fbpx

460 godzin mentoringu, 46 godzin szkoleń, liczne spotkania networkingowe, webinary z ekspertami, pitche i wiele innych – tak wyglądały ostatnie miesiące 2022r. i realizacja programu akceleracyjnego Mazovian Startup III.

To intensywny czas nauki, wymiany doświadczeń, rozwoju i wzrostu projektów i pomysłów biznesowych. Wierzmy, że program pozwolił na wykorzystanie potencjału jaki drzemie w każdym z projektów i każdy z nich będzie kroczył impactową drogą wspierając życie każdego z nas.

Przygoda z 30, niezwykłymi projektami rozpoczęła się w połowie września. Poniżej znajdziecie ich opisy:

Alpha Powders

AlphaPowders tworzy materiały dedykowane dla przemysłu, które są przyjazne dla środowiska dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji odpadów polimerowych. Jednym z takich produktów jest mikroproszek polimerowy, który wykorzystuję się w drukarkach 3D. Chcąc obniżyć cenę oraz zachować wysoką jakość wydruku, AlphaPowders oferuje rozwiązanie wpływające na zwiększenie sferyczności ziaren proszku, co wpływa pozytywnie na ich sypkość i równocześnie na jakość wydruków.

Autonomy Now

AutonomyNow rozwija nową generację systemów autonomicznych umożliwiających zwiększenie bezpieczeństwa na pokładzie autobusów za pomocą systemu ADAS – zaawansowanego programu wsparcia kierowcy. System w rzeczywistym czasie analizuje otoczenie pojazdu wykrywając zagrożenie i informując o tym kierowcę. Wspomaga go również w wykryciu martwego pola, ostrzega przed kolizją i zatrzymuje autobus zanim dojdzie do stłuczki.

BeeGraphene

BeeGraphene dostarcza wysokiej jakości grafen dla jednostek badawczo-rozwojowych, zajmujących się badaniami nad elektroniką przyszłości bazującą na grafenie. Elektronika oparta na krzemie jest podstawą współczesnego życia. Niestety, z powodu fizycznych ograniczeń, dalszy jej rozwój przestaje być możliwey. BeeGraphene dostarcza grafen wysokiej jakości, o dużej powtarzalności i konkurencyjnej cenie. Z uwagi na fakt, że prace nad elektroniką grafenową jeszcze są na etapie prac badawczych i nie są stosowane w przemyśle, w tym momencie głównymi odbiorcami grafenu BeeGraphene są jednostki badawczo-rozwojowe takie jak uniwersytety.

Blanda

Blanda to naturalne środki czystości ograniczające produkcję i zużycie opakowań plastikowych. Zwykłe środki czystości, które można spotkać na sklepowych pułkach to 95% woda i 5% składników odpowiedzialnych za działanie. Zestaw startowy Blanda składa się z butelki 500ml plus małego koncentratu 15ml. Koncentrat rozrabia się w domu z wodą z kranu. Tak powstaje gotowy płyn/środek czyszczący. Z każdym kolejnym razem klient kupuje wyłącznie małe buteleczki 15ml, które podlegają systemowi zwrotu.

EduCat

EduCat to platforma ułatwiająca szybką, skuteczną i bezbolesną aplikację na studia za granicą. Platforma łączy osoby aplikujące (licealiści) na studia z osobami już studiującymi (studenci zagranicznych uczelni), tak by osoby, które już raz odniosły sukces w aplikacji, mogły poprowadzić kolejną osobę tę samą ścieżką. Dodatkowo, każdy aplikant i mentor otrzymuje szereg narzędzi ułatwiających sprawne złożenie aplikacji na studia. Aplikacja na uczelnie za granicą jest na tyle skomplikowana, że aż 60% uczniów chce skorzystać z pomocy osoby, która studiuje na miejscu zanim aplikuje na konkretną uczelnię, jednak dostęp do takich osób jest ograniczony do osób o wysokim kapitale społecznym (zamożnych, w dobrych szkołach, dużych miastach). EduCat demokratyzuje dostęp do takich osób z uczelni na całym świecie.

