fbpx

Rusza nasz nowy program Young Entrepreneurs Success (YES!)

Program YES! – Young Entrepreneurs Succeed! to partnerstwo oparte na zaufaniu, w którym uczestniczy 8 instytucji z 6 krajów unii europejskiej. Każdy z partnerów posiada duże doświadczenie w promowaniu przedsiębiorczości wśród osób w trudnej sytuacji społecznej. Young Entrepreneurs Success (YES!) – to program finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, w ramach EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. Jest to także wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi, którzy szukają możliwości rozwoju i rozwijania swoich umiejętności biznesowych.

Beneficjentami programu będzie 200 młodych osób do 29 roku życia, nie aktywnych zawodowo, nie kształcących się oraz posiadających status osoby bezrobotnej. Takie osoby nazywane są NEETs (ang. not in employment, education or training). W ramach program uczestnicy wezmą udział w 12-miesięcznym programie rozwoju przedsiębiorczości wspierającym osoby młode w rozwoju firmy. Dla uczestników przewidziane są szkolenia i warsztaty prowadzone przez doświadczonych specjalistów i praktyków biznesu. Dodatkowo uczestnicy otrzymają mentoring biznesowy, coaching i praktyczną wiedzę potrzebną do rozwoju firmy. Istotnym elementem projektu jest też pomoc w pozyskaniu finansowania.

Program jest realizowany w ramach projektu Scaling trust-based partnership models to recharge youth entrepreneurship: Supporting underserved communities with innovative entrepreneurship support instruments (TPM-RYE).

Nie czekaj i już dziś zgłoś swój udział!