fbpx

Kompas Przedsiębiorczości – 21.08.2014 „Dlaczego Lean Startup zmienia wszystko”

Najbliższe szkolenie już w czwartek 21.08.2014 w godz. 09:00 – 17:00 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie.

 

Temat: „Dlaczego Lean Startup zmienia wszystko – wprowadzenie do metody

 

Rejestracja na szkolenie na Evenea – leanstartupybp.evenea.pl/. Termin przesyłania zgłoszeń – poniedziałek, 18.08.2014.

 

Opis szkolenia: Światowy ruch Lean Startup zmienia obecnie sposób, w jaki tworzone są nowe produkty i usługi. Metoda ta oparta jest na założeniu działania w warunkach ekstremalnej niepewności. Otoczenie biznesowe w wielu branżach zmienia się szybciej niż kiedykolwiek w historii.

W sytuacji tej tradycyjne metody budowania nowych firm przestają działać. Większość biznesplanów nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością, a mnóstwo działań kończy się marnotrawstwem.

Potrzebny jest nowy sposób zarządzania. Nowe metody, pozwalające sprawnie „sterować” startupem na drodze do odkrycia działającego modelu biznesowego. Procesy, które w zdyscyplinowany sposób pozwalają na szybkie uczenie się, poparte dowodami.

 

Startup nie jest mniejszą wersją dużej firmy. Startup jest eksperymentem, którego podstawowym celem jest uczenie się. Szybkie i weryfikowalne uczenie się.

Celem warsztatu jest poznanie i przećwiczenie najważniejszych elementów metody Lean Startup.

Na warsztacie uczestnicy:

  • będą uczyć się metody Lean Startup w oparciu o liczne studia przypadku
  • błyskawicznie zmapują plan A na swój biznes dzięki Lean Canvas (lub przećwiczą metodę na roboczym przykładzie)
  • zidentyfikują najbardziej ryzykowne założenia swojej wizji
  • poznają rodzaje i zaprojektują eksperymenty, za pomocą których zaczną weryfikować poszczególne elementy swojej wizji
  • zaprojektują swój MVP (Minimum Viable Produkt)
  • poznają i przećwiczą różnego rodzaju pivoty – potencjalne zmiany w strategii startupu, na które z góry trzeba być gotowym
  • dowiedzą się czym jest i jak stosować w swoim biznesie Innovation Accounting – sposób śledzenia postępów w startupie eliminujący marnotrawstwo i pozwalający podejmować odpowiednie decyzje w odpowiednim momencie
  • dowiedzą się, na jakie metryki patrzeć, rozwijając i usprawniając swoje produkty (Vanity vs Actionable Metrics)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i innowatorów, działających na własny rachunek jak i pracujących wewnątrz większych organizacji.

 

Prowadzący: Bartosz Moszczeński

Business Innovation Consultant w firmie Innovatika
Entuzjasta metody Lean Startup. Wdraża ją i testuje w swoich własnych przedsięwzięciach, w projektach doradczych, a również podczas współpracy ze startupami (np. podczas Lean Startup Machine London, hub:raum WARP acceleration program, czy Warsaw Startup Weekend). W Innovatice specjalizuje się w projektach doradczych z zakresu strategii, innowacji oraz rozwoju nowych produktów i usług. Oprócz startupów pracował z takimi firmami jak: Netia, Poczta Polska, czy Nowa Era. Współorganizował warsztaty strategiczne i produktowe dla wiodących w swoich branżach firmach w Polsce. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w szeregu międzynarodowych korporacji z sektorów doradztwa (PwC), telekomunikacji (Orange) oraz FMCG (Unilever). Swoje umiejętności niejednokrotnie potwierdzał w konkursach organizowanych przez firmy takie jak Orange (1 miejsce w Polsce), Unilever (Top 9 CEE), czy Google (Top 2% na świecie).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Osoby w wieku 18-35 lat, które:

  • Planują założyć własną firmę, w tym osoby bezrobotne
  • Prowadzą własną działalność gospodarczą nie dłużej niż trzy lata

 

Warsztat jest za darmo! Jesteśmy Fundacją wspierającą młodych, aktywnych ludzi, chcemy więc oferować szkolenia jak największej liczbie osób. Zachęcamy natomiast do uiszczenia darowizny na rzecz Fundacji zgodnie z zasadą pay what you feel. Oznacza to przekazanie dobrowolnego datku, zgodnie z własnymi odczuciami bądź poczuciem satysfakcji z udziału w szkoleniu, przed lub po udziale w szkoleniu. Nasza działalność jest możliwa dzięki darowiznom i dofinansowaniom, dzięki którym możemy rozwijać się i wspierać kolejne osoby w ich drodze do przedsiębiorczości.

Dane do przelewu:

Fundacja Inkubator Technologiczny
ul. Miedziana 11/4, 00-835 Warszawa
NIP. 7010048621
KONTO – 92 1090 1883 0000 0001 1721 1288

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:+48 (22) 646 22 89 bądź adresem e-mail: biuro@ybp.org.pl.