fbpx

Zawsze chciałam być #girlboss – poznaj historię Oli

 

Aleksandra Borowska to absolwentka programu Young Entrepreneurs Succeed!, która dziś prowadzi własną firmę coachingową. Poznaj jej historię!

Przeczytaj podsumowanie rozmowy z Olą, dowiedz się więcej o jej drodze do założenia własnego biznesu, jak wygląda jej codzienna praca oraz co zyskała dzięki udziałowi w programie: YES! – Young Entrepreneurs Succeed!

Olu, od niedawna prowadzisz własną firmę coachingową. Opowiedz, proszę, w jakim zakresie działasz.

Cześć! Moja firma ma tak naprawdę trzy nogi, na których stoi. Są to usługi z szeroko pojętego HR, czyli np. rekrutacja pracowników, budowanie pozytywnych doświadczeń kandydatów (tzw. candidate experience), czy też planowanie onboardingu oraz offboardingu.

Drugą nogą są szkolenia: jestem Certyfikowaną Trenerką Process Communication Model, konsultantką MaxieDISC, moderatorką Design Thinking oraz mediatorką.

Ostatnią nogą są wspomniane w Twoim pytaniu sesje coachingowe, skupiam się wokół tematów kariery z domieszką życia osobistego.

Jak na co dzień wygląda Twoja praca?

Na co dzień robię to, co kocham: spotykam się z szalenie ciekawymi ludźmi, wspieram ich w rozwoju, prowadzę do obranego wcześniej celu.

Opowiedz, proszę, jak wyglądała Twoja sytuacja przed przystąpieniem do programu realizowanego przez Fundację Youth Business Poland.

Pamiętam, że przed programem byłam jeszcze na studiach. Wiedziałam od wielu lat, że chciałabym być swoją szefową, ale brakowało mi:

  1. a) wiary w siebie, że to ogarnę,
  1. b) funduszy do założenia firmy,
  1. c) pomysłu, jak to wszystko fajnie zaopiekować i ruszyć do przodu.

Co dał Ci udział w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed?

Przede wszystkim pomógł mi poukładać sobie w głowie tematy związane z działalnością gospodarczą w Polsce. Myślę, że też mój lęk się skurczył.

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z biznesem?

Chciałabym ustabilizować sprzedaż, jak i skalować się na tyle, na ile to będzie możliwe.

Co, według Ciebie, w największym stopniu decyduje o sukcesie na drodze zakładania własnego biznesu?

Moim zdaniem: pokora, wytrwałość i przebojowość.

Firmę Oli znajdziecie tutaj: https://aleksandraborowska.pl/

A jeśli chcecie przeczytać całą rozmowę z Olą, zapraszamy tutaj: https://mamopracuj.pl/zawsze-chcialam-byc-girlboss-poznaj-historie-oli/