fbpx

Fundacja Mamo Pracuj pomaga mamom, które chcą pracować, znaleźć pracę zgodną z ich potrzebami i marzeniami. Od 10 lat prowadzimy ogólnopolski portal www.mamopracuj.pl, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i dodając odwagi do działania. 

Baza Pracodawców Przyjaznych Rodzicom

Pomagamy mamom znaleźć pracę marzeń, a pracodawcom świetnych pracowników wśród mam. Stworzyłyśmy pierwszą w Polsce Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i publikujemy ciekawe oferty pracy dla mam. 

Współpracujemy z pracodawcami, którzy wierzą w ideę różnorodności i chcą tworzyć przyjazne miejsca pracy. Pomagamy dotrzeć im do niedostrzeganej dotąd grupy kandydatek. Dzięki temu zmieniamy rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. 

#MamoPracuj w IT

Od 5 lat realizujemy projekt #Mamo Pracuj w IT, zachęcając kobiety do przekwalifikowania się i zainteresowania ciekawą i rozwojową branżą IT. Obalamy mity, które mówią nam, kobietom, że branża IT nie jest dla nas. Podpowiadamy jak, można się przebranżowić i pokazujemy, dlaczego warto to zrobić. Opowiadamy, że branża IT to nie tylko programiści, ale cała gama innych zawodów (scrum master, tester ux designer, data scientist czy product owner), w których poszukiwane są różnorodne kompetencje i doświadczenie, a osoby z wykształceniem np humanistycznym także świetnie się w niej odnajdą. 

Cieszą nas historie sukcesu kobiet, które dzięki naszym działaniom zdecydowały się przebranżowić i dzisiaj z sukcesem pracują w branży tech, dodając odwagi do działania kolejnym osobom. Wydałyśmy także e-booka, dla wszystkich, którzy myślą o zmianie – można bezpłatnie pobrać tutaj:  Zmieniam pracę na IT – jak się przebranżowić krok po kroku.  

Własny biznes i nieustanny rozwój 

Prowadzimy liczne akcje społeczne, organizujemy Dni Otwarte dla Mam we współpracy z pracodawcami. Pokazujemy ciekawe pomysły na biznes, mówiąc, że nie trzeba pomysłu na biznes wymyślać za wszelką cenę. Warto rozważyć współpracę ze sprawdzonym partnerem i rozpocząć biznes franczyzowy.  Uczymy, że warto podnosić swoje kompetencje przez cały czas i podpowiadamy, w jakie umiejętności zainwestować (www.mamopracuj.pl/kursy). Publikujemy artykuły eksperckie, podpowiadamy jak założyć własną firmę, jak pracować i nie zwariować. 

Stworzyłyśmy także kurs online Mamo Pracuj, który pomaga kobietom skutecznie szukać pracy na nowoczesnym rynku pracy. 

Social media 

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są mamy – w sieci i w  realu. Można nas znaleźć na Facebooku i Instagramie. W grupach na FB dopingujemy kobiety w ich codziennych działaniach. Prowadzimy dwie duże grupy #MamoPracuj w IT dla osób, które chcą się przebranżowić i Jak łączyć życie rodzinne i zawodowe – wskazówki i wzajemne wsparcie, gdzie podpowiadamy jak osiągnąć work-life-balance.

Talenti.pl – nowa platforma rekrutacyjna dla kobiet 

Obecnie rozwijamy nową markę Talenti.pl – platformę rekrutacyjną dla kobiet, której ideą jest pozytywnie namieszać na rynku rekrutacji. Talenti połączy kandydatki z pracodawcami, którzy poszukują ciekawych osób do pracy. Już dzisiaj zapraszamy na www.talenti.pl i do grupy Kobiety szukają pracy – Talenti.pl 

Mamo Pracuj jest pracodawcą przyjaznym mamom! 

Fundację i portal założyły 2 przyjaciółki – mamy – Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd, które po urodzeniu dzieci chciały być aktywne zawodowo. Co więcej, pragnęły wesprzeć inne mamy w pogodzeniu roli mamy i pracownika. Dzisiaj Fundacja sama jest pracodawcą przyjaznym rodzicom. W zespole pracuje 9 kobiet, w tym 7 mam, które mają łącznie 17 dzieci! 

 

 

 

 

 

 

Autorka zdjęcia: Magda Trebert