fbpx

Academy_Smolna2020

Uprzejmie informujemy, że tegoroczna edycja programu dobiegła końca 18.12.2020. W przypadku zainteresowania kolejnymi edycjami zapraszamy do śledzenia profilu Centrum Przedsiębiorczości Smolna

Urząd m.st. Warszawy zaprasza na kolejną edycje programu doradczego Academy_Smolna#2020, który jest systemową i trwałą ofertą Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Program realizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny w partnerstwie z firmą Infakt.pl oraz kancelarią prawną Hogan Lovells.

W ramach programu zrealizowane zostanie ponad 630 godzin konsultacji z ekspertami oraz 50 godzin mentoringu. W każdy poniedziałek i środę od marca do grudnia 2020 roku, osoby zainteresowane założeniem własnej działalności oraz działający już przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem firmy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty indywidualnego doradztwa z ekspertami, a wybrani uczestnicy będę mieli okazję wziąć udział w długofalowym procesie mentoringowym pracując 1:1 z mentorem biznesowym.

W tegorocznej edycji konsultacje prawne, księgowe i biznesowe będą realizowane w prostej i przyjemnej  wersji online! Wykorzystaj najbliższy czas na rozwój swojej firmy bez wychodzenia z domu!

W ramach cotygodniowych konsultacji stolica pragnie rozwijać przedsiębiorczość, służąc wsparciem i radą wszystkim zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie lub masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 22 100 20 51 i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Indywidualne konsultacje zekspertami

prowadzone przez wysokiej jakości ekspertów i praktyków biznesu to 1 godzinne spotkanie z zakresu:

Nie wiesz na jaki temat konsultacji się zapisać?  Zadzwoń pod numer +48 22 100 20 51 i pomożemy Ci dobrać rodzaj doradztwa.

PRAWO

Prawo gospodarcze obejmuje wskazówki w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, umów z kontrahentami, sukcesji w biznesie czy zabezpieczenia majątkowego wraz ze współwłasnością majątku. Od doradcy dowiesz się w jaki sposób przedsiębiorcy odpowiadają za zobowiązania swojej firmy, jak sobie radzić z dłużnikami i co robić w sytuacji w której sami stajemy się dłużnikiem. Skonsultujesz też kwestie zatrudnienia pracowników.

Prawo własności intelektualnej – doradztwo przeznaczone jest zwłaszcza dla osób zainteresowanych prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, m.in. twórcy lub osoby współpracujące z twórcami, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa twórców, ochrony wizerunku, licencji lub umów z artystami. Ponadto, ekspert opowie o prawnych aspektach marketingu internetowego i reklamy w social media, ochronie danych osobowych. Uczestnicy będą mieli szansę skonsultować się w kwestii prawa nowych technologii oraz świadczenia usług przez Internet.

Konsultacje odbywają się w ŚRODY

KSIĘGOWOŚĆ

 

Zakres konsultacji księgowych obejmuje tematy: optymalizacji podatkowej na etapie zakładania działalności gospodarczej oraz outsourcing rozliczeń podatkowych. W ramach pierwszego tematu, ekspert podpowie jaka jest optymalna forma prowadzonej działalności gospodarczej, jaki mamy wybór opodatkowania podatkiem dochodowym, czy lepiej finansować naszą działalność przez leasing czy kredyt oraz jakie jest najlepsze rozwiązanie w kwestii zatrudnienia, samozatrudnienia, wyboru umowy i ZUS-u. Podczas spotkania poszerzysz swoją wiedzę na temat uproszczonych form rozliczeń podatkowych (m.in. VAT) oraz metod optymalizacji podatkowej w trakcie rozliczania działalności gospodarczej. Ekspert opowie także o korzyściach outsourcingu rozliczeń podatkowych oraz w jaki sposób znaleźć i wybrać solidną firmę świadczącą takie usługi. Osoby zainteresowane doradztwem księgowo-podatkowym będą mieli okazję dowiedzieć się również o sposobach uzyskania indywidualnych interpretacji podatkowych.

