Projekt Akceleracyjny – Katalizator Rozwoju Firmy V


KATALIZATOR ROZWOJU FIRMY IV 

Organizujemy już 4 edycję projektu KRF- kompleksowego i innowacyjnego projektu rozwoju start-upów w Polsce.

Akceleracja firm to nasza pasja. Do tej pory wsparlismy w rozwoju ponad 600 firm.

Jesteśmy w stałym kontakcie z mlodymi przedsiębiorcami, korzystamy z najlepszych praktyk stosowanych w Akceleratorze Cambridge Judge Business School i 40 krajów zrzeszonych w spolecznosci YBI, konsultujemy nasze pomysły ze specjalistami i inwestorami z Doliny Krzemowej.

CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

 • Otrzymasz 6-miesięczne wsparcie doświadczonego mentora biznesu
 • Stworzysz i dopracujesz swój model biznesowy
 • Przetestujesz swoje pomysły z potencjalnymi klientami i przygotujesz je do wdrożenia na rynek, a następnie nauczysz się jak prezentować produkt/usługę wg metody Elevator pitch z najlepszymi specjalistami
 • Będziesz pracować w grupie początkujących przedsiębiorców, z którymi możesz wymieniać wiedzę, doświadczenia, usługi a nawet… budować zespól lub wspólnie rozwijać nowe projekty
help
[button title=”DOŁĄCZ DO PROGRAMU!” color=”orange” class=”text-center top-20 bottom-20″ link=”https://ybp.org.pl/dolacz-do-programu-akceleracyjnego-krf-iii/” target=”_self” style=”normal”]
[heading position=”1″ animation=”0″ title=”KATALIZATOR ROZWOJU FIRMY “]

6- miesięczny projekt w ramach którego:

 

 • otrzymujesz indywidualny mentoring biznesowy
 • uczestniczysz w cyklu 5 szkoleń akceleracyjnych

 

Mentoring YBP pełni funkcję strategizującą i przyspieszającą tempo rozwoju start-upu/firmy. Jego cele są ustalane indywidualnie i mogą dotyczyć: określenia grup klientów i kanałów docierania do nich, budowy modelu biznesowego i strategii działania, testowania pomysłu z potencjalnymi klientami, budowy zespołu, etc.

Mentorzy YBP : https://ybp.org.pl/baza-mentorow-ybp/

 

5 szkoleń podczas których doprecyzujesz swój pomysł biznesowy , określisz grupy klientów, przetestujesz swój produkt, ocenisz jego mocne i słabe strony, nauczysz się jak sprawnie docierać do klientów oraz jakich używać narzędzi promocyjnych i sprzedażowych.

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

 

janowicz

Bartosz Janowicz

Specjalizuje się we wdrażaniu innowacji w przedsiębiorstwach, rozwoju przedsiębiorczości pracowników, wdrażaniu metody Lean Startup oraz facylitowaniu efektywnej pracy grupy.

Jako jeden z niewielu w Polsce dysponuje międzynarodową akredytacją Certified Professional Facilitator, potwierdzającą jego umiejętności w prowadzeniu efektywnych spotkań grupowych.

Założyciel Lean Startup Learning Groups, w ramach których prowadzi sesje coachingu grupowego oparte na metodzie Lean Startup dla właścicieli startupów w Poznaniu.Trener i mentor przedsiębiorczości w Youth Business Poland oraz inicjatywie Lean Startup Machine. Trener i konsultant współpracujący z Innovatika. Założyciel bloga na temat Lean Startupu – www.leanstartup.pl

zdj2

Grzegorz Albrecht 

Multiprzedsiębiorca – współtworzył 6 firm, w tym kanał telewizyjny o zasięgu ogólnopolskim. Wprowadzał na rynek produkty pod marką PENTAGRAM i budował dział marketingu w firmie ASUS Polska. Przez ostatnie 8 lat doradzał ponad 200 firmom w Europie, Azji i Ameryce Północnej w tym wiodącym spółkom z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej i IT. W 2014 roku zainspirował ponad 2000 słuchaczy z całego świata. Jest wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego.

