fbpx

Rozwiń swój biznes w Warszawie! – Kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i startupów w rozwoju stabilnych firm.

Jak uwierzyć w swoje pomysły i przekształcić je we własny biznes? Jaki kierunek obrać, żeby znaleźć wartość dla klienta i stworzyć produkt, który zachwyci? Jaką formę działalności wybrać na strat? I dlaczego warto szukać nawet najmniejszych 1% zysków w firmie? – Ponad 500 uczestników #Academy_Smolna#2019 już to wie! Od marca do grudnia, osoby, które uczestniczyły w projekcie, miały okazję zasięgnąć wiedzy i wskazówek przydatnych dla rozwoju firm od doświadczonych ekspertów i praktyków biznesu. Dzięki otrzymanemu wsparciu czują się pewniej na gruncie przedsiębiorczości i zwiększają szasnę na powodzenie swojej firmy!

Realizowany przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy projekt #Academy_Smolna#2019 to specjalistyczne doradztwo, warsztaty biznesowe i indywidualny mentoring. Wykonawcą projektu jest Fundacja „Inkubator Technologiczny” (Youth Business Poland). Kompleksowe wsparcie jest skierowane do osób, które planują założyć działalność gospodarczą lub prowadzą firmę, ale potrzebują pomocy w jej rozwoju. W pierwszym przypadku grupą docelową są osoby, które posiadają już wstępnie doprecyzowany produkt lub pomysł, potrafią go scharakteryzować i są zmotywowane do aktywnego udziału w projekcie. W drugim – przedsiębiorcy działający na terenie Warszawy.  

W tegorocznej edycji od marca do grudnia 2019 wsparcie zyskało łącznie ponad 500 początkujących i działających już przedsiębiorców.  Jaką pomoc otrzymali? – Zostało dla nich zrealizowane ponad 600 godzin specjalistycznego doradztwa prawnego, księgowo-podatkowego oraz biznesowego. Spotkania z ekspertami odbywały się dwa razy w tygodniu, a największą popularnością cieszyły się konsultacje księgowe. Dzięki nim uczestnicy mogli rozwiać swoje wątpliwości nt. prowadzenia rachunkowości, opodatkowania działalności czy wyboru optymalnej formy działalności.

Dodatkowo w każdym miesiącu zorganizowane było specjalistyczne grupowe szkolenie biznesowe, dzięki którym uczestnicy nie tylko zdobyli praktyczną wiedze i narzędzia, ale mieli okazje poznać też inne osoby o podobnych celach i marzeniach, nawiązać współpracę, a nawet stać się dla siebie pierwszymi odbiorcami usług. Podczas 10 warsztatów biznesowych uczestnicy uczyli się m.in. jak skutecznie prowadzić digital marketing i sprzedaż w firmie oraz jak budować zespół i relacje z klientami. Rozwijali także praktyczne umiejętności autoprezentacji w biznesie oraz poznali narzędzia do efektywnego zarządzania projektami. Celem szkoleń było także zaszczepienie w uczestnikach innowacyjnego podejścia do tworzenia produktów i usług.

Nieco inną, ale bardzo skuteczną formą wsparcia dla 15tu najbardziej zmotywowanych przedsiębiorców i osób z pomysłem na firmę działających w Warszawie, była 6 miesięczna indywidualna współpraca z Mentorem biznesowym, wspierającym rozwój uczestnika i jego firmy. Długofalowa i indywidualna współpraca nastawiona na rozwój przedsiębiorstwa była indywidualnie dobrana do aktualnych potrzeb i wyzwań początkujących przedsiębiorców. Finalnie w programie zostało zrealizowane 150 h mentoringu, a uczestnicy zwiększyli swoje przychody, liczbę klientów oraz zatrudnionych osób.

Dzięki wsparciu ekspertów rozwój firmy staje się łatwiejszy i bardziej efektywny. Możliwości jakie daje udział w projekcie są ogromne i dopasowane dla przedsiębiorców bez względu na branżę, którą się zajmują i dotychczasowe doświadczenie, dlatego warto się szkolić w #Academy_Smolna!

Program realizowany jest już od 2016 roku, a kolejna edycja ruszy niebawem – w roku 2020. Spotkania i warsztaty odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna – nowoczesnym inkubatorze Miasta wspierającym przedsiębiorczość.   Szczegóły można śledzić na stronie: www.firma.um.warszawa.pl