fbpx

Rusza kolejna edycja programu Katalizator Rozwoju Firmy, który pomaga początkującym przedsiębiorcom rozwinąć skrzydła

Katalizator Rozwoju Firmy to 6-miesięczny program, który oferuje kompleksowe wsparcie początkującym przedsiębiorcom na każdym etapie ich biznesowej podróży. Program realizowany jest przez Youth Business Poland w partnerstwie z Accenture w Polsce, a zgłoszenia przyjmowane są online do 9 maja 2021 roku. To doskonała okazja dla aspirujących i początkujących przedsiębiorców na zdobycie niezbędnych do prowadzenia biznesu umiejętności z zacisza własnego domu! 

W czasie kryzysu, kiedy zasoby są ograniczone, kreatywność jest często najlepszym paliwem rozwoju. Wielu gigantów rynkowych, takich jak Microsoft, Electronic Arts, czy Uber, stawiało pierwsze kroki w biznesie w czasie recesji. Wykorzystując gospodarczy zastój do testowania nowych strategii i maksymalizowania skuteczności istniejących rozwiązań. Pierwsze 3 lata działalności są kluczowe dla początkujących firm, ponieważ wiele polskich przedsiębiorstw upada w pierwszym roku od rozpoczęcia działalności. Okres pandemii to wyjątkowo trudny okres dla całej polskiej gospodarki. Natomiast dla aspirujących przedsiębiorców obecna sytuacja gospodarcza jest często nie do udźwignięcia. 

IX edycja programu Katalizator Rozwoju Firmy pozwoli im na uzyskanie wsparcia potrzebnego do rozwoju biznesu. Projekt, którego partnerem strategicznym jest firma Accenture, składa się z 3 głównych komponentów. Serii szkoleń, doradztwa księgowego, prawnego i gospodarczego, oraz programu mentoringowego, który umożliwia rozwój firmy pod okiem doświadczonego mentora. Głównym celem programu jest wsparcie początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich kompetencji i tworzeniu nowych miejsc pracy, które napędzają gospodarkę. 

Jak to wygląda w praktyce? Uczestnicy będą mogli skorzystać z 4 warsztatów biznesowych oraz sesji indywidualnego mentoringu. Co więcej, praca w grupie z 15 innymi początkującymi przedsiębiorcami pozwoli im na swobodną wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Co jest szczególnie cenne na początku biznesowej drogi. 

Kto może wziąć udział w programie? Katalizator Rozwoju Firmy jest skierowany do osób, które mają pomysł na biznes. Jak również początkujących przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę od maksymalnie 3 lat. Jak również osób, które są na etapie testowania prototypu swojego produktu lub usługi. Program sprawdzi się także doskonale w przypadku startupów odpowiedzialnych społecznie, a udział w nim mogą brać zarówno ludzie z dużych miast jak i małych miejscowości. 

Przygotowane w ramach programu szkolenia biznesowe pomagają w stworzeniu skutecznego modelu biznesowego, testowaniu rozwiązań w modelu Lean Startup. Zgłębianiu tajników sprzedaży i cyfrowego marketingu, zwłaszcza w zakresie tworzenia treści na strony internetowe, czy projektowania własnej kampanii e-mailowej. Accenture, partner strategiczny projektu, współpracuje z Youth Business International (YBI) w ramach inicjatywy „Skills to Succeed”.  Projekt wspiera zdobywanie niezbędnych w cyfrowej rzeczywistości umiejętności i promuje rozwój osobisty szyty na miarę wymogów rynku pracy XXI wieku. 

Z pomocą 4 trenerów i 15 mentorów ze społeczności ponad 100 zrzeszonych ekspertów YBP, uczestnicy będą mogli zdobyć umiejętności, które są niezbędne do prowadzenia biznesu w erze digitalizacji. Adrian Migoń, ekspert biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w mentoringu, pomoże im doprecyzować pomysł na biznes. Michał Reda, specjalista z zakresu strategii i rozwoju produktów, wprowadzi ich w świat Lean Startup i Customer Development. Dodatkowo Monika Bartołd, certyfikowana trenerka DIMAQ – Digital Marketing Qualification i konsultantka e-marketingu, nauczy ich podstaw cyfrowego marketingu. Tomasz Szczęsny, właściciel czterech innowacyjnych firm, podzieli się swoją wiedzą z zakresu skutecznej sprzedaży. Połączona ekspertyza wszystkich mentorów daje uczestnikom kompleksową wiedzę o zagadnieniach, które są niezbędne do skutecznego prowadzenia biznesu. Zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy poziom umiejętności cyfrowych przedsiębiorcy może zaważyć na przyszłości jego firmy. 

Uczestnicy poprzednich edycji programu podkreślają, że udział w Katalizatorze Rozwoju Firmy miał pozytywny wpływ na ich biznes. Właściciele firmy Warsaw Dog, która zajmuje się sprzedażą modowych akcesoriów dla psów, uważają, że wiedza, którą można uzyskać od mentorów „jest nie do przecenienia, a zajęcia i warsztaty prowadzone przez praktyków dostarczają dużą dawkę wiedzy, której próżno szukać na półkach”. Inni uczestnicy programu – właściciele innowacyjnej firmy SOLACE, która zajmuje się wdrożeniem produktu optymalnego domu rodzinnego w ciągu nawet 2 dni – uważają, że „Youth Business Poland to wyjątkowy akcelerator, który oprócz wsparcia, jakie oferują w czasie akceleracji, zostaje z Tobą na dłużej. Jest to dobry Anioł Stróż, który pamięta, nie przestaje wspierać i pomaga w momentach, których się nie spodziewasz”. 

Program Katalizator Rozwoju Firmy to więcej niż tylko projekt biznesowo-edukacyjny to przede wszystkim przestrzeń, gdzie początkujący przedsiębiorcy mogą wymieniać się pomysłami i doświadczeniem, ucząc się wspólnie podstaw prowadzenia biznesu.

W czasie, kiedy wiedza to najgorętsza waluta, inwestowanie w rozwój umiejętności biznesowych to najlepsza lokata na przyszłość. Program Katalizator Rozwoju Firmy, do którego rekrutacja kończy się 9 maja 2021 roku, to doskonała okazja na nabycie niezbędnych umiejętności biznesowych w kameralnym gronie innych początkujących przedsiębiorców. Aby zgłosić się do programu, wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z regulaminem.