HashUp

HashUp to innowacyjna platforma dystrybucji gier, łącząca zalety fizycznej i cyfrowej dystrybucji, dająca graczom swobodę i możliwość zarabiania twórcom. Dzięki technologii blockchain wszystkie licencje wrzucone na zdecentralizowany sklep HashUp mogą być sprzedawane na wszystkich sklepach opartych o autorską infrastrukturę. Dodatkowo model dystrybucji HashUp pozwala na wymianę gier.

HydroTurb

HydrotTurb to projekt bez emisyjnych turbin gazowych na paliwo wodorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest produkcja energii elektrycznej bez emisji dwutlenku węgla. W roku 2022 udział energii odnawialnych na Polskim rynku wyniósł około 15%. Projekt ma na celu wprowadzenie produktu, który pozwoliłby zredukować ślad węglowy polskich domostw a także pozwoliłby na rozwój tej technologii do zastosowania w projektach o większej mocy jak np. bez emisyjne lokalne elektrownie.

Inspekcie Roślin uprawnych przy wykorzystaniu BSP

Projekt zakłada inspekcję kamerami sterowanymi za pomocą dronów i kontrolę pól uprawnych wraz z oceną stanu odżywienia roślin, wykonywaniem planów nawożenia oraz ich korekt w trakcie trwania okresu wegetacji. Odbiorcami są rolnicy indywidualni, firmy związane z doradztwem ds. nawożenia roślin. Powyższe rozwiązanie wpływa znacząco na racjonalne stosowanie nawozów, co skutkuje optymalizacją produkcji oraz chroni środowisko przed nadmiernym używaniem nawozów sztucznych.

Dżo

Inteligentny kompostownik Dżo jest odpowiedzią na potrzeby wprowadzenia eko rozwiązań w przedsiębiorstwach, z powodu regulacji obowiązkowego raportowania ESG. Urządzenie pozwala w naturalny sposób zutylizować bioodpady powstające w biurach, za pomocą dżdżownic, które rozkładają je na biohumus, naturalny nawóz. Dzięki temu redukowana jest emisja gazów cieplarnianych uwalniających się do atmosfery. Proces jest zautomatyzowany, a produkt jest dostępny dla klienta B2B w modelu subskrypcyjnym.

IVR

IVR (Interactive Virtual Rehabilitation) to platforma rehabilitacyjna, która wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości dla kompleksowego rozwiązania rehabilitacji fizycznej, społecznej oraz psychicznej i jest również unikalnym systemem szkoleniowym dla pacjentów i specjalistów rehabilitacji. Rozwiązanie to oprogramowanie ładowane do chmury lub lokalnie do gogli VR oraz smartfonów.

Photin

Firma Photin pracuje nad osadzaniem warstw półprzewodników o grubości 100-1000 razy cieńszych niż ludzki włos. Z takich warstw wytwarza się lasery i detektory dla fotoniki, dziedziny zajmującej się wykorzystaniem światła do przesyłania i odbierania informacji oraz do zbierania i przetwarzania informacji przenoszonych przez światło w zakresie widzialnym i podczerwieni

Logpass

Logpass pozwala łatwo i szybko logować się do sklepów i usług online, zapewniając użytkownikom ochronę Cyfrowej Tożsamości, a dostawcom usług zapewnia prosty moduł autentykacji i autoryzacji użytkowników. Logpass zastępuje stare metody autoryzacji, takie jak hasła czy jednorazowe kody SMS, bezpiecznym podpisem cyfrowym dokonywanym przez urządzenia posiadane przez użytkownika. Unikalną korzyścią Logpass jest „1-click check-in” – możliwość zarejestrowania się profilem cyfrowym na portalu e-commerce bez konieczności wpisywania szeregu danych takich jak adres wysyłki czy ulubiony paczkomat.

