fbpx

Wraz z początkiem wiosny startuje #Academy_Smolna. To już druga edycja projektu realizowanego przez Fundację Youth Business Poland wraz z Urzędem M. St. Warszawa, który odbywa się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Tym razem organizatorzy przygotowali dłuższy program obejmujący indywidualne wsparcie doradców oraz udział w warsztatach. Na najbardziej zaangażowanych czeka również możliwość długoterminowej współpracy z Mentorem YBP.

#Academy_Smolna to cykl profesjonalnych warsztatów biznesowych, mentoringu i doradztwa indywidualnego, skierowanego do początkujących przedsiębiorców. Tegoroczna edycja potrwa od marca do grudnia i obejmie grupę 60 początkujących przedsiębiorców.

Do kogo skierowany jest projekt?

Program #Academy_Smolna jest skierowany do osób, które planują założyć działalność gospodarczą lub prowadzą firmę, ale potrzebują wsparcia w jej rozwoju. W pierwszym przypadku grupą docelową są osoby, które posiadają już wstępnie doprecyzowany produkt lub pomysł, potrafią go scharakteryzować i są zmotywowane do aktywnego udziału w projekcie. W drugim – przedsiębiorcy działający na terenie województwa mazowieckiego.

Dlaczego warto wziąć udział w #Academy_Smolna?

Udział w programie ma na celu zwiększyć wiedzę i kompetencje uczestników w zakresie podstaw prowadzenia firmy i sposobów jej rozwoju, tak, aby zmaksymalizować ich szansę na założenie firmy i odniesienie sukcesu.

Program projektu #Academy_Smolna został podzielony na 3 obszary. Ich istotnym elementem jest ciągłość oferty i szybkie odpowiadanie na potrzeby osób zgłaszających się do CPS i projektu. Drugą ważną cechą programu jest Indywidualne dopasowanie do potrzeb uczestników. Osoby szukające wsparcia mogą liczyć zarówno na krótkoterminowe doradztwo specjalistyczne jak i długoterminowe wsparcie w formie mentoringu i szkoleń.

Pierwszy obszar to doradztwo indywidualne w zakresie prawnym i księgowym, które będzie odbywać się cyklicznie w każdy czwartek. Łącznie doradztwo będą trwać 210 godzin. W środy natomiast będą odbywać się spotkania specjalistyczne w zakresie doradztwa biznesowego. W programie są dwa spotkania miesięcznie.

Drugim obszarem są warsztaty biznesowe, które obejmą strategię, model biznesowy i lean startup oraz efektywny marketing. Ich program będzie dostosowany do potrzeb i oczekiwań uczestników, a także poziomu zaawansowania grupy.

Indywidualny Mentoring Biznesowy to trzeci obszar, w którym wybranych 20 uczestników warsztatów będzie mogło zrealizować 8 lub więcej spotkań z Mentorem (łącznie 160 h). Będzie to intensywny długoterminowy proces wsparcia, dlatego dostęp do niego otrzymają najbardziej zmotywowani do pracy uczestnicy.

Jak zgłosić się do udziału w projekcie? 

Aby wziąć udział w #Academy_Smolna należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, dostępny na stronie projektu lub u pracownika CPS. Formularze będą oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Uczestnicy będą mogli zgłaszać się na doradztwo indywidualne jak i warsztaty grupowe. Po zakwalifikowaniu i analizie potrzeb uczestnika przez koordynatora projektu, zostaną oni skierowani na dalsze aktywności.

Jak wyglądała poprzednia edycja?

W pierwszej turze inkubatora #Academy_Smolna wzięło udział 32 uczestników oraz 48 osób w samym doradztwie prawnym i księgowym. Na jej zakończenie 80% uczestników uznało, że jest zadowolonych z udziału w projekcie, a aż 60% dało najwyższą możliwą ocenę. Nikt natomiast nie wyraził niezadowolenia z udziału.

 

Tomasz Nawój z NAV Design o programie opowiada: “Szkolenia i doradztwo prowadzone w ramach Smolna Academy to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy mają już ukształtowany pomysł na działalność, ale poszukują właściwej drogi do jego realizacji. Szczególnie cenna w Akademii jest ocena konceptu przez praktyków w zakresie doradztwa biznesowego oraz wskazanie możliwych modeli do jego realizacji. Praktyczność i pragmatyczność wskazówek jest niewątpliwym atutem spotkań i niewątpliwie prowadzi do tego, że początkujący przedsiębiorcy będą mogli uniknąć wielu błędów, a tym samym szybciej i sprawniej zrealizować swój pomysł na życie.”

 

Udział w programie chwali sobie również założycielka Warsaw Dog, Zosia Kwiatkowska: “Do projektu zgłosiłam się szukając wsparcia mentora. Wsparcie mentora jest nie do przecenienia, jednak zajęcia i warsztaty prowadzone przez specjalistów dostarczyły mi naprawdę dużo nowej wiedzy. Najbardziej inspirujące były dla mnie zajęcia z Tomkiem Szczęsnym – razem wymyślaliśmy nowe funkcjonalności łącząc ze sobą popularne produkty w oparciu o pomysły z jego książki “2 w 1&”. Tomek zaproponował też bardzo praktyczne ćwiczenia z obliczenia kosztów pozyskania klienta. Sama w życiu bym nie wpadła na to, że uzyskanie odpowiedniego pułapu przychodu może zależeć po prostu od ilości kontaktów marki z odpowiednią ilością nowych klientów”.

 

Rejestracja już trwa, a szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie http://ybp.org.pl/academy_smolna-doradztwo-2-2/.

To jednak nie wszystko, co można uzyskać w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. W ramach stałej oferty wsparcia dla przedsiębiorców do końca roku pomoc może uzyskać nie 60, a minimum 180 osób. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Fundacja Youth Business Poland zapraszają do odwiedzania CPS oraz korzystania z oferty dla przedsiębiorców.