fbpx

Czy mazowieckie startupy odmienią gospodarkę regionu?

19 października 2022 odbyła się konferencja finałowa IV edycji konkursu “Startuj z Mazowsza”, podczas której poznaliśmy laureatów, którzy otrzymali nagrody o łącznej wartości 90.000 złotych.

 

Konkurs organizowany jest przez Województwo Mazowieckie i realizowany przez Youth Business Poland i KDK Event, adresowany jest do innowacyjnych startupów.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia dostępnej pod linkiem.

 

Rekordowa liczba zgłoszeń odzwierciedla ducha przedsiębiorczości, który panuje w naszym regionie dzięki startupom tak rozpoczęła Aleksandra Szwed, z-ca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich.

 

Zwycięzcy otrzymali łącznie 90 000 zł w trzech kategoriach:

  • Inno-Tech: Nanosci sp. z o.o. za technologię oczyszczania powietrza ze smogu i ograniczającą liczbę transmisji chorób;
  • Social Impact: PhiLabs S. A. za Phibox – innowacyjne urządzenie z oprogramowaniem do domowej fizjoterapii dzieci;
  • Start: CITIESADS.AI sp. z o.o. za innowacje w systemie analizy reklam zewnętrznych.

 

Wyróżnienia:

  • Alpha Powders sp. z o.o. za zaawansowaną technologię produkcji sferycznych proszków polimerowych, służących do druku 3D;
  • Svarog Aerospace za bezemisyjną turbinę gazową HYDROTURB;
  • HISMART sp. z o.o. za biodegradowalny czujnik promieniowania UV.

 

Lista startupów, które zakwalifikowały się do półfinału tegorocznej edycji, dostępna jest tutaj.

 

Nagrody to jednak nie wszystko. Eugeniusz Adintsov z BreadPack – startupu wyróżnionego w poprzedniej edycji konkursu, wskazuje na dodatkową wartość udziału w konkursie: Tworząc produkt albo usługę, zawsze masz wątpliwości, czy rynek to przyjmie. Konkursy pomagają przeanalizować, z różnych perspektyw, czy jesteś na dobrej drodze.

 

Podczas konferencji finałowej mieliśmy możliwość wysłuchania Adriana Migonia – CEO Youth Business Poland, który podsumował tegoroczną edycję konkursu. “Ponad połowa wszystkich projektów zgłosiła się do kategorii Social Impact, co pokazuje, że młodzi przedsiębiorcy zwracają coraz większą uwagę na to, jak ich działania wpływają na środowisko, a przede wszystkim, na nas samych”. 

 

Organizatorem konkursu jest Województwo Mazowieckie.
IV edycja konkursu została zrealizowana przez Youth Business Poland i KDK Events
Partnerzy konkursu: AgriTech Hub, Assay Group, Biuro Gubernatora Nevady ds. Rozwoju Gospodarczego, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, Startup Poland, Koleje Mazowieckie, m.st. Warszawa, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, SMOK Ventures, Vigo System S.A., VIGO Ventures.
Patronat medialny: Mam Startup i Wirtualna Polska