fbpx

Poznaj historię Ani i wspieraj rzemieślniczą produkcję szkła na Kickstarterze!

Ania Gwiazda to absolwentka programu YES! A dziś także… właścicielka własnej firmy GWIAZDA GLASS, zajmującej się produkcją szklanych przedmiotów codziennego użytku, produkowanych w rzemieślniczy sposób, w niskim nakładzie, z wielkim szacunkiem dla detalu.

Zapraszamy do podsumowania rozmowy z Anią, z której dowiecie się więcej o tym, jak wyglądała jej droga do założenia własnego biznesu, jak na co dzień wygląda jej praca oraz co dało jej uczestnictwo w programie YES! – Young Entrepreneurs succeed!

Aniu, od niedawna prowadzisz własną firmę – GWIAZDA GLASS. Od roku zajmujesz się rzemieślniczą produkcją szkła. Opowiedz, proszę, co dokładnie oferuje Twoja firma.

Szkłem zajmuję się już właściwie od 3 lat, a pierwszy szklany obiekt zaprojektowałam w 2017 roku. GWIAZDA GLASS koncentruje się na szklanych przedmiotach codziennego użytku, czyli szklankach, kieliszkach, miskach itd. produkowanych w rzemieślniczy sposób, w niskim nakładzie, z wielkim szacunkiem dla detalu.

Opowiedz, proszę, jak wyglądała Twoja sytuacja przed przystąpieniem do programu realizowanego przez Fundację Youth Business Poland.

Tuż przed tym, jak zgłosiłam się do programu YBP, powzięłam wewnętrzną decyzję, że chcę założyć własną firmę i dać sobie szansę w zrealizowaniu marki osobistej. Postanowiłam, że będę szukać form dofinansowań, edukować się w zakresie przedsiębiorczości i właśnie wtedy natrafiłam na reklamę YBP.

Co dał Ci udział w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed?

Upewniłam się, że postępuję słusznie zakładając firmę, otrzymałam dużo wsparcia i ciepłych komentarzy na temat mojej działalności. Także wiele się nauczyłam z zakresu marketingu i e-commerce. Otrzymałam także wiele wskazówek, gdzie poszukiwać informacji pozwalających na rozwój firmy.

Jak na co dzień wygląda Twoja praca?

To zależy od projektów, którymi się zajmuję. Kinderbal jest w fazie wdrażania, dlatego w ciągu dnia kontaktuję się z hutą szkła, dopytuję, jak idą postępy w pracy nad formami do dmuchania szkła. Przygotowuję content na social media, szczególnie Instagram, gdzie staram się nie tylko wrzucać ładne treści, ale także edukować w zakresie designu i szklarstwa.

Pracuję także nad kilkoma innymi projektami, które wymagają ode mnie modelowania 3D, wybierania kolorów czy wykonywania próbnych wydruków 3D. Głównie siedzę przy komputerze i wiszę na telefonie 😉 . Najbardziej ekscytujące są wycieczki do huty, gdy nadzoruję wykonywanie prototypów, oglądam testy barwienia szkła i rozmawiam z rzemieślnikami. To niesamowicie ciekawe wycieczki, zawsze dowiaduję się czegoś nowego.

Jakie masz plany na przyszłość związane z biznesem?

Chciałabym poszerzać asortyment w moim sklepie, poznawać nowych rzemieślników i wspierać powoli zapominane techniki produkowania szkła przed wymarciem. Interesuje mnie rozwój, nie tylko mojej marki ale także mnie samej, w tym mojej wiedzy o szkle.

Firmę Ani znajdziecie tutaj: https://www.gwiazdaglass.com/

A jeśli chcecie przeczytać całą rozmowę z Anią, zapraszamy TUTAJ!