Skalowanie rozwoju startupu to w końcu nie lada wyzwanie, ale polscy przedsiębiorcy tacy jak Marek Kaliński z Youartgift i Michał Gołkiewicz z Sundose udowadniają, że dobry pomysł biznesowy i solidna strategia mogą zmienić małe przedsiębiorstwo w warty miliony biznes. Marek Kaliński to twórca dynamicznie rozwijającej się marki Candellana, która zdobyła uznanie Facebooka, firmy CD Projekt, zespołu Iron Maiden, czy Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz rosła rok do roku o 300%. Sundose to z kolei produkująca spersonalizowane suplementy firma założona w 2018 roku przez Michała Gołkiewicza i Tomasza Styka. W tej chwili startup zatrudnia 40 osób i ma przed sobą świetlaną przyszłość. W trzeciej rundzie finansowania Sundose udało się pozyskać od inwestorów 6 milionów dolarów na dalszy rozwój i ekspansję na rynki europejskie.

Czego dowiemy się w ramach webinaru „Jak pozyskać finansowanie i skalować rozwój startupu”?

Zaproszeni goście poruszą takie tematy jak testowanie produktu i zainteresowania potencjalnych klientów. Zdradzą nam skuteczne techniki pozyskiwania finansowania, a także opowiedzą, kiedy i w jaki sposób warto szukać wsparcia inwestorów. Co więcej, jak skalować rozwój firmy. Oprócz Michała Gołkiewicza i Marka Kalińskiego w spotkaniu wezmą udział eksperci biznesowi Łukasz Feldman, Łukasz Soliński i Adrian Migoń. Łukasz Feldman to inwestor, przedsiębiorca i prezes zarządu funduszu Brave Seed Fund Sp. z o.o., która inwestuje w obiecujące, rozwijające się firmy. Łukasz Soliński zajmuje się w BGK wdrażaniem środków unijnych dla MŚP, w tym od 3 lat w obszarze rynku VC. Adrian Migoń to prezes zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny, współtwórca pierwszych w Polsce programów akceleracyjnych. Wykładowca,  i „ojciec” wielu znaczących projektów biznesowych.

Webinar, który odbędzie się w województwie kujawsko-pomorskim, jest realizowany w ramach programu Biznes Nawigator, czyli ogólnopolskiego cyklu webinarów. Prowadzonych przez Fundację Inkubator Technologiczny we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Celem programu jest merytoryczne wsparcie początkujących przedsiębiorców, startupów i innowatorów. W rozwoju i digitalizacji firm, a także pozyskaniu finansowania w trudnym czasie pandemii.

Partnerem wydarzenia jest Fundusz Brave Seed Fund Sp. z o.o.  który inwestuje w innowacyjne firmy z województwa kujawsko-pomorskiego, wspierając ich rozwój zarówno finansowo, jak i merytorycznie. Fundusz szuka nowatorskich przedsiębiorstw z globalnymi aspiracjami, a aktualnie prowadzi otwarty nabór na nowe projekty biznesowe. Łukasz Feldman podzieli się szczegółowymi informacjami na temat kryteriów, którymi kieruje się fundusz. Opowiedzą o tym, jak mogą pomóc w rozwoju i skalowaniu projektów biznesowych.

Po pierwszym webinarze „Jak pozyskać finansowanie i skalować rozwój startupu?” zainteresowanych czeka kolejne ciekawe wydarzenie.

Prowadzony przez eksperta biznesowego Grzegorza Maciaszka webinar „Jak przygotować dobry Pitchdeck  i przygotować się do spotkań z Inwestorem?”, który odbędzie się 24 czerwca, o godzinie 11:00. Uczestnicy dowiedzą się jak przygotować dobry InvestorDeck, wycenić startup i jak zachowywać się podczas pierwszego spotkania z inwestorem. Poruszone zostaną także takie tematy jak proces przygotowania do due dilligence czy elementy, na które trzeba zwrócić uwagę w umowie inwestycyjnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Wiedza to potęga, zwłaszcza kiedy przekazywana jest w przystępnej formie. Nie ma jednej formuły na sukces, ale dobre przygotowanie merytoryczne to podstawa. Zainteresowanych solidną dawką wiedzy i inspiracji zapraszamy do zapisu.