Konsultacje odbywają się w PONIEDZIAŁKI

BIZNES

Konsultacje prowadzone przez Mentorów YBP- praktyków biznesu, którzy będą mogli udzielić informacji zwrotnych na temat Twojego biznesu, omówić model biznesowy lub w zależności od doświadczenia porozmawiać na poniższe tematy:

 • Tworzenie wizji i strategii firmy
 • Budowanie modelu biznesowego
 • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
 • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej
 • Wdrażanie strategii
 • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
 • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
 • Sprzedaż
 • Budowanie efektywnego zespołu, rekrutowanie pracowników i rozwój kompetencji jako lidera firmy

 

Konsultacje odbywają się w ŚRODY

Zapisz się na konsultacjez doradcą

wybierz rodzaj doradztwa i datę. opisz czym się zajmujesz i czego chcesz się dowiedzieć. potwierdzenie rezerwacji otrzymasz mailowo

Uprzejmie informujemy, że jeden uczestnik może skorzystać z różnych tematów konsultacji z doradcami, natomiast w konkretnym doradztwie (np. księgowe), może skorzystać nie więcej niż z dwóch godzin konsultacji. Jednocześnie w przypadku dużej liczby zgłoszeń do programu pierwszeństwo do umówienia wizyty mają osoby, które nie brały jeszcze udziału w konsultacjach lub nie wykorzystały limitu. W razie potrzeby dodatkowych konsultacji prosimy o kontakt mailowy na biuro@ybp.org.pl. Prosimy o przemyślenie zgłoszeń i tematu konsultacji, aby uczynić je bardziej efektywnymi.

Poznaj naszychdoradców i mentorów

Nie wiesz z którym ekspertem się umówić, aby najlepiej odpowiedział na Twoje zagadnienia? Zadzwoń pod numer +48 22 100 20 51 i pomożemy Ci wybrać odpowiedniego eksperta

Faryś Iga

Konsultacje księgowe i prawne

LinkedIn
Wspieram klientów w minimalizowaniu ryzyka prowadzenia działalności oraz maksymalizacji zysków. Na co dzień odpowiadam za bieżącą obsługę przedsiębiorców prowadząc własną Kancelarię Rachunkową, od 2019 roku współpracuje z Ogólnopolskim Biurem Rachunkowym inFakt
Czytaj więcej

Fiema-Kurek Joanna

Konsultacje prawne

LinkedIn
Od 2010r. pracuje w departamencie podatkowym kancelarii Hogan Lovells w Warszawie. Koncentruje się na doradztwie podatkowym i posiada duże doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych usług podatkowych i prawnych, zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych podmiotów gospodarczych.
Czytaj więcej

Frydrych Mariusz

Mentor

LinkedIn
Mariusz posiada 25 letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem i HR, zdobyte w branżach logistycznej, FMCG i farmaceutycznej, m.in. pracując 8 lat w Philip Morris w sprzedaży i HR oraz 16 lat w GlaxoSmithKline jako członek zarządu i dyrektor HR.
Czytaj więcej

Gajak Michał

Konsultacje księgowe

LinkedIn
Ma dwudziestoletnie doświadczenie w obszarach: finanse, rachunkowość, administracja. Piętnaście lat pracował na stanowiskach kierowniczych w dużych międzynarodowych korporacjach jako dyrektor finansów i administracji oraz główny księgowy.
Czytaj więcej

Grzegrzółka Maciej

Mentor

LinkedIn
Ma 30 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych. Jest inżynierem – specjalistą organizacji i zarządzania. Pracował zarówno w firmach produkcyjnych jak i handlowych, w tym w obszarze nowych technologii zawsze starając się rozwijać swoich pracowników.
Czytaj więcej

