fbpx

Od pomysłu na biznes do rozwoju firmy. Historia uczestniczki programu YES- Young Entrepreneurs Succeed.

Program YES- Young Entrepreneurs Succeed to intensywny kurs rozwoju przedsiębiorczości wypełniony praktyczną wiedzę potrzebną do rozwoju firmy oraz pomocy przedsiębiorcom, szczególnie tym początkującym. Uczestnicy biorą udział w  8 profesjonalnych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów i praktyków biznesu. Dodatkowo wybrani uczestnicy mają możliwość skorzystać z 6-miesięcznego mentoringu biznesowego, oraz coachingu wspierającym startupy osób biorących udział w programie.

W tej wyjątkowej edycji programu Yes- Young Entrepreneurs Succeed, która była realizowana w pełni online, w wyniku wybuchu epidemii Covid-19, mieliśmy okazję poznać Darie Turowską- Makoś. Daria niesamowicie rozwijała się na naszych oczach, pojawiła się z pomysłem, który później przełożyła na realną firmę. Założyła creativesoul.space, czyli miejsce, w którym pomaga obecnie jako praktyk uważności, trener życia i stresu oraz piosenkarka, która opracowała metodę uważnego śpiewu i muzykoterapii.

Daria powiedziała przedsiębiorczości YES, a z jej historią macie okazję zapoznać się w tekście poniżej.

„Do programu YES trafiłam przez przypadek…jednak uważam, że nic nie dzieję się bez przyczyny. Osoby, które tam poznałam, wiedza, motywacja i  energia, która wypełniała wirtualną salę –  były czymś nieocenionym. Szczególnie w czasie, kiedy wszystko nagle się zamknęło i znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Młodzi ludzie z ambicjami, które trzeba zmierzyć z czymś zupełnie nowym. Dla mnie program był szczególnie cenny, ponieważ niedawno wróciłam z Danii, gdzie pracowałam większość czasu na umowach, na tzw. ciepłej posadce. Po pracy rozwijałam swoje pomysły na biznesy i projekty społeczne, takie jak np. Fall in love with Poland. To dawało bezpieczeństwo. Teraz zdecydowałam się działać na własną rękę, w Polsce, po 8 latach spędzonych za granicą. Przyznam, że program YES pomógł mi zrealizować mój cel, by skupić się na tym, co mi najbardziej w duszy gra i z niego nie zboczyć. Tak więc, bez względu na to, że sprzedaż ustała, skupiłam się na działaniu i realizowaniu zadań programu YES. Testowałam komunikację, nazwę moich usług, kanały dotarcia do nich. Pozornie małe zmiany, przyniosły duże efekty. Zwiększyłam sprzedaż mojego Dziennika stresu i balansu, znalazłam partnerów biznesowych. Potrafię też sprecyzować, to czego chcę, czym się zajmuję oraz komu pomagam. To wszystko dało pewność w działaniu oraz ukierunkowanie. Do tego poznałam wspaniałych ludzi, którzy są dla mnie inspiracją i z radością wracam myślami do nich i do ich projektów. Te kontakty na pewno pozostaną na długo, a dobra energia i motywacja trwają we mnie. Przypominają, że jak się robi to, co w duszy gra, to pojawiają się odpowiedni ludzie i projekty. Ten projekt to była przygoda i niezwykle cenna droga.”

Na bieżąco dzielimy się historiami naszych alumnów. Obecnie prowadzimy rekrutację do kolejnej edycji programu YES- Young Entrepreneurs Succeed. Jeżeli pragniesz powtórzyć sukces Darii, zostaw nam swoje zgłoszenie.

Facebookhttps://www.facebook.com/YouthBusinessPoland/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/youth-business-poland/

Strona wwwhttps://ybp.org.pl/program-yes/