MAGLY

MAGLY to system, który oferuje interaktywną grę dla dzieci w świecie rzeczywistym z wykorzystaniem elementów terenowych i edukacyjnych. Rozwiązanie zachęca dzieci do zabawy bez urządzeń mobilnych w atrakcyjny i nowoczesny sposób, jednocześnie wykorzystując najnowsze technologie do rozwijania ich umiejętności psychomotorycznych.

MOMKEY

MOMKEY zapewnia dzieciom edukację przyszłości podaną w formie zabawy i dostarczoną prosto pod drzwi. Tworząc boxy pełne materiałów zero-waste, instrukcji DIY i gotowych pomysłów na zabawy, dostosowanych do różnych możliwości czasowych. Dzięki rozwiązaniu rodzice mogą skupić się na czasie spędzonym razem z dziećmi, jednocześnie rozwijając w nich wiedzę i kompetencje potrzebne do tego, by zmierzyć się z wyzwaniami jutra.

Osmia Future

Projekt Osmia 4.0 to usługa mająca na celu zoptymalizowanie i unowocześnienie procesu zapylenia plantacji w gospodarstwach sadowniczych za pomocą murarki ogrodowej dzięki innowacyjnym ulom OsmiaBox wraz z mechanicznym serwisem uli po sezonie oraz aplikacją mobilną. Aplikacja mobilna BeeGrow dostosowuje ilość potrzebnych uli w zależności od kształtu działki, gatunku roślin i intensywności produkcji.

Phibox

Rozwiązanie PhiBbox służy do wspomagania fizjoterapii wad postawy u dzieci. Jest to wyrób medyczny, który posiada interaktywne gry fizjoterapeutyczne sterowane ruchem dziecka. Wbudowany moduł sztucznej inteligencji monitoruje najważniejsze parametry ruchu dziecka. Ma dwa główne cele: zwiększenie motywacji dzieci do ćwiczeń oraz kontrolę ich wykonywania w domu.

Play.air

Play.air jest rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw trudnościom rodziców w motywowaniu swoich pociech do regularnych ćwiczeń. Produkt składa się z dwóch elementów: zewnętrznego kontrolera oraz specjalnie zaprojektowanych gier mobilnych. Kontroler jest jednocześnie urządzeniem pomiarowym, które mierzy siłę i długość oddechu, a wyniki są na bieżąco przesyłane do gry, w której ruch postaci jest od nich uzależniony.

Pogaduszki

Aplikacja „Pogaduszki” zamienia nieciekawe ćwiczenia na mobilne gry sterowane głosem dziecka. Dodatkowo moduł AI diagnozuje w wymowie których głosek dziecko potrzebuje wsparcia logopedycznego i takie gry/ćwiczenia podsuwa dziecku. Z poziomu aplikacji można też będzie skonsultować się z lekarzem logopedą, żeby potwierdzić diagnozę lub uzyskać pomoc w trudniejszych przypadkach.

Readiy

Readiy to platforma online, która pomaga młodym ludziom w poszukiwaniu i odnalezieniu swojej ścieżki kariery zgodnej z ich pasjami i zainteresowaniami, głównie przez udział w projektach. Pozwala na sprawdzanie się w różnych rolach zawodowych, zbieranie realnego doświadczenia potwierdzonego wykonanymi projektami, a także rozwój umiejętności miękkich, dzięki czemu użytkownik może odnaleźć swoją drogę, a przy okazji budować portfolio czy CV i na bieżąco śledzić swoje postępy. Jest to także baza talentów, pełna potwierdzonych kompetencji twardych, jak i miękkich oraz innych danych interesujących przyszłych pracodawców.

Restimo

RestHub to system, który integruje wszystkie kanały sprzedaży online restauracji, systemy POS i kurierów w jednym tablecie. Dzięki RestHub restauracje mogą prowadzić sprzedaż w wielu miejscach (Uber Eats, Glovo, Bolt Food, Wolt, Pyszne, itp.) bez konieczności kupowania i zarządzania wieloma tabletami. Dzięki RestHub, restauracje zmniejszają ilość potrzebnych tabletów, zmniejszają ilość błędów oraz czasu na obsługę zamówień. Dzięki RestHub, restauracje mogą w łatwy sposób wejść na nowe kanały delivery lub stworzyć restauracje wirtualne, dzięki czemu zwiększają przychody w swojej restauracji.

