fbpx

Wakacje to dobry czas dla rozwoju Twojego biznesu. Zanim wyjedziesz na zasłużony odpoczynek, zapisz się na cykl warsztatów biznesowych w #Academy_Smolna.

 

Wraz z początkiem lata startuje druga edycja warsztatów biznesowych #Academy_Smolna. Projekt jest realizowany przez Youth Business Poland dla Urzędu M. St. Warszawa i odbywa się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Tym razem organizatorzy przygotowali cykl 3 warsztatów biznesowych oraz indywidualne doradztwo prawne i księgowe. Na najbardziej zaangażowanych czeka również możliwość długoterminowej współpracy z Mentorem YBP.

 

Do kogo skierowany jest projekt?

Program #Academy_Smolna jest skierowany do osób, które planują założyć działalność gospodarczą lub prowadzą firmę, ale potrzebują wsparcia w jej rozwoju. W pierwszym przypadku grupą docelową są osoby, które posiadają już wstępnie doprecyzowany produkt lub pomysł, potrafią go scharakteryzować i są zmotywowane do aktywnego udziału w projekcie. W drugim – przedsiębiorcy działający na terenie województwa mazowieckiego.

 

Dlaczego warto wziąć udział w #Academy_Smolna?

Udział w programie ma na celu zwiększyć wiedzę i kompetencje uczestników w zakresie podstaw prowadzenia firmy i sposobów jej rozwoju, tak, aby zmaksymalizować ich szansę na założenie firmy i odniesienie sukcesu. Warsztaty są prowadzone przez profesjonalnych trenerów i praktyków biznesu, uznanych w branży. Oznacza to, że uczestnicy mogą nie tylko zyskać wiedzę teoretyczną, ale uzyskać cenny feedback nt. swoich pomysłów biznesowych.

 

Pierwszy z warsztatów poprowadzi twórca Strategii 2w1, Tomasz Szczęsny, który jest aktywnym przedsiębiorcą i od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze poszukiwania nowych grup klientów i innowacyjnych zastosowań produktów i usług w biznesie.

Drugi warsztat ma na celu wypracowanie lub doprecyzowanie modelu biznesowego dla stworzonych przez uczestników pomysłów i koncepcji. Spotkanie poprowadzi Bartosz Janowicz, który podzieli się z uczestnikami przykładami spektakularnych sukcesów jak i porażek startupów oraz opowie jak analizować rynek i ustrzegać się przed tworzeniem produktów i usług, których nikt nie będzie chciał kupić.

Na koniec uczestnicy #Academy_Smolna będą mogli dowiedzieć się jak stworzyć strategię marketingu swojej firmy i jak efektywnie wykorzystać social media by przy zerowym lub niskim nakładzie finansowym docierać do potencjalnych klientów, którzy oprócz „polubienia” będą chcieli także zainwestować swoje pieniądze i wypracować zysk dla przedsiębiorcy.

 

Dodatkowo, na najbardziej zmotywowanych uczestników czeka Indywidualny Mentoring Biznesowy- 6-miesięczny proces indywidualnego wsparcia mentorów YBP. Cele Mentoringu YBP to m. in. stworzenie wizji, misji i strategii działania firmy, ustalenie celów działania i ich stała realizacja, przyspieszenie tempa rozwoju przedsiębiorstwa oraz wsparcie i motywacja ze strony doświadczonego przedsiębiorcy.

 

Jak wyglądała poprzednia edycja?

Udział w programie chwali sobie również założycielka Warsaw Dog, Zosia Kwiatkowska: “Do projektu zgłosiłam się szukając wsparcia mentora. Wsparcie mentora jest nie do przecenienia, jednak zajęcia i warsztaty prowadzone przez specjalistów dostarczyły mi naprawdę dużo nowej wiedzy. Najbardziej inspirujące były dla mnie zajęcia z Tomkiem Szczęsnym – razem wymyślaliśmy nowe funkcjonalności łącząc ze sobą popularne produkty w oparciu o pomysły z jego książki “2 w 1&”. Tomek zaproponował też bardzo praktyczne ćwiczenia z obliczenia kosztów pozyskania klienta. Sama w życiu bym nie wpadła na to, że uzyskanie odpowiedniego pułapu przychodu może zależeć po prostu od ilości kontaktów marki z odpowiednią ilością nowych klientów”. Dziś Zosia rozwinęła nowe produkty oraz jest jedną z finalistek konkursu CVC Young Innovator Award i ma szansę wygrać 60 000zł na rozwój swojej działalności.

 

Jak zgłosić się do udziału w projekcie?

Aby wziąć udział w warsztatach #Academy_Smolna należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, dostępny na stronie projektu: https://ybp.org.pl/academy_smolna-lato/ lub u pracownika CPS. Formularze będą oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Rekrutacja trwa do 15.06.2017r. Liczba uczestników ograniczona. W ramach stałej oferty wsparcia Centrum Przedsiębiorczości Smolna dla przedsiębiorców, osoby odwiedzające Centrum mogą skorzystać ze szkoleń, doradztwa, networkingów oraz wynająć biura i przestrzeń coworkingową. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Youth Business Poland zapraszają do odwiedzania CPS oraz korzystania z oferty dla przedsiębiorców.