fbpx

 

JESTEŚ POCZĄTKUJĄCYM PRZEDSIĘBIORCĄ? MYŚLISZ O ZAŁOŻENIU WŁASNEJ FIRMY? SZUKASZ KOMPLEKSOWEGO WSPARCIA W ROZWOJU SIEBIE JAKO PRZEDSIĘBIORCY ORAZ W BUDOWANIU SWOJEJ FIRMY?

 

KATALIZATOR ROZWOJU FIRMY II  TO IDEALNY PROGRAM DLA CIEBIE!

 

CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

Biorąc udział w programie KRF II organizowanym przez Youth Business Poland uczestniczysz w KOMPLEKSOWYM PROGRAMIE MENTORINGOWO-SZKOLENIOWYM składającym się z półrocznego procesu mentoringowego z doświadczonym mentorem oraz cyklu 6-ciu szkoleń biznesowych. Szkolenia dotyczą tematów takich jak:

 • Rozwój pomysłu biznesowego
 • Customer, problem & solution hypothesis
 • Modele Biznesowe
 • Design Thinking
 • Elevator Pitch i Networking
 • Sprzedaż

Szkolenia i warsztaty poprowadzą trenerzy firmy Innovatika.

innovatika

Dzięki połączeniu mentoringu ze szkoleniami obie metody wsparcia uzupełniają się i są efektywniejsze. Pomoże Ci to doprecyzować wizję i strategię Twojego biznesu, stworzysz plan działania oraz na bieżąco będziesz poszerzał swoją wiedzę i doświadczenie, maksymalizując szanse na rozwój i sukces Twojej firmy.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Osoby w wieku 18-35 lat, które:

 • Planują założyć własną firmę, w tym osoby bezrobotne
 • Prowadzą własną działalność gospodarczą nie dłużej niż trzy lata


CO NALEŻY ZROBIĆ ŻEBY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROGRAMU?

 

Aby zgłosić się do Katalizatora Rozwoju Firmy II należy pobrać i dokładnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (formularz do pobrania: Formularz KRF II) a następnie przesłać go pod adres biuro@ybp.org.pl.

NIE CZEKAJ! ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ. ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA. 

REKRUTACJA TRWA DO 30.11.2014r. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rekrutacji, po otrzymaniu 100 formularzy zgłoszeniowych.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem biuro@ybp.org.pl lub pod numerem telefonu (22) 646 22 89

logo1000px

Mentoring YBP to:

„Wspieranie osób w osiąganiu tego, co dla nich ważne bez przejmowania odpowiedzialności i robienia tego za nich. Odbywa się poprzez wspomaganie procesów uczenia się, wyznaczania celów, rozumienia rzeczywistości, planowania i mobilizacji do działania. Jest partnerską relacją zorientowaną na odkrywanie i rozwijanie potencjału przedsiębiorcy i jego przedsiębiorstwa, w której mentor zadaje pytania, wspiera, dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą potrzebną przedsiębiorcy.”

Cele Mentoringu w YBP to: przyspieszać tempo rozwoju, polepszać efekty działania i podnosić jakość funkcjonowania uczestnika i jego firmy. W Programie YBP mentor to osoba posiadająca doświadczenie biznesowe (przedsiębiorca, menadżer, specjalista), który dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem
i pomysłami z uczniem – startującym przedsiębiorcą. Mentor to też partner, z którym wspólnie tworzy się pomysły, planuje działania i ocenia ich skuteczność. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu biznesowemu naszych mentorów, jak i przeszkoleniu w zakresie umiejętności coachingowych.

 1. Mentoring, jego tematyka i cele, są za każdym razem dopasowane do indywidualnych potrzeb
  i sytuacji przedsiębiorcy.
 2. Mentorzy przeznaczają swój czas społecznie i chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, po to by wspierać przedsiębiorcę w rozwoju.
 3. Mentorzy posiadają wiedzę specjalistyczną z różnych dziedzin i ogólną wiedzę rozwojową, co pozwala w odpowiedni sposób budować relację mentoringową i dopasowywać sposób współpracy do indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy.

Mentor YBP, pracując z przedsiębiorcą metodami mentoringowymi i coachingowymi, wspiera wcielanie
w życie pomysłów i pomaga w realizacji celów Przedsiębiorcy na dwa sposoby: stymulując pytaniami oraz dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W pierwszym aspekcie Mentor YBP korzysta ze swojej wiedzy i doświadczenia coachingowego, aby ukierunkowywać Przedsiębiorcę w definiowaniu jego celów, strategii i planu działania. Głównymi narzędziami pracy mentora są: trafne zadawanie pytań, uważne słuchanie i odzwierciedlanie Przedsiębiorcy tego co usłyszał – po to, aby wzbogacać jego świadomość, wiedzę oraz tworzenie własnych strategii działania.

W drugim aspekcie  wartością dodaną przez mentora jest wiedza i doświadczenie biznesowe, oferowane w postaci: dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, rad, sugestii i analiz. W tej części Mentor opiera się o swoją wiedzę i ekspertyzę wzbogacając zasoby wiedzy przedsiębiorcy, omawia i ocenia warianty postępowania, doradza w zależności od specjalizacji w różnych obszarach funkcjonowania firmy.