fbpx

Sustainability Toolkit

Youth Business International Sustainability Toolkit

Międzynarodowy projekt polegający na rozwoju zestawu narzędzi do prowadzenia i monitorowania praktyk zrównoważonego biznesu

Projekt ma na celu wsparcie biznesów (szczególnie początkujących przedsiębiorców i dynamicznie rozwijające się firmy) w zrozumieniu powiązania pomiędzy zyskiem, planetą a ludźmi w ich działaniach. 

Polega na wypracowaniu sprawdzonych i praktycznych narzędzi do rozwoju biznesu, które wnoszą pozytywny wkład dla społeczeństwa, środowiska i zarazem pomagają zwiększać konkurencyjność i zyski.

Narzędzia przygotowane i testowane w ramach projektu pomogą przedsiębiorcom w zaprojektowaniu mierzalnych celów, służących do wdrażania odpowiedzialnych społecznie modeli oraz działań biznesowych.

Narzędzia dopracowywane podczas projektu ukierunkowują oraz pomagają w decyzji, jakie cele zrównoważonego rozwoju warto aplikować w poszczególnym biznesie i jakich nakładów i korzyści finansowych one wymagają.

Projekt jest odpowiedzią na Cele Zrównoważonego Rozwoju-2030 ustanowione przez kraje członkowskie OZN w 2015 roku. “To plan działania na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń.”

Youth Business International od 2 lat prowadzi badania i rozwija ekspertyzę na temat tego, jak może wesprzeć przedsiębiorców na wczesnej fazie rozwoju, by w swoje działania włączali mierzalne, zrównoważone praktyki.

Jako Youth Business Poland jesteśmy jedyną organizacją z Europy, która bierze udział w projekcie udoskonalania metod pracy z młodymi biznesami na ich ścieżce do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w projekcie Sustainability Toolkit Youth Business International.

Wykorzystaj narzędzia do rozwoju swojego biznesu!

Ty również możesz skorzystać z ekspertyzy rozwijanej na arenie międzynarodowej. 

Weź udział w warsztacie oraz indywidualnej konsultacji z testowaniem narzędzi i jako jeden/jedna z pierwszych odnieś korzyści z wypracowanych metod w celu zrównoważonego rozwoju Twojego biznesu! 

Jakie korzyści przyniesie Ci udział w warsztacie?

  • poznasz możliwości implementacji zrównoważonych praktyk,
  • otrzymasz wiele perspektyw na Twój biznes i wiele pomysłów do rozwoju Twojej działalności,
  • zobaczysz, jakie benefity, także finansowe płyną z wprowadzania celów zrównoważonego biznesu do Twojej organizacji,
  • sprawdzisz, jakie konkretne działania mogą pomóc Twojemu biznesowi i jak wpłynie na Twój business model. 
  • zwiększysz konkurencyjność Twojego biznesu,
  • dostaniesz również zestaw narzędzi, z których będziesz mógł korzystać, by realizować cele zrównoważonego rozwoju.

 To nie wszystko!

Osoby, które zapiszą się na warsztat będą mieć okazję do poznania i przetestowania innych narzędzi na indywidualnym 45 minutowym spotkaniu online.

Po udziale w warsztacie i konsultacji – otrzymasz rozpoznawalny na świecie dyplom Youth Business International, potwierdzający udział w projekcie Sustainability Toolkit oraz potwierdzający, że jesteś przedsiębiorcą wdrażającym zrównoważone praktyki.

Na warsztat przyjmowana jest ograniczona liczba uczestników, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń oraz etap działalności. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru.

Kto bierze udział w projekcie tworzenia narzędzi do zrównoważonego rozwoju?

Do projektu zostało zakwalifikowanych 5 organizacji z 5 krajów z całego świata, które dzielą się swoją ekspertyzą w udoskonalaniu metod pracy z celami zrównoważonego rozwoju w biznesie.

 Z Europy to nasza Fundacja została wytypowana jako członek programu.

Projekt jest sponsorowany przez Accenture jako część partnerstwa z Youth Business International 2022-2024.