fbpx

18 listopada 2016 rozpoczął się projekt Katalizator Rozwoju Firmy V i konkurs CVC Young Innovator Awards, realizowany przez Youth Business Poland w partnerstwie z CVC Capital Partners i PwC.

Do projektu zgłosiło się ponad 60 inspirujących inicjatyw. Finalnie, do projektu zostało wybranych 20 pomysłów biznesowych, które przez 6 miesięcy będą pracować nad rozwojem swoich koncepcji biznesowych. Na najlepszych czeka również nagroda CVC Young Innovator Awards w wysokości 60 000 zł.

W projekcie pracują uczestnicy, które mają pomysły biznesowe z różnych obszarów. Mamy pomysły zarówno z obszaru nowych technologii, jak energooszczędne rozwiązania lub produkty i usługi wykorzystujące coraz bardziej popularną Wirtualną Rzeczywistość (VR), wiele aplikacji i patentów medycznych i biotechnologicznych, jak również innowacyjne projekty spożywcze i dietetyczne.

Niezwykle interesujący jest fakt, że większość z biznesów, która się do nas zgłosiła chce poprzez swoją działalność wprowadzać pozytywne zmiany na świecie i wspierać potrzebujące osoby- mówi Adrian Migoń, Prezes Fundacji.

Projekt został zainaugurowany 18 listopada w siedzibie PwC. Gości powitał Adrian Migoń, Prezes Fundacji, Krzysztof Krawczyk, Head of Poland at CVC oraz Piotr Nogajczyk, PwC Transactions Partner & Innovation Leader. Partnerzy projektu przekazali wiele inspirujących słów i podzielili się swoim doświadczeniem w obszarze wspierania przedsiębiorczości. Po części oficjalnej, uczestnicy wzięli udział w warsztacie dotyczącym odpowiedzialnego biznesu, który poprowadziła Małgorzata Marek, Corporate Responsibility Manager, Poland&CEE at PwC Polska.

Za uczestnikami już 2 intensywne dni pracy warsztatowej. Pierwszego dnia tworzyli i doprecyzowywali swoje modele biznesowe oraz poszukiwali unikalnej wartości dla swoich obecnych i przyszłych klientów pod okiem Bartosza Janowicza, doradcy ds. innowacji i wiodącego trenera z obszaru lean startup. Następnie kolejnego dnia pracowali nad zbudowaniem strategii sprzedażowej w swoich startupach i analizowali je pod kontem przychodów i zysków. Spotkanie poprowadził Tomasz Szczęsny, CEO at Re-Finance, autor Strategii 2w1.

Oprócz wartości płynącej z warsztatów, uczestnicy podkreślali, że bardzo cenią sobie networking i możliwość poznania innych fantastycznych młodych osób, które rozwijają startupy. W ramach spontanicznej inicjatywy, zorganizowane zostało również spotkanie integracyjne, podczas których uczestnicy już w nieformalnej atmosferze wymieniali doświadczenia i rozmawiali na temat pierwszych możliwości połączenia sił i współpracy biznesowej.

Przed uczestnikami kolejne 5 miesięcy intensywnej pracy. Już w grudniu rozpoczną coaching indywidualny z Coachami PwC i mentoring biznesowy z Mentorami YBP a także będą grupowo pracować nad marketingiem, finansami oraz pitchowaniem. Doświadczenie YBP pokazuje, że większości ten wysiłek się opłaci i stworzą startupy, które będą miały szansę na sukces i skalowanie.

partner21

15037281_569885113201159_4069880453369562684_n-kopia2

34