fbpx

Za nami dwa półfinały #WARSAW_booster’18, miejskiego programu akceleracyjnego finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, którego organizatorem jest Youth Business Poland.

Nasi finaliści

Od wiosny uczestnicy zakwalifikowani do programu akceleracyjnego w kolejnych etapach rozwijali swoje pomysły pod czujnym okiem Mentorów, Doradców i Partnerów w dwóch grupach: „preseed” i „seed”. Startupy kierowały swoje rozwiązania do branży finansowej, ubezpieczeniowej i technologicznej. W przyszłości pozwolą one chociażby na monitorowanie stylu życia konsumentów, tworzenie aplikacji mobilnych do zarządzania budżetem, czy szybkie i efektywne szacowanie ryzyka ubezpieczeniowego. Wszystko skrojone na miarę człowieka przyszłości.

Autorzy startupów i ich zespoły w trakcie warsztatów i konsultacji zyskali nowe spojrzenie na swój biznes. Ich ciężka praca zaowocowała zwycięstwem w półfinale i oczekiwaniem na październikowy Warsaw Fintech Demo Day.

Jury Innovation Council

W czasie półfinałów stworzyliśmy dla uczestników przestrzeń wymiany myśli, kontaktów i doświadczeń. Nasze Jury Innovation Council nie tylko oceniało startupy, ale przede wszystkim dzieliło się swoimi cennymi uwagami, spostrzeżeniami i pomysłami. Decydujący głos, kogo zobaczymy na Warsaw Fintech Demo Day należał do: Katarzyny Włodek-Makos – Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta Stołecznego Warszawa, Sławomira Soszyńskiego – Dyrektor Wykonawczy JPMorgan Chase & Co., Michała Hucała – Członek Zarządu Nationale-Nederlanden, Radosławy Ogonowskiej – Dyrektor Departamentu Bancassurance and Affinity Nationale-Nederlanden, Piotra Widackiego – Dyrektor Digital Transformation BGŻ BNP Paribas, Ewy Wernerowicz – Prezes Zarządu vivus.pl, Agnieszki Zielińskiej – Partner Deloitte, Pawła Maja – Dyrektor Inwestycyjny BValue VC, ekspertów Data Ventures, Andrzeja Dębiec – Partner Zarządzający Hogan Lovells, Wojciecha Przybyła – Prezes Zarządu EFL Service SA, Justyny Politańskiej – Developer Ecosystem Program Manager Google,i Michała Żugajewicza – Prezes Zarządu Studyinn Foundation.

Kolejne działania przed październikowym finałem

Zwycięskie startupy będą przez najbliższe tygodnie intensywnie pracować w ramach preakceleracji uczestnicząc w warsztatach, mentoringu i pracując nad uwagami od Doradców i Mentorów. Wszyscy są otwarci na zmiany, kolejne pomysły i wdrożenia.

Nasz wspólny sukces

Youth Business Poland wspiera startupy i młodych przedsiębiorców w rozwoju własnego biznesu. Wierzymy, że firmy, które mają szansę na ekspansję globalną mogą zmienić nie tylko samą branżę, ale też stworzyć nowe miejsca pracy i stać się miejscem globalnego rozwoju dla kolejnych innowacyjnych pomysłów.

Wspierają nas w tych działaniach nasi partnerzy: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Vivus.pl, Google, Microsoft, Hogan Lovells, EFL Europejski Fundusz Leasingowy, DATA Ventures, Experior Venture Fund i Microfinance Center.

Warsaw Fintech Demo Day

Branże Fintech i Insurtech są niezwykle wymagające. Stworzenie innowacyjnego startupu jest trudnym zadaniem, a jego autorzy stoją przed wieloma trudnościami i wyzwaniami. Niewiele jest firm, które obroniły swój pomysł na biznes i rozpoczęły etap testów i wdrożeń, tym bardziej cieszy sukces startupów, które zakwalifikowały się do finału #WARSAW_booster’18.

 

Już 19 października poznamy 3 zwycięzców z każdej z grup, którzy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. złotych.

 

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa i Youth Business Poland.