Edycja 2019 zakończona

zapraszamy do śledzenia terminów kolejnej edycji od marca 2020 na stronie firma.um.warszawa.pl

Urząd m.st. Warszawy zaprasza na kolejną edycje programu doradczo szkoleniowego #Academy_Smolna#2019 który jest systemową i trwałą ofertą Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

W ramach programu zrealizowane zostanie ponad 600 godzin doradztwa, 150 godzin mentoringu i 60 godzin warsztatów biznesowych. W każdą środę i czwartek od marca do grudnia 2019 roku, osoby zainteresowane założeniem własnej działalności oraz początkujący przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem firmy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty indywidualnego doradztwa z ekspertami, comiesięcznych profesjonalnych warsztatów oraz długofalowego procesu mentoringowego.

W ramach cotygodniowych spotkań stolica pragnie rozwijać przedsiębiorczość, służąc wsparciem i radą wszystkim zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej. Spotkania doradcze będą odbywać się w przestrzeniach Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie.

WSPARCIE W #ACADEMY_SMOLNA#2019 TO: Indywidualne doradztwo z ekspertami;  Profesjonalne warsztaty biznesowe; Mentoring biznesowy.[/vc_column_text]

Indywidualne doradztwo z ekspertami

prowadzone przez wysokiej jakości ekspertów i praktyków biznesu to 1 godzinne konsultacje z zakresu:

DORADZTWO PRAWNE

Prawo gospodarcze obejmuje wskazówki w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, umów z kontrahentami, sukcesji w biznesie czy zabezpieczenia majątkowego wraz ze współwłasnością majątku. Od doradcy dowiesz się w jaki sposób przedsiębiorcy odpowiadają za zobowiązania swojej firmy, jak sobie radzić z dłużnikami i co robić w sytuacji w której sami stajemy się dłużnikiem. Skonsultujesz też kwestie zatrudnienia pracowników.

Prawo własności intelektualnej – doradztwo przeznaczone jest zwłaszcza dla osób zainteresowanych prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, m.in. twórcy lub osoby współpracujące z twórcami, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa twórców, ochrony wizerunku, licencji lub umów z artystami. Ponadto, ekspert opowie o prawnych aspektach marketingu internetowego i reklamy w social media, ochronie danych osobowych. Uczestnicy będą mieli szansę skonsultować się w kwestii prawa nowych technologii oraz świadczenia usług przez Internet.

Doradztwo odbywa się w CZWARTKI

DORADZTWO KSIĘGOWE

Zakres doradztwa księgowego obejmuje tematy: optymalizacji podatkowej na etapie zakładania działalności gospodarczej oraz outsourcing rozliczeń podatkowych. W ramach pierwszego tematu, ekspert podpowie jaka jest optymalna forma prowadzonej działalności gospodarczej, jaki mamy wybór opodatkowania podatkiem dochodowym, czy lepiej finansować naszą działalność przez leasing czy kredyt oraz jakie jest najlepsze rozwiązanie w kwestii zatrudnienia, samozatrudnienia, wyboru umowy i ZUS-u. Podczas spotkania poszerzysz swoją wiedzę na temat uproszczonych form rozliczeń podatkowych (m.in. VAT) oraz metod optymalizacji podatkowej w trakcie rozliczania działalności gospodarczej. Ekspert opowie także o korzyściach outsourcingu rozliczeń podatkowych oraz w jaki sposób znaleźć i wybrać solidną firmę świadczącą takie usługi. Osoby zainteresowane doradztwem księgowo-podatkowym będą mieli okazję dowiedzieć się również o sposobach uzyskania indywidualnych interpretacji podatkowych.

Doradztwo odbywa się w CZWARTKI

DORADZTWO BIZNESOWE

Konsultacje prowadzone przez Mentorów YBP- praktyków biznesu, którzy będą mogli udzielić informacji zwrotnych na temat Twojego biznesu, omówić model biznesowy lub w zależności od doświadczenia porozmawiać na poniższe tematy:

 • Tworzenie wizji i strategii firmy
 • Budowanie modelu biznesowego
 • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
 • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej
 • Wdrażanie strategii
 • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
 • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
 • Sprzedaż
 • Budowanie efektywnego zespołu, rekrutowanie pracowników i rozwój kompetencji jako lidera firmy

Doradztwo odbywa się w ŚRODY

Zapisz się na konsultacje z doradcą

wybierz rodzaj doradztwa i datę. opisz czym się zajmujesz i czego chcesz się dowiedzieć. potwierdzenie rezerwacji otrzymasz mailowo

