fbpx

19 października odbyły się pierwsze warsztaty biznesowe w ramach projektu organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Ursynów we współpracy z Youth Business Poland.

Program składa się z warsztatów i mentoringu biznesowego i jest skierowany do początkujących przedsiębiorców. Uczestnicy to osoby zmotywowane, które mają pomysł na firmę, chcą ją rozwijać i zrobiły pierwsze kroki w tym celu oraz przedsiębiorcy działający do 3 lat, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju firmy. Celem programu jest bowiem aktywizacja osób oraz tworzenie nowych firm i nowych miejsc pracy.

Od października do listopada, 10 uczestników będzie brać udział w 3 bezpłatnych szkoleniach: Model Biznesowy Firmy, Strategia 2w1 i Sprzedaż oraz Indywidualnym Mentoringu Biznesowym.

Podczas warsztatów m. in. otrzymają cenne wsparcie i propozycje zmian/ulepszenia stworzonego modelu biznesowego, będą rozwijać umiejętności samodzielnego łączenia produktów/usług dających nowe rozwiązania nieznane to tej pory na rynku w oparciu o metodologię Strategii 2w1. Poznają także zagadnienia dotyczące prowadzenia działań marketingowych oraz sprzedażowych produktów i usług.

Projekt został zainicjowany przez bardzo aktywny Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Ursynów oraz jest kontynuacją inicjatywy Tygodnia Przedsiębiorczości na Ursynowie, gdzie w kwietniu odbyła się konferencja na około 100 osób, a następnie warsztaty strategiczne i mentoring dla osób zainteresowanych otwarciem firmy.