Godlewska Anna

Mentor

LinkedIn
Ekspert w zakresie budowania skutecznych zespołów, rozwijania kompetencji managerskich i wzmacniania komunikacji w organizacji. Wyróżnia ją doświadczenie biznesowe oraz elastyczne dopasowywanie się do różnorodnych osobowości oraz spójność w działaniu.
Czytaj więcej

Howorus Magdalena

Konsultacje księgowe

LinkedIn
Księgowa z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym (Jones Lang La Salle, Medtronic, Procter & Gamble) w zakresie księgowości, finansów, strategii cenowych. Od ponad roku współpracuje z InFakt, a także prowadzi własne biuro rachunkowe.
Czytaj więcej

Kolczyński Marcin

Mentor

LinkedIn
Marcin ma ponad 20 lat doświadczenia korporacyjnego i w konsultingu. Ekspert branży telekomunikacji, mediów, high tech. Realizował projekty dla sektora usług finansowych, logistycznych, energetyki i FMCG. Specjalizuje się w strategii, modelach biznesowych, określeniu propozycji wartości, zarządzaniu projektami, akwizycji firm.
Czytaj więcej

Koseska-Mikołajuk Karolina

Konsultacje biznesowe - dotacje unijne

LinkedIn
Od blisko dekady doradza przedsiębiorcom i instytucjom w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Realizuje projekty inwestycyjne, badawczo-rozwojowe i edukacyjne.
Czytaj więcej

Królikowska Aldona

Mentor

LinkedIn
20 lat doświadczenia w biznesie korporacyjnym, kilkanaście: na stanowiskach zarządczych w marketingu i sprzedaży. Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Hilti (Poland). Od kilku lat doradca biznesu, mentor (EMCC) i coach (ACC ICF).
Czytaj więcej

Krysik Artur

Mentor

LinkedIn
Interim Manager, Mentor biznesu, Coach przywództwa. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Pracowałem w księgowości i controlingu rachunkowym. Od 2003 roku prowadzę własną firmę w obszarze doradztwa biznesowego oraz rozwoju osobistego
Czytaj więcej

Kuc-Makulska Aleksandra

Konsultacje prawne

LinkedIn
Od 2007 pracuje w warszawskim biurze Hogan Lovells w Departamencie Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Nowych Technologii. Doradza i reprezentuje klientów polskich i zagranicznych w sprawach dotyczących naruszenia praw do znaków towarowych i patentów oraz nieuczciwej konkurencji
Czytaj więcej

Migoń Adrian

Mentor

LinkedIn
Ekspert w dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości, mentoringu i budowania programów rozwojowych. Adrian Migoń w Fundacji odpowiada za wytyczanie celów biznesowych, opracowanie strategii rozwoju organizacji oraz skuteczne wdrażanie jej realizacji.
Czytaj więcej

Miernik Magdalena

Konsultacje prawne - własność intelektualna

LinkedIn
Prawnik specjalizujący się w świadczeniu pomocy prawnej z zakresu prawa własności intelektualnej. Założycielka firmy prawniczej Lookreatywni Law For Creatives świadczącej pomoc prawną dla branży kreatywnej od 2013 r. Szkoleniowiec z ponad 6-letnim doświadczeniem w dzieleniu się wiedzą na temat prawa własności intelektualnej w środowisku MŚP
Czytaj więcej

Majcher Karolina

Konsultacje prawne

LinkedIn
Związana z warszawskim biurem kancelarii Hogan Lovells i współpracuje z Departamentem Bankowości i Finansów.
Współpracuje z prawnikami doradzającymi na rzecz polskich i zagranicznych banków, instytucji finansowych i firm w zakresie różnych aspektów finansowania, w szczególności przy transakcjach finansowania nieruchomości oraz innych transakcji finansowania aktywów.
Czytaj więcej

Niesłuchowski Tomasz

Mentor

LinkedIn
Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe, ponad 25-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych. W latach 1988 – 2011 był Członkiem Zarządu firm głownie z branży ICT. Od 2007 jest Konsultantem, Coachem, Mentorem.
Czytaj więcej