Uprzejmie informujemy, że jeden uczestnik może skorzystać z 2 spotkań z doradcami #Academy_Smolna. Jednocześnie w przypadku dużej liczby zgłoszeń do programu pierwszeństwo do umówienia wizyty mają osoby, które nie brały jeszcze udziału w konsultacjach lub nie wykorzystały limitu. W razie potrzeby dodatkowych konsultacji prosimy o kontakt mailowy. Prosimy o przemyślenie zgłoszeń i tematu konsultacji, aby uczynić je bardziej efektywnymi.

Poznaj naszych doradców i mentorów

Frydrych Mariusz

Mentor

LinkedIn
Mariusz posiada 25 letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem i HR, zdobyte w branżach logistycznej, FMCG i farmaceutycznej, m.in. pracując 8 lat w Philip Morris w sprzedaży i HR oraz 16 lat w GlaxoSmithKline jako członek zarządu i dyrektor HR.
Czytaj więcej

Gajak Michał

Doradca księgowy

LinkedIn
Ma dwudziestoletnie doświadczenie w obszarach: finanse, rachunkowość, administracja. Piętnaście lat pracował na stanowiskach kierowniczych w dużych międzynarodowych korporacjach jako dyrektor finansów i administracji oraz główny księgowy.
Czytaj więcej

Grzegrzółka Maciej

Mentor

LinkedIn
Ma 30 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych. Jest inżynierem – specjalistą organizacji i zarządzania. Pracował zarówno w firmach produkcyjnych jak i handlowych, w tym w obszarze nowych technologii zawsze starając się rozwijać swoich pracowników.
Czytaj więcej

Jaszczuk Elżbieta

Doradca księgowy

LinkedIn
Od 2008 roku działa w różnych obszarach finansowych: od funduszy unijnych dla nowo otwieranych firm aż po pełną obsługę księgową i kadrową firm oraz start up’ów.
Czytaj więcej

Kasperska Agnieszka

Doradca ksiegowy

LinkedIn
Ukończyła Wyższą Szkołę Bankowości, Finansów i Zarządzania, kierunek: finanse i bankowość. Ma dwudziestoletnie doświadczenia związane z obsługą finansów oraz księgowości przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych.
Czytaj więcej

Królikowska Aldona

Mentor

LinkedIn
20 lat doświadczenia w biznesie korporacyjnym, kilkanaście: na stanowiskach zarządczych w marketingu i sprzedaży. Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Hilti (Poland). Od kilku lat doradca biznesu, mentor (EMCC) i coach (ACC ICF).
Czytaj więcej

Krysik Artur

Mentor

LinkedIn
Interim Manager, Mentor biznesu, Coach przywództwa. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Pracowałem w księgowości i controlingu rachunkowym. Od 2003 roku prowadzę własną firmę w obszarze doradztwa biznesowego oraz rozwoju osobistego
Czytaj więcej

Lutomierska Katarzyna

Doradca księgowy

LinkedIn
Czytaj więcej

Miernik Magdalena

Doradca prawny - prawo własności intelektualnej

LinkedIn
Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Doradza na co dzień wielu firmom z branży kreatywnej i technologicznej.
Czytaj więcej

Migoń Adrian

Mentor

LinkedIn
Ekspert w dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości, mentoringu i budowania programów rozwojowych. Adrian Migoń w Fundacji odpowiada za wytyczanie celów biznesowych, opracowanie strategii rozwoju organizacji oraz skuteczne wdrażanie jej realizacji.
Czytaj więcej

Niesłuchowski Tomasz

Mentor

LinkedIn
Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe, ponad 25-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych. W latach 1988 – 2011 był Członkiem Zarządu firm głownie z branży ICT. Od 2007 jest Konsultantem, Coachem, Mentorem.
Czytaj więcej

Szczęsny Tomasz

Mentor

LinkedIn
Założyciel 4 innowacyjnych firm. Trener Strategii Błękitnego Oceanu (INSEAD, Francja). Członek kapituły sędziowskiej Polish National Sales Awards.
Czytaj więcej

Zaremba Anna

Mentor

LinkedIn
Prawie 30 lat doświadczenia zawodowego – po studiach biologicznych przez 10 lat pracowała jako nauczycielka, wiele lat prowadziła własną działalność gospodarczą, podejmując się różnych zdań. Przez 10 lat zajmowała się sprzedażą ubezpieczeń, a przez 6 lat zarządzała agencją i siecią sprzedaży ubezpieczeń.
Czytaj więcej