RE-ZIP

RE-ZIP to koncept obiegu zamkniętego dla opakowań w e-commerce. Opakowania z tektury, nawet te z recyklingu, nie mają prawie żadnego wpływu na redukcję emisji CO2. Rozwiązaniem problemu jest koncepcja opakowań cyrkularnych. RE-ZIP dostarcza sklepom internetowym w unikalnym modelu biznesowym specjalne kartonowe opakowania wielorazowego użytku. Opakowania po użyciu, po złożeniu do rozmiaru koperty, zwracane są przez klientów do punktów nadań/Paczkomatów, czyszczone, a następnie ponownie wykorzystywane w e-commerce (re-use before recycle). Klient za zwrot otrzymuje kod rabatowy na kolejne zakupy. Opakowania RE-ZIP, które są wielokrotnie wykorzystywane przed recyklingiem, pozwalają zaoszczędzić ogromne ilości odpadów i zredukować emisję CO2 aż o 88%.

R-NOX

R-NOX opracowuje i produkuje innowacyjne rozwiązanie do monitorowania jakości powietrza. Dokładne informacje pozwalają zarządzać bezpieczeństwem środowiskowym w celu zmniejszenia zagrożeń społecznych i ekonomicznych. Rozwiązanie jest oparte na kompaktowych urządzeniach, które zapewniają precyzyjne dane pomiarowe głównych zanieczyszczeń miejskich. Platforma uzupełnia tradycyjne sieci monitoringu, a w razie potrzeby działa samodzielnie.

RunPixie

RunPixie łączy biegaczy z fotografami: widzowie na masowych imprezach biegowych robią zdjęcia i ładują je na serwer, a RunPixie rozpoznaje numery biegaczy, Ci mogą za to kupić gotowe pakiety swoich zdjęć. RunPixie rozwiązuje problem ceny pakietów zdjęciowych a także umożliwia szybsze uzyskanie zdjęć.

Rytme

Rytme to aplikacja stworzona dla każdego, kto chce prowadzić zdrowy styl życia, zgodny z aktualną wiedzą medyczną i potwierdzony dowodami naukowymi. Rytme pomaga pacjentom zrozumieć chorobę i realizować zalecenia lekarzy. Aplikacja edukuje, motywuje i jednocześnie daje narzędzia do działania.

Sharingo

Sharingo to marketplace łączący właścicieli sprzętu sportowego i organizatorów aktywności sportowych (wypożyczalnie, centra testowe, właściciele prywatni w modelu P2P, instruktorzy) z osobami, które chcą uprawiać różne dyscypliny sportowe, bez zakupu sprzętu. Dzięki Sharingo osoby poszukujące sportowych wrażeń z łatwością znajdą (obecnie rozproszoną) ofertę zorganizowanych wydarzeń i kursów sportowych oraz sprzęt sportowy do wypożyczenia (SUP-y, rowery, rowery elektryczne, windsurfing, kitesurfing, narty, narty biegowe, etc.). Wszystko w jednym miejscu, posegregowane według dyscyplin, dostępności i lokalizacji.

Stream Power Holding

StreamEnergy to nowy, unikalny i wysoce innowacyjny na rynku OZE generator prądu wykorzystujący dostarczoną pod ciśnieniem wodę do produkcji energii elektrycznej. Przedział mocy od 1kW do 5kW, niewielkie wymiary, prostota instalacji, wieloletnia gwarancja oraz krótki okres zwrotu z inwestycji sprawia, że Stream to doskonałe rozwiązanie uzupełniające bilans energetyczny w firmie, domu czy zakładzie produkcyjnym.

Thermal System

Thermal System for Biomass 3000 to innowacyjna domowa elektrociepłownia zasilana różnymi rodzajami biomasy. Pozwoli na zastąpienie w domu nieekologicznych źródeł ciepła na węgiel, czy drewno i dodatkowo będzie wytwarzać energię elektryczną na użytek własny gospodarstwa domowego. A to wszystko w sposób bezpieczny dla środowiska i zgodny z przepisami, zapewniając użytkownikowi niezależność energetyczną.

