fbpx

7 grudnia oficjalnie zakończyła się druga edycja #Academy_Smolna, projektu realizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawy i Centrum Przedsiębiorczości Smolna we współpracy z Youth Business Poland.

#Academy_Smolna to kompleksowe wsparcie młodych osób w rozwoju stabilnych firm. Projekt skierowany był do osób chcących otworzyć lub rozwinąć własną firmę prowadzoną nie dłużej niż 3 lata. Uczestnicy mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami oraz wziąć udział w warsztatach biznesowych. Najbardziej zaangażowani uczestnicy mieli również możliwość długoterminowej współpracy z Mentorem Biznesowym YBP. W ramach projektu od marca do grudnia zostało zrealizowane 500 godzin konsultacji, z których skorzystało prawie 250 początkujących przedsiębiorców, w tym:

  • Doradztwo biznesowe w każdą środę
  • Doradztwo prawne i księgowe w każdy czwartek
  • Oraz długofalowy mentoring biznesowy dla 20 wybranych uczestników projektu

Dodatkowo w ramach projektu 3 grupy początkujących przedsiębiorców (łącznie 62 projekty) mogły skorzystać z cyklu warsztatów biznesowych z zakresu Strategia 2w1, Model biznesowy i lean startup oraz Marketingu w social media.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zebrane informacje zwrotne od uczestników są bardzo pozytywne. 98,5% uczestników indywidulanych konsultacji zarekomendowałoby udział w #Academy_Smolna innym przedsiębiorcom.

Uczestnicy #Academy_Smolna to ludzie z pasją i zaangażowani w swoje projekty, zarówno osoby na etapie pomysłu na firmę jak i osoby już działające na rynku, szukające wsparcia w rozwoju. Poniżej przykłady, jakie koncepcje udało się zrealizować uczestnikom w ostatniej edycji oraz opinie co dał im udział w programie.

Tomasz Oszkiel http://www.mobilesalon.net/

Tomasz prowadzi mobilny salon urody mobilesalon.net – zespół stylistów oferujący usługi urody z dojazdem do domu, biura lub hotelu. To świetna opcja dla zapracowanych, ceniących wygodę, komfort, oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Szczególną popularnością cieszy się usługa ślubna – fryzjerka i wizażystka jadąc do domu Panny Młodej w dniu ślubu obsługują nie tylko ją ale i innych gości weselnych. Tomasz współpracuje już z kilkunastoma stylistami, z którymi realizują kilkadziesiąt zleceń miesięcznie i stale powiększa zespół. Na stronie można się zapoznać się z portfolio każdego stylisty, galerią zdjęć, opisami i ocenami klientów.

Tomasz do projektu zgłosił się na etapie testowania pomysłu, by doprecyzować model biznesowy i lepiej zarządzać zespołem. Udział w projekcie dał mu zastrzyk motywacji m.in. by zarejestrować działalność.

Dzięki warsztatom w #Academy_Smolna nauczyłem się tworzyć innowacje, wiem jak można stworzyć coś nowego – kiedyś wydawało mi się to bardzo trudne. Model biznesowy i metoda Lean Startup – wszystko mi się rozjaśniło i wiem co po kolei robić. Myśląc o jakimkolwiek biznesie myślę z perspektywy Lean Startup. Bardzo dobre narzędzie. Reklamy na FB – koszt reklam po szkoleniu zmniejszyłem trzykrotnie. Przebywanie w środowisku startupowców i doświadczonych praktyków biznesu sprawiło, że pewnie wchodzę w świat biznesu.

 

Agnieszka Kobylińska https://agakobylinska.wordpress.com/

Agnieszka zajmuję się projektowaniem wzorów (patternów) na powierzchnie użytkowe, głównie tkaniny drukowane cyfrowo. Motywy maluję zwykle akwarelami, a następnie skanuję i składa na komputerze, dzięki czemu wzory wyróżniają mają delikatną fakturę i autorski charakter. Realizuję wzory na zamówienie i sprzedaję licencje na gotowe wzory w B2B: jej głównymi odbiorcami są w tej chwili producenci dzianin oraz małe marki dziecięce. Uzupełnieniem jej strony www jest blog oraz profil Instagram.

Do projektu Agnieszka zgłosiła się aby, dopracować strategie rozwoju i działań marketingowych oraz rozszerzyć zakres odbiorców. Przy okazji warsztatu z modelu biznesowego udało jej się doprecyzować grupy docelowe, lepiej poznać ich potrzeby i problemy.

Nasze pierwsze szkolenie zainspirowało mnie do poukładania sobie strategii i rozważenia różnych modeli dotarcia i sprzedaży, pomysły dojrzewają  🙂

 

 

Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom całego projektu #Academy_Smolna!