fbpx

Thank You Event czyli podziękowanie za kolejny rok działalności Youth Business Poland.

28 czerwca w Centrum Zarządzania Innowacjami i transferem Technologii odbyła się Gala Thank You Event, organizowana przez Youth Business Poland w partnerstwie z CZIiTT.

Jak co roku, Thank You Event jest okazją do podziękowania partnerom, mentorom, inwestorom i osobom skupionych wokół społeczności YBP, które angażują się we wspieranie początkujących przedsiębiorców.

Program od 2008 roku jest prowadzony przez Fundację Inkubator Technologiczny. Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy.

W 2015/16 Fundacja przeprowadziła V Edycję Programu YBP. W ramach swojej działalności kompleksowe wsparcie otrzymało ponad 200 osób, które chciało założyć lub rozwinąć firmę. Realizowane projekty wsparli partnerzy projektów: Accenture, Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowy Bank Polski, Urząd Miasta Warszawa i Ośrodek Pomocy Społecznej na Ursynowie. W ramach V Edycji YBP odbyły się również konferencje, wykłady i warsztaty dla studentów i społeczności startupowej w Warszawie. Fundacja zrealizowała również międzynarodowy projekt badawczy z organizacjami z Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii i Chorwacji oraz angażowała się w krajowe projekty z zakresu rozwoju mentoringu w organizacjach.

Tegoroczny Thank You Event został zainaugurowany przez Urząd Miasta Warszawa i Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas Thank You Eventu miała miejsce zarówno prezentacja efektów Programu, jak również prezentacje i case study młodych przedsiębiorców, którzy podczas udziału w projekcie stworzyli nowe firmy, tworzą nowe miejsca pracy i inspirują innych początkujących przedsiębiorców do działania i realizacji swoich marzeń o własnym biznesie.

Podczas Podsumowania do dyskusji zaproszeni zostali również przedstawiciele sektora prywatnego, którzy opowiedzieli o tym, dlaczego warto angażować się w działania wspierające młodych przedsiębiorców. Po części oficjalnej miała miejsce prezentacja stoisk przedsiębiorców, networking i wspólne świętowanie kolejnego roku działalności Fundacji.

W ramach V Edycji YBP stworzonych zostało 43 nowych firm oraz 60 nowych miejsc pracy. Mentorzy YBP przeprowadzili ponad 900 godzin mentoringu w formie wolontariatu. Fundacja przeprowadziła szkolenia dla ponad 200 początkujących przedsiębiorców. Wszystkie te działania były możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu Partnerów i Mentorów, za co Fundacja składa im serdeczne podziękowania.