Ziobrowski Jarosław

Doradca prawny - prawo gospodarcze

LinkedIn
Współwłaściciel w kancelarii Kurpisz i Ziobrowski. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcej

Rapczyński Witold

Doradca ksiegowy

LinkedIn
Od 2010 roku przedsiębiorca, a od 2013 właściciel biura rachunkowego Pitcom prowadzącego działalność w 10 lokalizacjach. Wspiera przedsiębiorców doradzając w kwestiach księgowych, biznesowych i marketingowych.
Czytaj więcej

Wasiluk Agnieszka

Doradca księgowy

LinkedIn
Księgowa od zawsze. Ukończyła Liceum Ekonomiczne o specjalności Rachunkowość oraz Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną, Wydział ``Finanse i Rachunkowość``. Jest członkinią Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i posiadam certyfikat Ministerstwa Finansów.
Czytaj więcej

Sikorska Jowita

Doradca prawny - prawo własności intelektualnej

LinkedIn
Prawnik zajmujący się przede wszystkim sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej, z uwzględnieniem prawa nowych technologii.
Czytaj więcej

Kolczyński Marcin

Doradca biznesowy

LinkedIn
Marcin ma ponad 20 lat doświadczenia korporacyjnego i w konsultingu. Ma duże doświadczenie w projektach dla branży telco/media/high tech, branży finansowej i firm usługowych. Specjalizuje się w strategii, modelach biznesowych, określeniu propozycji wartości, zarządzaniu projektami, akwizycji firm.
Czytaj więcej

Profesjonalne warsztaty biznesowe

W ramach projektu od marca do grudnia 2019 w każdym miesiącu odbywać się będzie jedno szkolenie grupowe dla osób, które mają już wstępne koncepcje biznesowe lub są na początkowych etapach prowadzenia firmy. Warsztaty to solidna dawka praktycznej wiedzy, a także networking i świetna okazja do wymiany doświadczeń z innymi początkującymi przedsiębiorcami.

Szkolenia odbywać się będą w dni powszednie, w wymiarze 6h, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna lub Centrum Kreatywności Targowa.

Najbliższe szkolenia #Academy_Smolna#2019:

 • 29.03 godz. 10.00-16.00 Efektywna sprzedaż w firmie – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 08.04 godz. 10.00-16.00 Autoprezentacja w biznesie i wystąpienia publiczne  – szkolenie już się zakończyłoSZCZEGÓŁY
 • 13.05 godz. 10.00-16.00 Digital marketing w Twojej firmie – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 04.06 godz. 10.00-16.00 Prawo własności intelektualnej i nowych technologii dla przedsiębiorców – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 09.07 godz. 10.00-16.00 Tworzenie modeli biznesowych i generowanie innowacji – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 20.08 godz. 10.00-16.00 Skuteczne zarządzanie firmą i projektami – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 24.09 godz. 10.00-16.00 Lean Thinking – polowanie na marginalne zyski –szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 23.10 godz. 10.00-16.00 Tworzenie i budowanie zespołów w małej firmie – szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 26.11 godz. 10.00-16.00 Prawo i optymalizacja podatkowo-księgowa szkolenie już się zakończyło SZCZEGÓŁY
 • 10.12 godz. 10.00-16.00 Customer Care – Budowanie relacji z klientami – brak wolnych miejscSZCZEGÓŁY

Mentoring bizesowy

rekrutacja zakończona - 5 czerwca 2019

Mentoring indywidualny – to szansa dla 15 zmotywowanych przedsiębiorców lub osób z pomysłem na firmę działających w Warszawie na 6 miesięczną indywidualną współpracę z mentorem biznesowym, który będzie wspierał rozwój początkującego przedsiębiorcy i jego firmy. Długofalowa i indywidualna współpraca będzie nastawiona na rozwój przedsiębiorstwa poprzez określenie i realizację celów biznesowych.

Nasi mentorzy : www.ybp.org.pl/mentorzy

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE REKRUTACJA DO MENTORINGU ZAKOŃCZYŁA SIĘ 5 CZERWCA.

Jeśli masz jakieś pytania napisz na: biuro@ybp.org.pl

Co mówią o nas uczestnicy

O projekcie

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Operatorem projektu jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland).