fbpx

Z wizytą w Grecji – It’s all about NEETs! YES! Final event.

W połowie stycznia oficjalnie podsumowaliśmy projekt YES! – Young Entrepreneurs Succeed! podczas międzynarodowej konferencji It’s all about NEETs! YES! Final event. Spotkanie zostało zorganizowane przez The Agricultural University of Athens (AUA – partner wiodący) oraz ANKA (partner wdrożeniowy) w Athens University History Museum w Grecji

Podczas spotkania mieliśmy okazję podzielić się naszymi osiągnięciami i doświadczeniami z partnerami z całej Europy. Było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło nam jeszcze bardziej rozwijać nasze umiejętności i wiedzę. Dziękujemy wszystkim partnerom za współpracę i zaangażowanie w ten projekt. Jesteśmy pełni energii i gotowi do dalszej pracy nad naszymi celami!

Athens University History Museum

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez:  Evangelos Papoulias, Director of the Athens University History Museum, Evangelos Sakellariou, General Director, ANKA oraz Fracesca Bombarda, Fund Operator Communication Expert at EEA & Norway Grants Fund for Youth Employment.

Podczas wydarzenia końcowego dokonaliśmy przeglądu historii projektu i podzieliliśmy się wszystkim, czego wspólnie nauczyliśmy się przez lata.

Yiorgos Alexopoulos, koordynator i partner wiodący projektu na Uniwersytecie Rolniczym w Atenach (AUA) oraz Ioannis Perifanos (AUA), przedstawili efekty 5- letniego projektu, a podczas panelu dyskusyjnego partnerzy wdrożeniowi podzielili się lekcjami, które wyciągneli z realizacji projektu oraz wnioskami z nowo rozwiniętych inicjatyw w ramach projektu:

  • Eleni Bletsa (ANKA): Working with Vulnerable Youth
  • Guillem Aris (Autoocupació): Building Trust-based partnerships with PES
  • Matteo Solivo (Microfinanza): Building efficient mentoring relationships/Working with Mentors/Mentees
  • Olga Mucha (YBP): Working with job-seekers

W rolę moderatora panelu wcielił się Joerg Schoolmann (Autoocupacio)

Podczas konferencji prezentacje miały także dwa filmy:

  • podsumowanie projektu przygotowane przez naszą organizację Youth Business Poland
  • oraz “Lion Dreams”, film oparty o prawdziwą historię jednego uczestnika, przygotowany przez partnera z Hiszpanii – Autoocupacio

🎯 Efekty naszej pracy mogliśmy zobaczyć dzięki prezentacji kilku sucess strories uczestników z Grecji, Hiszpanii, Polski i z Włoch.

❓ Rozmawialiśmy także o przyszłości polityk publicznych skupionych na młodych ludziach i podzieliliśmy się wizjami na najbliższe lata.

Dziękujemy partnerom w Grecji za tak dobre przyjęcie nas, a pozostałym partnerom programu za ich ciężką pracę przez te wszystkie lata!

Udział w tym projekcie był fantastycznym doświadczeniem, które pozwoliło nam być jeszcze lepszymi w tym, co robimy i zachęciło nas do dalszej pracy nad swoimi celami!

———————————————————–

Program YES – Young Entrepreneurs Succeed! jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu The Scaling trust-based partnership models to recharge youth entrepreneurship: Supporting underserved communities with innovative entrepreneurship support instruments (TPM-RYE) project, benefits from €3,3M grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. The aim of the programme is to activate unemployed youth to access the labour market and promote entrepreneurship.

Międzynarodowa strona programu YES

W Polsce w ramach programu realizowane są kursu:

O FUNDUSZACH EOG I NORWESKICH

Fundusze norweskie i EOG stanowią wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych z 15 krajami UE w Europie Środkowej i Południowej oraz w krajach bałtyckich.

Zgodnie z Porozumieniem EOG Islandia, Liechtenstein i Norwegia są częścią europejskiego rynku wewnętrznego. Porozumienie EOG określa wspólny cel, jakim jest wspólna praca na rzecz zmniejszenia różnic społecznych i gospodarczych.