Jest mentorem  wspierającym przedsiębiorców w takich obszarach jak: strategia biznesu, model biznesowy, budowanie partnerstw, strategia marketingu i sprzedaży, przedsiębiorcze podejście do biznesu.

mentorzapiski
Untitled Infographic
 • Wizja i Misja Mojej Firmy

O sukcesie firmy w dużej mierze świadczy na spójność między wizją Twojej firmy a wizją siebie oraz zgodności z pasjami i potencjałem, którym się dysponuje. Przyjrzysz się swoim celom osobistym, wartościom, talentom i silnym stronom oraz zastanowisz się na ile możesz to wykorzystać w prowadzeniu swojego biznesu. Porozmawiamy także o biznesie i tym co osiągnąć, na jaką skalę oraz jaka droga Cię może czekać. Porozmawiamy także o tym jak można przygotować się biznesu analizując potencjał rynku.

 • Model Biznesowy Mojej Firmy 

Celem szkolenia jest omówienie stworzonego wstępnego modelu biznesowego. Twoim zadaniem będzie zaprezentowanie wypracowanego modelu w grupie, a następnie otrzymasz cenne wsparcie i propozycje zmian/ulepszeń od trenera i grupy. Tutaj będziesz miał/miała możliwość wypracowania cech swoich potencjalnych klientów i unikalnej wartości produktu/usługu. Szkolenie zakończy się stworzeniem modelu biznesowego Twojej firmy.

 • Lean Start up Zmienia wszystko 

Celem warsztatu jest poznanie i przećwiczenie najważniejszych elementów metody Lean Startup. Na warsztacie zidentyfikujesz najbardziej ryzykowne założenia swojej firmy oraz zaprojektujesz eksperymenty, za pomocą których zweryfikujesz utworzony już model biznesowy, Stworzysz także swój prototyp MVP (Minimalny wartościowy produkt) i przećwiczysz różnego rodzaju pivoty – potencjalne zmiany w strategii, na które z góry trzeba być gotowym.

 • Testowanie Pomysłów z Potencjalnymi Klientami

Podczas szkolenia będziesz miał/miała możliwość zbudować własny „landing page”, czyli testową stronę internetową swojego produktu/usługi, a następnie sprawdzisz realne zainteresowanie nią przez internautów z wykorzystaniem Google AdWords. Taka wiedza, umiejętności i bezpośrednie doświadczenie efektów pracy na szkoleniu pozwolą Ci na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, zainwestowanych w pierwsze działania marketingowe, aby finalny produkt był dobry jakościowo i faktycznie dopasowany do potrzeb rynku.

 • Przedsiębiorczość w budowie sprzedaży

Masz już super produkt, ale nie masz klientów? Może namiętnie czytasz książki na temat sprzedaży lub prowadzisz kampanie marketingowe, ale wyniki biznesu nadal Cię nie satysfakcjonują.
To spotkanie da Ci wskazówki dotyczące budowania sprzedaży, oparte na praktycznych doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu od podstaw 6 firm i pracy z ponad 200 klientami.

Dowiesz się:

Jak budować wartościowe relacje w biznesie i czym jest prawdziwy networking.
Jakie znaczenie dla Twojego biznesu ma Twoja marka osobista.
Jak konstruować i mierzyć działania marketingowe przy niskim budżecie.
I dodatkowe 3 tematy niespodzianki + możliwość zdobycia osobistych porad dla Twojego biznesu.
Ze spotkania wyjdziesz z konkretnym planem kolejnych małych kroków do zbudowania sprzedaży, pod warunkiem, że będziesz tego chcieć i aktywnie uczestniczyć w zajęciach 🙂

[subheading title=”CO MÓWIĄ UCZESTNICY PROGRAMU? “]
[/subheading]

Delta Energia oferuje wsparcie w doradztwie energetycznym dla instytucji publicznych, przedsiębiorstw oraz odbiorców indywidualnych w zakresie redukcji kosztów energii. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania technologiczne z zakresu sterowania oświetleniem, systemów zarządzania energią oraz odnawialnych źródeł energii.

http://www.deltaenergia.pl/firma/

“Mentoring dał mi możliwość weryfikacji planów na działalność firmy z realiami biznesowymi ,pozyskanie nowych kontaktów biznesowych- leadów, nawiązanie długoterminowej współpracy z mentorem, nabranie pewności siebie przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla firmy”
– Karol Parys, Delta Energia

Insource to agencja reklamowa specjalizujaca się się w marketingu internetowym, Social Media, Public Relations oraz budowaniu wizerunku.

http://insource.marketing/

“Program YBP pomógł mi w zbudowaniu strategii rozwoju firmy, realnym zwiększeniu dochodów, rozwoju mentalnym i biznesowym jako przedsiębiorcy, oraz prowadzeniu negocjacji biznesowych”

Magdalena Popławska, Insource

Intelclinic to firma specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu systemów wbudowanych, pomiarowych z wysokimi wymaganiami na pracę w czasie rzeczywistym.Intelclinic Sp. z o.o. została wybrana najbardzij innowacyjną młodą firmą mazowsza w roku 2013 oraz Europy, podczas konkursu LeWeb w Paryżu w roku 2013.

https://inteliclinic.com/

“Udzial w Programie miał znaczący wpływ na jakość naszej pracy wewnątrz zespołu: pomógł we wzajemnym zrozumieniu, odpowiednim rozłożeniu odpowiedzialności. Ma to oczywiście wpływ na to jak praca wygląda teraz. Projekty dają nam przy tym więcej satysfakcji i zabawy a nasz zespół jest lepiej zintegrowany.”
– Kamil Adamczyk, IntelClinic

[divider style=”simple”]

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

 • Osoby, które mają pomysł na produkt/usługę i wykonały wstępne działania mające na celu jego rozwój.
 • Przedsiębiorcy działający do 3 lat, którzy potrzebują wsparcia w obszarach: rozwój zespołu, skalowanie, rozwój produktów i usług, tak, aby firma mogła się rozwijać i stabilizować

CO NALEŻY ZROBIĆ ŻEBY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROGRAMU?

Aby zgłosić się do Katalizatora Rozwoju Firmy  należy pobrać i dokładnie wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem programu.

CZAS TRWANIA 

Projekt Katalizator Rozwoju Firmy startuje w maju 2016 i trwa do grudnia 2016 r

 • Proces mentoringowy trwa 6 miesięcy
 • Szkolenia odbywają się w Warszawie w dni powszednie w godzinach 9-17

INWESTYCJA W ROZWÓJ

Uczestnik Projektu Katalizator Rozwoju Firmy  ponosi jedynie opłatę rejestracyjną w wysokości 200zł.  Sam mentoring i szkolenia są bezpłatne, dofinansowane przez instytucje zewnętrzne.

 • Jest to opłata motywacyjna, potwierdzająca chęć uczestnictwa w 6. miesięcznym projekcie
 • W całości jest przeznaczona na cele statutowe, koszt materiałów szkoleniowych oraz poczęstunek podczas szkoleń
 • Osoby bezrobotne i w trudnej sytuacji życiowej mogą zwrócić się z prośbą o anulowanie opłaty rejestracyjnej. W tym celu proszę wysłać maila na adres biuro@ybp.org.pl

Zapoznaj się z filmem z poprzedniej edycji : KATALIZATOR ROZWOJU FIRMY II

 

NIE CZEKAJ! ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ. Rekrutacja trwa do 15.05.2016.  ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA.

Więcej informacji znajdziesz także na naszym FB.

W przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu!

drxewo
[heading style=”normal” position=”2″ animation=”0″ animation_style=”bounce” title=”Partner StrategicznyProjektu” class=”text-center top-30″]