fbpx

„Uwierzyłam w siebie! Dziś prowadzę hotel i zajęcia dla psów!” – poznaj historię Ani (YES! – Young Entrepreneurs Succeed!)

 

Ania Krupińska–Romańska to absolwentka programu YES. Z wykształcenia jest zoopsychologiem i zoofizjoterapeutą, a ze zwierzętami pracuje już od prawie 10 lat. Dzisiaj prowadzi swój własny hotel dla psów – Najlepsze dla zwierząt.

Zapraszamy do podsumowania rozmowy z Anią, z którego dowiecie się więcej o tym, jak wyglądała jej droga do założenia własnego biznesu, jak na co dzień wygląda jej praca oraz co dało jej uczestnictwo w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed!

 

Aniu, prowadzisz hotel dla psów. Ale to nie jest zwykły hotel – to także miejsce zapewniające rehabilitację zwierzętom, które tego potrzebują. Jak to się stało, że wybrałaś akurat taką drogę dla swojego biznesu? 

Obserwując rynek przez lata, odkryłam, że brakuje hoteli dla psów, które z jednej strony są domowe i kameralne, ale także profesjonalne i bezpieczne. Z pomocy Fundacji Youth Business Poland skorzystałam w zeszłym roku, gdy bardzo chciałam rozwinąć swoją działalność o stacjonarną rehabilitację dla psów. Fundacja dała mi ogromne wsparcie w planowaniu działań i narzędzia, żebym mogła zbadać, czy moje marzenie będzie przede wszystkim pomocne dla opiekunów psów. Dlatego też, gdy moja wizja tego biznesu się poukładała, wiedziałam, że będzie to miejsce dające wsparcie opiekunom wrażliwych lub chorych psiaków. Zawsze chciałam, żeby moja praca miała znaczenie. 

Opowiedz, proszę, jak wyglądała Twoja sytuacja przed przystąpieniem do programu realizowanego przez Fundację Youth Business Poland.

Przed przystąpieniem do programu miałam bardzo wyraźne i przemyślane marzenia. Prowadziłam hotel i ciągle czułam, że nie mam planu ani funduszy, żeby ruszyć z dalszym rozwojem. Cen usług hotelowych ani ilości przyjmowanych psów nie można dowolnie zwiększać ze względu na sytuację gospodarczą i standardy usługi, jakie sobie wyznaczyłam. Usługi behawioralne, treningowe i rehabilitacyjne wykonywałam tylko z dojazdem do klienta. Jedyną możliwością dla dalszego rozwoju było utworzenie przestrzeni, abym ja albo inni specjaliści mogli wykonywać te usługi na miejscu. Niestety, blokowały mnie moje zazwyczaj nieuzasadnione przekonania odnośnie moich możliwości, wiedzy i finansów.

Co Ci dał udział w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed?

W programie biorą udział osoby na różnych etapach – od początkowego pomysłu, po już dokładny plan. Samo to poszerzyło moje horyzonty. Zobaczyłam, jak wiele pracy już wykonałam i że nie warto się poddawać na tym etapie. Zrozumiałam, że lata pracy w zawodzie pozwoliły mi dobrze poznać moich klientów i ich potrzeby.

Prowadzący warsztaty są wieloletnimi przedsiębiorcami i specjalistami w swojej dziedzinie. Ta świadomość, że nie rozmawiamy tylko o suchych teoriach dało poczucie bezpieczeństwa. Podczas kursu udostępniono nam mnóstwo materiałów, które wymusiły na mnie konkretne przemyślenia, decyzje – również zmierzenie się ze swoimi słabymi stronami i obawami. 

Zrozumiałam wtedy też, że w biznesie trzeba być świadomym i ciągle w ruchu. Marzenia to nie wszystko. Trzeba na zimno kalkulować i sprawdzać, czy z tego da się wyżyć. Wszystko to było wsparte dużą ilością pozytywnej energii i słów „wow, to mnie przekonuje, warto w to wejść, robisz super robotę”. Przez cały ten niełatwy proces czułam wsparcie całej ekipy Youth Business Poland. Na sam koniec otrzymałam również z fundacji darmowy cykl spotkań mentoringowych. Proces pracy z mentorem to chyba najbardziej wartościowa przygoda, jaką przeżyłam w swoim życiu zawodowym.

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z biznesem?

Pierwszy etap to rozkręcenie promocji salki do tego stopnia, żeby zapisy na zajęcia były na miesiąc do przodu. Utrzymanie jakości hotelu, żeby grafik opieki był zawsze pełny. Przystosowanie terenu, jakim dysponujemy pod zajęcia dla psów. Czyli podstawowy plan, to wykorzystać w 100% potencjał, jakim już dzisiaj dysponujemy. Cały czas mam z tyłu głowy wejście z ofertą szkoleń on-line. No i moja wisienka na torcie, czyli „Centrum Kompleksowej Neurorehabilitacji psów i kotów” na międzynarodowym poziomie.

 

Hotel Ani znajduje się w Jaroszowej Woli pod Piasecznem – 16 km od Warszawy.

 

A jeśli chcecie przeczytać całą rozmowę z Anią, zapraszamy TUTAJ

 

——————————————

Program YES – Young Entrepreneurs Succeed! jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu The Scaling trust-based partnership models to recharge youth entrepreneurship: Supporting underserved communities with innovative entrepreneurship support instruments (TPM-RYE) project, benefits from €3,3M grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. The aim of the programme is to activate unemployed youth to access the labour market and promote entrepreneurship.