fbpx

Rozwijaj biznes w Warszawie – miasto pomaga przedsiębiorczym w ramach programu #Academy_Smolna 2023-2024

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza na kolejną edycję programu doradczego #Academy_Smolna dla przedsiębiorczych mieszkańców i mieszkanek stolicy niezależnie od dojrzałości biznesowej! Nowa edycja trwa od marca 2023 do grudnia 2024 r. W tym czasie, osoby zainteresowane założeniem własnej działalności oraz przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie szukający wsparcia w rozwoju, mogą skorzystać z oferty bezpłatnego doradztwa z ekspertami, grupowych webinarów tematycznych oraz indywidualnego mentoringu biznesowego.

 

#Academy_Smolna to inicjatywa stworzona przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości Urzędu m.st. Warszawy, która oferuje bezpłatne wsparcie dla przedsiębiorców i przedsiębiorczyń oraz osób planujących założenie działalności gospodarczej. Program realizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), współpracującą w partnerstwie z ogólnopolskim biurem rachunkowym Infakt.pl,  kancelariami prawnymi Hogan Lovells i LSW, oraz z Łukasiewicz – ORGMASZ.

W nowej edycji programu osoby z Warszawy i okolic mogą skorzystać z porad ekspertów w aż 6 obszarach, które sprawiają im najwięcej trudności: księgowość i podatki, prawo, obszary biznesowe, digital marketing, dotacje i dofinansowania oraz doradztwo technologiczne dla projektów B+R. Konsultacje realizowane będą w prostej i wygodnej wersji ONLINE co zaoszczędzi uczestnikom czas i ułatwi rozwijanie firmy.

Dodatkowo, na uczestników czekają także grupowe tematyczne webinary, a najlepsi uczestnicy i uczestniczki programu będą mieli okazję wziąć udział w długofalowym procesie mentoringowym pracując w formule 1:1 z profesjonalnym mentorem biznesowym.

W ramach programu zapewnione zostanie także doradztwo w języku Ukraińskim dla osób poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie, planujących założyć lub rozwinąć w Warszawie firmę, jednocześnie nie znających języka polskiego.

 

#Academy_Smolna to niezwykle ważny projekt dla warszawskiej społeczności biznesowej. Nasze miasto to dynamiczny ośrodek biznesowy, który przyciąga inwestorów z całego świata. Ale to nie tylko wielkie korporacje tworzą klimat biznesowy w Warszawie – coraz więcej młodych ludzi decyduje się na założenie własnej firmy, a Warszawa docenia małe, lokalne biznesy oraz nieszablonowe spojrzenie młodych startupów, które zajmują się ważnymi społecznie problemami. Inwestowanie w przedsiębiorców i w przedsiębiorczynie to nie tylko szansa na rozwój biznesu, ale przede wszystkim na rozwój samego miasta. Tworzą miejsca pracy, inwestują w nowe technologie i rozwijają gospodarkę. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wspierali ich na każdym etapie ich działalności i po to powstała inicjatywa #Academy_Smolna.” – Mówi Karolina Zdrodowska – Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

 

Program co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tym razem uczestnicy i uczestniczki  będą mogli dłużej skorzystać ze wsparcia, ponieważ inicjatywa po raz pierwszy będzie realizowana jako dwuletnia i potrwa aż do grudnia 2024 r. Programy doradcze i mentorujące mają pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy.

 

„Rolą naszej fundacji jest wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie kompleksowego systemu wspierania przedsiębiorczości. Dlatego cieszymy się, że po raz 5 możemy realizować program #Academy_Smolna, w którym dzięki współpracy NGO, sektora publicznego i biznesu, wsparcie mogą otrzymać zarówno tradycyjne firmy jak i innowacyjne startupy. Ważnym elementem projektu jest też zapewnienie wsparcia osobom poszkodowanym przez konflikt na Ukrainie, które przenoszą do Polski swoje firmy, lub startują tu z biznesem od nowa. Głęboko wierzę, że uczestnictwo w programie #Academy_Smolna daje przedsiębiorcom i przedsiębiorczyniom wiele korzyści, które pozwalają na rozwój ich biznesów i umiejętności oraz zwiększają szanse na sukces w branży”  – mówi Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland)

 

Korzyści jakie daje program #Academy_Smolna to m.in.:

  • dostęp do ekspertów i specjalistycznej wiedzy – program oferuje konsultacje i webinary prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin, co pozwala uczestnikom i uczestniczkom na zdobycie wiedzy m.in. w zakresie biznesu, prawa, marketingu czy technologii;
  • profesjonalna opieka mentorska – uczestnicy i uczestniczki programu otrzymują wsparcie doświadczonych mentorów, którzy pomagają w tworzeniu biznesowych strategii, rozwijaniu umiejętności i doradzają w trudnych sytuacjach. Praca z doświadczonym mentorem zawsze dostosowana jest do aktualnych potrzeb i sytuacji przedsiębiorcy i przedsiębiorczyni, dlatego przy odpowiednim zaangażowaniu efekty tej współpracy mogą być zaskakująco szybkie;
  • pomocy w pozyskiwaniu finansowania – w ofercie programu realizowane są konsultacje z obszaru pozyskiwania funduszy i dotacji, podczas których eksperci podpowiedzą z jakich aktualnie dostępnych opcji mogą skorzystać przedsiębiorcy;
  • poszerzenie swojej sieci kontaktów – uczestnicy i uczestniczki programu mają możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami, inwestorami czy partnerami biznesowymi, co może przyczynić się do rozwoju ich firm;
  • promocja – najbardziej zaangażowani uczestnicy i uczestniczki mają możliwość promocji swojego biznesu w mediach społecznościowych czy na stronie internetowej programu;
  • miejsce do pracy i możliwość korzystania z infrastruktury Centrum Przedsiębiorczości Smolna – miejskiego coworku przedsiębiorczości – możliwość pracy w profesjonalnym biurze z dostępem do specjalistycznej infrastruktury.

Warto również podkreślić, że program jest bezpłatny, a uczestników i uczestniczki zachęcamy także do  korzystania z innych programów i inicjatyw, które oferują miasta i instytucje rządowe, w celu pomocy w rozwoju biznesu.

 

Kto może skorzystać z programu?

  • Osoby zamieszkujące Warszawę i jej okolice posiadające pomysł na biznes i planujące założyć działalność gospodarczą;
  • Warszawscy przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie prowadzący już swoje firmy i potrzebujący wsparcia w ich rozwoju;
  • Osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie, które planują założyć lub rozwinąć w Warszawie firmę i nie znają jęz. polskiego.

 

Kiedy i gdzie można skorzystać z programu?

Program prowadzony jest od marca 2023 do grudnia 2024, a konsultacje odbywają się w każdym tygodniu w formule online. Na doradztwo można zapisać się poprzez system rezerwacji online wypełniając krótki formularz. Informacje o rekrutacji na grupowe webinary oraz indywidualny mentoring będą zamieszczane na stronie programu.

 

Więcej informacji o programie na stronie: http://academy-smolna.ybp.org.pl/