UV Cast

UV Cast to nowoczesny opatrunek usztywniający, który bezpośrednio konkuruje z klasycznymi gipsem. Opatrunek składa się z elastycznego materiału (rękawa) zapewniając wytrzymałość i rozciągliwość a także idealne dopasowanie do kończyny. Materiał po rozciągnięciu charakteryzuje się rzadkim splotem ujawniając siatkowaną strukturę. UV Cast nasączony jest mieszaniną hybrydową, która pod wpływem promieni światła UV utwardza się.

Wycieczkomat.com

Wycieczkomat.com to nowoczesny system wsparcia rodziców i nauczycieli w organizacji wycieczek szkolnych. Głównym celem jest digitalizacja tego sektora, która realnie wpływa na jakość pracy nauczycieli, zdejmując z ich barków dodatkowy czas jaki muszą poświęcić na ten proces, a także odpowiedzialność organizacyjną i finansową. Rodzice otrzymują bezpieczeństwo organizacyjne, transparentną ofertę, proste zapisy online oraz wiele możliwości płatności w tym system ratalny i kafeteryjny.

Harventi Vision

Harventi Vision to automatyczny system sterujący dla pielników międzyrzędowych wykorzystujący wizję komputerową i zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Rozwiązanie niweluje straty na polu w związku z pracą opielacza oraz ogranicza konieczność dozowania chemii w postaci środków ochrony roślin.

Po dwóch miesiącach akceleracji przyszedł czas na wybór 10 : Pogaduszki, RE-ZIP, Magly, Logpass, Wycieczkomat, Sharingo, Globe Green Energy- Thermal System for Biomass 3000, Osmia 4.0, Alpha Powders, Phibox – to startupy, które przeszły do kolejnego etapu.

Ostatni dzień akceleracji zakończyliśmy uroczystym finałem – Demo Day

Jury wybrało następujących zwycięzców programu:

1 miejsce i główną nagrodę 50 000 zł otrzymał Wycieczkomat.com ( Marcin Owczarczyk, Krzysztof Januszewski)  – digitalowy organizator wycieczek dla nauczycieli i uczniów,

2 miejsce i nagrodę 15 000 zł otrzymał AlphaPowders (Dominik Zdybał, Aleksander Guzik, Karol Markiewicz), który realizuje projekt mikroproszków polimerowych wykorzystywanych w drukarkach 3D,

3 miejsce i nagrodę 10 000 zł otrzymały Pogaduszki (Mariusz Pitura i Jakub Śledź) – aplikacja wspierająca proces leczenia wad wymowy u dzieci.

 

Dodatkowe nagrody zostały przyznane dla:

Wycieczkomat.com – 3 miesięczny wynajem biura w HubHub Nowogrodzka Square realizowane przez HubHub oraz wsparcie księgowe i doradcze realizowane przez Genprox,

Osmia Future (Damian Kapka, Przemysław Kapka) – nagroda specjalna w postaci wsparcia marketingowego od Ideo Sp. z o.o.,

Phibox (Dorota Matczak, Aleksandra Dobrzyńska, Jakub Michoński, prof. dr hab. inż. Robert Sitnik )- wsparcie prawne realizowane przez Ziobrowski Tax & Law Kancelaria Adwokacka.

 

Dodatkowe wyróżnienie zostało przyznane dla:

Re-ZIP ( Michał Czechowski) – w postaci wsparcia merytorycznego w rozwoju swojego biznesu, realizowane przez partnera programu Rohlig SUUS Logistics.

Spotkanie było transmitowane i prowadzone przez Jakuba Sito. Dodatkowo wystąpił Kaynote Speaker-  Monika Borowiecka. 

 

To był dzień pełen emocji i czekamy na kolejne zgłoszenia do nowych edycji – już wkrótce 🙂