fbpx

Ruszają zapisy do indywidualnego mentoringu #Academy_Smolna – Warszawscy przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie chętnie poszerzają wiedzę biznesową.

Z miejskiego programu doradczego #Academy_Smolna dla przedsiębiorczych mieszkańców i mieszkanek stolicy, od marca 2023 skorzystało już ponad 220 osób w ramach ponad 240 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami oraz webinarów tematycznych. Teraz najbardziej zmotywowani uczestnicy i uczestniczki mają szansę na pracę 1:1 z profesjonalnym mentorem biznesowym. Zgłoszenia do mentoringu trwają do 6 września.  

WSPARCIE SZYTE NA MIARĘ

Program doradczy #Academy_Smolna jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy, a wykonawcą edycji #Academy_Smolna 2023-2024 jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland).

Co roku ta miejska inicjatywa cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorczych mieszkańców i mieszkanek stolicy i nic w tym dziwnego – w ramach programu uczestnicy otrzymują wiedzę szytą na miarę. Podczas konsultacji z ekspertami (prowadzonymi online) osoby mogą skonsultować swoje indywidualne pytania m.in. z zakresu księgowości, prawa, biznesu czy pozyskiwania dofinansowania. Tematy grupowych webinarów w ramach programu także organizowane są na podstawie bieżących potrzeb zgłaszanych przez beneficjentów programu. Dodatkowo wybrani uczestnicy i uczestniczki mogą liczyć na długofalową 3 miesięczną profesjonalną opiekę mentorską.

SIŁA MENTORINGU BIZNESOWEGO

Wiedzę i doświadczenie można zdobywać poprzez własne próby i błędy, ale szkoda na to czasu i pieniędzy. Lepiej skorzystać z wiedzy kogoś kto już prowadzi własną firmę, albo ma konkretną wiedzę w zakresie której wsparcia potrzebuje przedsiębiorca – taką osobą jest Mentor biznesowy.

Aktualnie uczestnicy #Academy_Smolna mogą zgłosić się po wsparcie takiego indywidualnego mentora biznesowego, czyli doświadczonego eksperta, który pomoże w rozwoju firmy lub urzeczywistnieniu pomysłu na biznes, wspierając uczestnika w długofalowym procesie.

Oczywiście sukces tej współpracy w dużej mierze zależy od zaangażowania uczestników i uczestniczek, dlatego szansę na pracę w mentorem będą miały osoby, które wykażą największy wkład pracy własnej oraz otworzą się na zdobywanie nowych umiejętności.

W ramach programu przewidziane są dwie tury naboru do mentoringu – pierwsza rusza teraz i trwa do 6.09.2023, z druga tura odbędzie się w 2024 r.  Uczestnicy i uczestniczki zakwalifikowani do indywidualnego mentoringu wezmą także udział w webinarze wdrażającym ich w proces mentoringowy!

Kto może wziąć udział?

  • osoby fizyczne zamierzające podjąć działalność gospodarczą, których planowanym miejscem wykonywania działalności gospodarczej jest miasto Warszawa, będących na etapie MVP (ang. minimum viable product – minimalna wersja produktu)
  • przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą w Warszawie nie dłużej niż 3 lata od dnia 01.09.2020 r.

Aby zgłosić się do Mentorignu #Academy_Smolna 2023 należy:

WEBINARY TEMATYCZNE

W ramach programu odbywają się także webinary tematyczne z udziałem specjalnych gości, podczas których uczestnicy mogą na żywo zadawać prelegentom swoje pytania. Spotkania, które już się odbyły to:

  • „Jak budować zwycięskie zespoły”, podczas którego wiedzą dzieliła się Róża Szafranek – Founder & CEO HR Hints – pierwszego butiku HR w modelu subskrypcyjnym,
  • oraz „Gdzie i jak szukać dofinansowania na start i rozwój firmy”, w którym eksperci z zakresu pozyskiwania funduszy podpowiadali m.in. o najważniejszych źródła wsparcia finansowego w Polsce oraz sposobach jak je pozyskać.

Nagrania ze spotkań można odsłuchać na stronie programu. Informacje o kolejnych webinarach będą pojawiać się na stronie programu.

…………………………….

Informacje o programie

Projekt jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą programu #Academy_Smolna 2023-2024 jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), współpracująca w partnerstwie z ogólnopolskim biurem rachunkowym Infakt.pl,  kancelariami prawnymi Hogan Lovells i LSW oraz z Łukasiewicz – ORGMASZ.

Więcej informacji o programie na: 

https://biznes.um.warszawa.pl/

https://academy-smolna.ybp.org.pl/