fbpx

Mazowsze wspiera startupy pozytywnego wpływu – Rusza III edycja MAZOVIAN STARTUP

Mazovian Startup to III edycja programu akceleracyjnego, skierowanego do 30 innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie startupów. Celem programu jest wsparcie innowacyjnych startupów w zweryfikowaniu ich modelu biznesowego oraz rozwoju i skalowaniu ich działalności. Zakwalifikowane firmy mają szansę na zdobycie 75 000 zł oraz wsparcie od ekspertów i partnerów biznesowych.

Rozpoczął się nabór do III edycji programu akceleracyjnego Mazovian Startup. Program oferuje wsparcie startupom pozytywnego wpływu, czyli takim, które łączą w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Bieżąca rekrutacja do programu będzie koncentrowała się na rozwiązaniach, które pomagają w zapobieganiu zmianom klimatycznym oraz wspierają odpowiedzialny rozwój sektora rolno- spożywczego. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego. Realizatorem programu finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego jest Youth Business Poland.

Województwo Mazowieckie w aktualnej strategii działania, koncentruje się na wzmocnieniu roli regionu w obszarze wdrażania innowacji technologicznych i przemysłowych, zwłaszcza dotyczących  sektora rolnego i spożywczego. W poprzednich edycjach programu pojawiło się wiele rozwiązań z obszaru foodtech i zrównoważonej produkcji. Startupy aplikowały również z rozwiązaniami technologicznymi, IOT, AI, proponując aplikacje i narzędzia, które usprawniają procesy i wpływają pozytywnie na jakość życia, zdrowie i ekosystem mieszkańców Mazowsza.

Mazovian Startup to akceleracja i współpraca z Partnerami Programu. Występują oni w roli odbiorców technologii jak również dzielą się swoją wiedzą ekspercką w ramach mentoringu i spotkań ze startupami. Pomaga to znacząco przyspieszyć testowanie rozwiązań i rozwój projektów.

Partnerami strategicznymi programu są: RohlingSuus, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Carrefour.
Partnerzy merytoryczni: PwC, StepWise, Startup Hub Poland, CIC Warsaw, Foodtech.ac.
Partnerzy regionalni: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T), Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.
Partnerzy medialni: WP i Mam Startup.

W ramach Programu organizowanych jest również szereg inicjatyw edukacyjno- promocyjnych. W czerwcu odbyły się warsztaty dla studentów i przedsiębiorców w Płocku i Radomiu, realizowane w partnerstwie z: Płockim Parkiem Przemysłowo- Technologicznym, Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku, Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej i Uniwersytetem Techniczno- Humanistycznym w Radomiu. Ich celem było przybliżenie możliwości rozwoju innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie projektów startupom z całego regionu: zarówno mających siedzibę w Metropolii, jak i mniejszych miastach. Uczestnicy spotkań mieli możliwość zwalidować swój pomysł na biznes z użyciem metodologii Lean Startup. Planowane są kolejne 3 spotkania i webinary dla startupów, zainteresowanych udziałem w programie.

Rekrutacja do programu została otwarta. We wrześniu Jury Programu wyłoni 30 projektów, które wezmą udział w akceleracji. Podczas trwającego 3 miesiące programu, startupy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie programu jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 75 tys. zł. Będą je mogli przeznaczyć m. in. na zakup technologii, stworzenie prototypów, badania i rozwój produktów oraz inne potrzeby, związane z rozwojem ich startupów. Na finalistów czekają również atrakcyjne nagrody dodatkowe Partnerów.

 

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 sierpnia 2022.
Aplikować można poprzez stronę programu.