fbpx

Kolejne już spotkanie networkingowe z cyklu: BIZNES TO LUDZIE. MSODI Twoja sieć innowacji, za nami.

Odbyło się w wyjątkowej atmosferze, a uczestnicy mieli możliwość posłuchania niesamowitych gości, którzy w przystępny sposób podzielili się swoją wiedzą oraz przedstawili główne koncepcje oraz najnowsze TRENDY NA RYNKU INNOWACJI.

Spotkanie networkingowe jest cyklem spotkań w ramach projektu Modelowanie Systemu Ofert Dla Innowacji (MSODI), którego realizatorem jest Województwo Mazowieckie.

 

Nagranie ze spotkania MSODI dostępne na naszym kanale YouTube – link

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać wywiadu Adriana Migonia z seryjnym budowniczym biznesów, multi przedsiębiorcą i Business Angel – Tomaszem Karwatką, podczas którego zostały przedstawione wskazówki jak odnieść sukces w biznesie i tworzyć globalne firmy. Tomasz dzięki ogromnej wiedzy i swojemu ponad 20-letniemu doświadczeniu przedstawił najlepsze praktyki, jak budować skalowalny i międzynarodowy biznes. Podkreślał, że warto skupić się na budowaniu wartości oraz unikalności swojej marki, a także należy mieć otwarty umysł i słuchać swoich współpracowników, a przede wszystkim, klientów. Warto zawsze szukać możliwości, a tworząc nowy produkt czy usługę warto, w pierwszej kolejności zastanowić się, jak nowe technologie mogą rozwiązać stare problemy.

W drugiej części spotkania, profesorka Akademii L. Koźmińskiego, filozofka i badaczka rozwoju nowych technologii – dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska wygłosiła prelekcję pt. AI Mainstreaming, w której przedstawiła ideę sztucznej inteligencji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać główne trendy AI i kierunki rozwoju oraz jak sztuczna inteligencja wpływa na rozwój nowych technologii. Dr Przegalińska ukazała, że AI jest ważną częścią większego ekosystemu i jest wykorzystywana w różnych dziedzinach życia, m.i.n.: w rozwoju medycyny, w rolnictwie czy uniknięciu kryzysu klimatycznego. 

Uczestnicy wzięli także udział w praktycznym ćwiczeniu, podczas którego doświadczyli działania systemu AI, który wykonuje szeroką gamę zadań w języku naturalnym. 

Całe spotkanie przeplatane było aktywnymi dyskusjami w specjalnie przygotowanych pokojach, dzięki czemu uczestnicy, w kameralnym gronie, wymienili się wiedzą oraz nawiązali nowe kontakty biznesowe.

Wydarzenie zostało poprowadzone przez Jakuba Sito – dziennikarza, który wspiera liderów i firmy w rozwoju poprzez procesy strategiczne, szkolenia i coaching medialny.

 

Odbiorcy spotkania bardzo wysoko ocenili jego wartość, o czym świadczą odpowiedzi uzyskane jeszcze podczas wydarzenia. Wszystkie osoby, które wzięły udział w ankiecie, były zadowolone ze spotkania i poleciłby udział swoim znajomym w spotkaniu.  

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie networkingowym w ramach projektu MSODI, które odbędzie się niebawem.