fbpx

„Jeśli chcesz iść szybko, idź sam, jeśli chcesz zajść daleko, idź razem” – Nowe wydanie Regional Funds Online Magazine

Ukazało się kolejne wydanie internetowego magazynu Funduszy Regionalnych, podczas gdy Grecja i jej pożary niepokoją nas wszystkich – wraz z innymi epizodami, takimi jak wylewy rzek i bardzo wysokie temperatury – zmuszając nas do uwierzenia, że ​​w tym momencie są to naprawdę konsekwencje globalnego wyzwania jakim jest zmiana klimatu.

Dzieje się coś poważnego i nasz świat się zmienia. Co zrobić?

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie w naszym kontekście, biorąc pod uwagę ważne wysiłki, które realizowaliśmy przez te wspólne lata w ramach projektów dla młodzieży. Doświadczyliśmy pandemii Covid-19, problemu szczepień, konsekwencji izolacji, zwłaszcza młodych ludzi. Najprawdopodobniej wciąż tkwimy w kolejnym kryzysie.

Magazyn nie oferuje gotowych rozwiązań (chcielibyśmy, żeby mógł), ale oferuje wszystkim przestrzeń, w której można się zastanowić, poddać refleksji i wysilić mózg.

W związku z tym niedawno Magazyn uruchomił nową przestrzeń – Echoes of Tomorrow – gdzie młodzi ludzie mogą się wypowiedzieć o swoich doświadczeniach, wyzwaniach, przemyśleniach itp. Pierwsze relacje zobaczysz już w tym wydaniu. Przeczytasz w nim także o:

  • Muratcan story – Programy Europejskiego Roku Umiejętności otworzyły przed młodzieżą w Turcji nowe drogi nadziei i obietnicy, kładąc jednocześnie nacisk na zatrudnienie młodzieży i wzmocnienie pozycji przedsiębiorczości.
  • Zdrowie bez barier: więźniowie uzyskują dostęp do opieki zdrowotnej – Yagos Antiochos (Fundacja Bodossaki – grecka Fundacja Aktywnych Obywateli) pisze o projekcie, który przyczynił się do zapewnienia opieki zdrowotnej zmarginalizowanym więźniom.
  • YOUTHShare I Cowork4YOUTH NA PIERWSZYM SZCZYCIE SIECI EURONORDYNKIEJ (ENN) W OSLO – Współpraca ponadnarodowa, dzielenie się wiedzą i networking. To słowa kluczowe pierwszej edycji „EURO-NORDIC NETWORK SUMMIT (ENN) 2023 – Shaping A Collaborative EuroNordic Grant Network”, międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Oslo w dniach 29 i 30 czerwca 2023 r.
  • Pierwsza edycja Youth Employment Summit, który odbył się w Barcelonie pod koniec czerwca i w którym Youth Business Poland brało udział – 29 czerwca Autoocupació zorganizowało Youth Employment Summit w Caixa Fòrum Macaya, we współpracy z Funduszem Zatrudnienia Młodzieży Funduszy Norweskich i EOG, dzień, w którym zaprezentowano nowe strategie polityki zatrudnienia młodzieży, a także niektóre z najlepsze praktyki innowacji i współpracy w tej dziedzinie.

A sens naszego magazynu i zbliżającej się kolejnej Edycji Specjalnej doskonale oddaje afrykańskie przysłowie: „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam, jeśli chcesz zajść daleko, idź razem’.

 

  1. numer naszego Magazynu Online – Link:

https://issuu.com/youthemploymentmagazine/docs/regional_funds_online_magazine_-_issue_38?fr=xKAE9_zU1NQ

 

———————————————————–

Regional Funds Online Magazine

to wspólna praca blisko 200 instytucji z 26 krajów europejskich realizujących projekty finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, które dzielą się wynikami swoich inicjatyw mających na celu walkę z bezrobociem młodzieży w Europie. Platforma jest tworzona przez Operatora Funduszu, konsorcjum firm JCP Italy i Ecorys Polska

 

Zespół redakcyjny składa się z ekspertów realizujących projekty, którzy na bieżąco opracowują materiały o postępach i rezultatach każdego z nich, przygotowują dłuższe artykuły merytoryczne i różne multimedia. Częścią tej grupy jest Youth Business Poland wraz z naszymi Partnerami projektowymi z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec, z którymi realizujemy program YES – Young Entrepreneurs Succeed!

———————————————————–

Program YES – Young Entrepreneurs Succeed! jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu The Scaling trust-based partnership models to recharge youth entrepreneurship: Supporting underserved communities with innovative entrepreneurship support instruments (TPM-RYE) project, benefits from €3,3M grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. The aim of the programme is to activate unemployed youth to access the labour market and promote entrepreneurship.

Międzynarodowa strona programu YES

W Polsce w ramach programu realizowane są kursu:

O FUNDUSZACH EOG I NORWESKICH

Fundusze norweskie i EOG stanowią wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych z 15 krajami UE w Europie Środkowej i Południowej oraz w krajach bałtyckich.

Zgodnie z Porozumieniem EOG Islandia, Liechtenstein i Norwegia są częścią europejskiego rynku wewnętrznego. Porozumienie EOG określa wspólny cel, jakim jest wspólna praca na rzecz zmniejszenia różnic społecznych i gospodarczych.