fbpx

Zapraszamy do drugiej edycji #Academy_Smolna, realizowanej przez Fundację Youth Business Poland wraz z Urzędem M. St. Warszawa w 2017. Warsztaty i doradztwo odbywają się się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Tym razem organizatorzy przygotowali dłuższy program obejmujący indywidualne wsparcie doradców oraz udział w warsztatach. Na najbardziej zaangażowanych czeka również możliwość długoterminowej współpracy z Mentorem YBP.

 

Do kogo skierowany jest projekt?

 Program #Academy_Smolna jest skierowany do osób, które planują założyć działalność gospodarczą lub prowadzą firmę, ale potrzebują wsparcia w jej rozwoju. W pierwszym przypadku grupą docelową są osoby, które posiadają już wstępnie doprecyzowany produkt lub pomysł, potrafią go scharakteryzować i są zmotywowane do aktywnego udziału w projekcie. W drugim – przedsiębiorcy działający na terenie województwa mazowieckiego.

 

Dlaczego warto wziąć udział w #Academy_Smolna?

Udział w programie ma na celu zwiększyć wiedzę i kompetencje uczestników w zakresie podstaw prowadzenia firmy i sposobów jej rozwoju, tak, aby zmaksymalizować ich szansę na założenie firmy i odniesienie sukcesu.

Doradztwo indywidualne w zakresie prawnym i księgowym będzie odbywać się cyklicznie w każdy czwartek. Łącznie doradztwo będą trwać 210 godzin. W środy natomiast będą odbywać się spotkania specjalistyczne w zakresie doradztwa biznesowego. W programie są dwa spotkania miesięcznie.

 

Jak zgłosić się do udziału w projekcie?

 Aby wziąć udział w #Academy_Smolna należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, dostępny na stronie projektu lub u pracownika CPS. Formularze będą oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Uczestnicy będą mogli zgłaszać się na doradztwo indywidualne jak i warsztaty grupowe. Po zakwalifikowaniu i analizie potrzeb uczestnika przez koordynatora projektu, zostaną oni skierowani na dalsze aktywności.

 

Kim zatem są doradcy #Academy_Smolna?

Robert Okulski jest Licencjonowanym Doradca Podatkowy nr 01030 oraz prezesem zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o. Współtwórca i główny udziałowiec Grupy Księgowej, w której skład wchodzi obecnie 8 spółek.

Magdalena Miernik to prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej, a jednocześnie redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Członkini Youth Business Poland i YPIN – Young Polish International Network.

Paweł Doniec jest wspólnikiem zarządzający w kancelarii DGP. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez trzy lata należał do zespołu działu prawnego dużej grupy deweloperskiej. Dysponuje również bogatym doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, przede wszystkim z branży produkcyjnej, deweloperskiej, budowlanej i hotelarskiej.

Jarosław Ziobrowski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w Ernst & Young oraz kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Doradza podmiotom gospodarczym oraz uczestniczy w wielu  postępowaniach podatkowych. Jest również autorem licznych artykułów, wypowiedzi, publikacji, współautor książek.

Opinia uczestnika:

Chcę wyrazić wdzięczność  za możliwość uzyskania konsultacji w bardzo ważnych sprawach prowadzenia działalności gospodarczej, podziękować Panu Pawłowi Doniec za fachowe doradztwo oraz za szybką organizację mojego spotkania z prawnikiem.
Konsultacja została zorganizowana bardzo dobrze: wygodny sposób zapisów, przypomnienia, bardzo miły kontakt z organizatorem – wszystko to pozostawiło bardzo pozytywne wrażenie wykonanej usługi.
Porady zostały udzielone przez doświadczonego adwokata, który nie tylko spędził więcej czasu niż miałam zaplanowane, a jeszcze i po konsultacji zgodził się wysłać odpowiedni formularz dokumentu. Zdobyte przeze mnie doświadczenie bezcenne.
Z przyjemnością polecam swoim znajomym zwrócić się o poradę do centrum wsparcia przedsiębiorczości.
Valeriya Voronina

 

Rejestracja już trwa, a szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie http://ybp.org.pl/academy_smolna-doradztwo-2-2/.

Zakochaj-sie-w-Warszawie-Przedsiebiorczej2-1024x840

To jednak nie wszystko, co można uzyskać w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Fundacja Youth Business Poland zapraszają do odwiedzania CPS oraz korzystania z oferty dla przedsiębiorców.