Odalska Wioletta

Konsultacje biznesowe - social media

LinkedIn
Social media specialist. Z zawodu dziennikarka. Swoją karierę zaczęła w największej telewizji informacyjnej w Polsce i jednej z największych w naszej części Europy. Pracowała zarówno w małych Agencjach Social Media, jak i międzynarodowych korporacjach. Obecnie prowadzi własną agencję SociaLucky.
Czytaj więcej

Rapczyński Witold

Konsultacje księgowe

LinkedIn
Od 2010 roku przedsiębiorca, a od 2013 właściciel biura rachunkowego Pitcom prowadzącego działalność w 10 lokalizacjach. Wspiera przedsiębiorców doradzając w kwestiach księgowych, biznesowych i marketingowych. Posiada 11-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą zdobyte w międzynarodowych organizacjach
Czytaj więcej

Starybrat Jan

Konsultacje prawne

LinkedIn
Prawnik (Associate) w Hogan Lovells od września 2014 r. Wcześniej współpracował z kilkoma polskimi i międzynarodowymi kancelariami z siedzibą w Krakowie i Warszawie. Brał udział w licznych projektach, których celem było wprowadzenia efektywnych podatkowo rozwiązań dla polskich oraz międzynarodowych podmiotów gospodarczych.
Czytaj więcej

Sowińska Monika

Mentor

LinkedIn
Menedżer z 15-letnim doświadczeniem w e-biznesie. Coach. Posiada doświadczenie w takich dziedzinach jak e-commerce, e-marketing, e-komunikacja, UX, analityka internetowa oraz tworzenie i wdrażanie usług online.
Czytaj więcej

Szczęsny Tomasz

Mentor

LinkedIn
Założyciel 4 innowacyjnych firm. Trener Strategii Błękitnego Oceanu (INSEAD, Francja), Skutecznej sprzedaży oraz Mentor biznesowy YBP. Członek kapituły sędziowskiej Polish National Sales Awards. Autor książki Strategia 2w1.
Czytaj więcej

Ziobrowski Jarosław

Konsultacje prawne

LinkedIn
Współwłaściciel w kancelarii Kurpisz i Ziobrowski. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcej

Władyko Igor

Konsultacje prawne

LinkedIn
Radca prawny, który traktuje swojego klienta jak Partnera w rozwiązaniu danej sprawy, bez budowania wysokiego muru. Hasło jego kancelarii brzmi: „Poukładamy to razem”. Indywidualną praktykę w postaci kancelarii prawnej prowadzi od 2017 r. Prawem zajmuję się od 2008 roku. Wcześniej prowadzenie kancelarii łączył z pracą w kilku polskich i zagranicznych kancelariach prawnych
Czytaj więcej

Indywidualny mentoring biznesowyzakończyliśmy etap zgłoszeń 21.06

Długofalowa współpraca 1:1 z ekspertem wspierającym rozwój Twojej firmy

Na wybranych uczestników programu Academy_Smolna#2020 czeka szansa na kilkumiesięczny rozwój swojej firmy pod okiem doświadczonego eksperta – Mentora. Jesteś zainteresowany / zainteresowana? -> APLIKUJ do 21 czerwca

Dla kogo?

Mentoring indywidualny to szansa dla zmotywowanych przedsiębiorców lub osób z pomysłem na firmę działających w Warszawie na długofalową indywidualną współpracę z mentorem biznesowym, który będzie wspierał rozwój przedsiębiorcy i jego firmy poprzez określenie i realizację celów biznesowych.

Aby zgłosić się do Mentorignu Academy_Smolna#2020 należy:

 • dokładnie wypełnić Formularz zgłoszeniowy
 • zapoznać się z Regulaminem i kodeksem relacji mentoringowej.

UWAGA – liczba miejsc jest ograniczona.  Jeśli masz jakieś pytania napisz na: biuro@ybp.org.pl

Co mówią o nasuczestnicy

O projekcie

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Operatorem projektu jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland).