fbpx

60 tysięcy złotych na rozwój firmy– Youth Business Poland startuje z konkursem dla początkujących przedsiębiorców!

 

60 000 zł na rozwój firmy oraz intensywne wsparcie mentoringnowe,  szkoleniowe i doradcze. To tylko cześć założeń ruszającego projektu Katalizator Rozwoju Firmy organizowanego przez Youth Business Poland w partnerstwie z CVC Capital Partners, PwC. Projekt i konkurs rusza 17 października a zgłaszać można się do 6 listopada. Wybranych zostanie 16 najlepiej rokujących pomysłów, które otrzymają kompleksowe wsparcie najlepszych specjalistów na rynku biznesowym, aby rozwinąć swoje biznesy……… i będą walczyć o pozyskanie dofinansowania.”

„Tworzyć stabilne biznesy a nie innowacje na papierze ”

Misją YBP jest tworzenie stabilnych firm i nowych miejsc pracy, dlatego projekt jest otwarty dla zmotywowanych osób, które chcą rozwinąć biznes. W YBP koncentrujemy się na młodych ludziach, którzy mają innowacyjne pomysły, motywację do pracy i są w stanie rozwinąć firmę, która będzie zarabiać i przynosić satysfakcję założycielowi. „Wspieramy innowacyjne rozwiązania mobilne czy technologiczne, jak również biznesy stacjonarne. Pomagaliśmy m. in. kawiarniom czy firmom związanym z designem, które odnoszą sukces lokalnie i z czasem rozwijają się regionalnie, zwiększając zysk i tworząc nowe miejsca pracy” powiedział Adrian Migoń, Prezes Fundacji.

Wg Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce PARP: „Sektor przedsiębiorstw ma główny udział w generowaniu produktu krajowego brutto. Polskie przedsiębiorstwa tworzą 73% PKB, a MSP generują 48,5% PKB, czyli co drugą złotówkę tej wartości. Spośród wszystkich grup przedsiębiorstw największy udział w tworzeniu PKB mają mikroprzedsiębiorstwa − ok. 30%.” Oznacza to, że w naszym interesie społecznym jest wspieranie mikrofirm – dzięki wspieraniu przedsiębiorczości w Polsce wpływamy na wzrost PKB, tworzenie nowych miejsc pracy i dobrobyt społeczny.

Co czeka uczestników projektu?

Katalizator Rozwoju Firmy to projekt, w ramach którego uczestnicy będą mogli skorzystać z 6- miesięcznego wsparcia Mentorów YBP, intensywnych warsztatów biznesowych i indywidualnych spotkań coachami i specjalistami PwC. Następnie dzięki dofinansowaniu CVC Capital Partners najlepiej rokujące firmy będą mogły starać się o nagrodę 60 000 zł. „Chociaż targetem inwestycyjnym CVC są dojrzałe przedsiębiorstwa o silnej pozycji rynkowej, wspierając program YBP chcemy dołożyć nasza cegiełkę do dalszej budowy polskiej przedsiębiorczości, która ma wybitne tradycje na tle całego regionu Europy Środkowej” – powiedział Krzysztof Krawczyk, szef warszawskiego biura CVC Capital Partners.

„Z doświadczenia startupów, które odniosły sukces, wynika, że nie wystarczy sam pomysł. Za ideą muszą stać ludzie, którzy wierzą w jego powodzenie, mają wizję i obrany kierunek działania. Z kolei inwestorzy przyznają, że oprócz wartości pomysłu i modelu biznesowego, zwracają oni szczególną uwagę na to, kim są jego założyciele i czy będą w stanie przekuć pomysł w dobrze funkcjonujący biznes. Zanim finałowa 8 uczestników stanie przed Jury, w skład którego wejdą znani polscy przedsiębiorcy, będzie miała okazje doszlifować swój model biznesowy i przećwiczyć pitch. Kilka lat temu uczestnikiem naszego programu był Bartosz Głodowski. Do jego pomysłu- Beer Fingers’ów czyli podwójnych paluszków, wielu podchodziło sceptycznie. Jednak to właśnie on został zwycięzcą polskiej edycji Dragons’ Deen dzięki swojej pasji, charyzmie i dobremu przygotowaniu merytorycznemu”- powiedział Adrian Migoń

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do projektu zapraszam osoby, które są na początku swojej drogi z przedsiębiorczością. Mają gotową koncepcje produktu/usługi lub testują go już na rynku. Firma nie musi być zarejestrowana, można to zrobić podczas udziału w projekcie, natomiast nie powinna być zarejestrowana dłużej niż 3 lata. Zapraszamy osoby w wieku 18-35, ponieważ w tym przedziale wiekowym bezrobocie i emigracja zarobkowa jest najwyższa. Dodatkowym atutem jest odpowiedzialność społeczna biznesu. Jeśli firma działa odpowiedzialnie, jest ekologiczna lub rozwiązuje problemy społeczne, to może otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji. Rekrutacja do projektu trwa do 6 listopada 2016. Więcej informacji i zasady zgłaszania projektów można znaleźć na stronie: www.ybp.org.pl

Inicjatywa realizowany jest dzięki wsparciu CVC Capital Partners i PwC – partnerów strategicznego projektu. Partnerem projektu jest również Bank Gospodarstwa Krajowego. Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w 46 krajach świata. W networku YBI zrzeszonych jest aktualnie 20 000 mentorów i w samym 2014 roku zostało otwartych 18,949 firm. Oznacza, to że dzięki działaniom YBI co pół godziny powstaje jedna firma na świecie. Youth Business Poland organizowany jest w Polsce przez Fundację Inkubator Technologiczny.