fbpx

Od pasji do przedsiębiorczości – poznaj historię Marty

Marta Kulińska to absolwentka programu YES! A dziś także… właścicielka własnej firmy Hellomootion, zajmującej się produkcją materiałów video.

 

Zapraszamy do podsumowania rozmowy z Martą, z której dowiecie się więcej o tym, jak wyglądała jej droga do założenia własnego biznesu, jak na co dzień wygląda jej praca oraz co dało jej uczestnictwo w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed!

 

Marto, od niedawna prowadzisz własną firmę – Hellomootion. Oferujesz kompleksowe tworzenie animacji komputerowych – od storyboardu do postprodukcji. Opowiedz, proszę, czym dokładnie się zajmujesz.

 

Cześć! Zajmujemy się produkcją materiałów video. Nasze animacje przydają się wszędzie tam, gdzie informacje można przekazać za pomocą ruchomego obrazu.

 

Pracę zaczynamy od stworzenia ogólnego zarysu pomysłu na video. Szukamy inspiracji i rozwiązań, rozmawiamy o potrzebach klienta. Następnie przygotowujemy wszelkie elementy składowe – grafiki, ruch i dźwięk. Wracamy z gotowym materiałem do osadzenia na stronie internetowej, YouTube, nośniku reklamowym, wystawie, ekranie eventowym – dowolność jest bardzo duża.

 

Opowiedz, proszę, jak wyglądała Twoja sytuacja przed przystąpieniem do programu realizowanego przez Fundację Youth Business Poland.

 

Przed przystąpieniem do Programu Youth Business Poland byłam na etapie poszukiwania środowiska/miejsca, w którym chciałabym pracować. W skrócie – chciałam zweryfikować czy mogę pracować inaczej niż w pracy etatowej.

 

Zależało mi na odszukaniu miejsca, gdzie mogłabym działać zgodnie z własnymi wartościami, upodobaniami, we własnym tempie i kierunku – szybko okazało się, że takie miejsce mogę stworzyć tylko własnoręcznie.

 

Co dał Ci udział w programie YES! – Young Entrepreneurs Succeed?

 

Udział w programie dał mi szansę na osadzenie się w tematach związanych z prowadzeniem własnej działalności. Miałam szansę przejść przez warsztaty dotyczące budowania marki, sprzedaży, marketingu, finansów oraz księgowości.

 

Na warsztatach było miejsce na weryfikację czy jesteśmy gotowi do rozpoczęcia własnej działalności – była przestrzeń na zdobycie wiedzy oraz krytyczne spojrzenie.

 

Środowisko Inkubatora Przedsiębiorczości to miejsce, gdzie poznałam wiele osób o profilu, który nazwałabym “biznesowym”. Nie myślę tu o umiejętnościach biznesowych (które dopiero budowaliśmy), ale w ogóle potrzeb, dążeń i zapatrywań. Poczucie wspólnoty, które wtedy odczułam było budujące i dodało mi dużo energii.

 

Jak na co dzień wygląda Twoja praca?

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy dzień lub tydzień uzależniony jest od tego, czy jesteśmy w trakcie produkcji, czy pomiędzy jedną produkcją, a kolejną.

Dodatkowym czynnikiem jest wielkości produkcji. Im więcej pracy, tym więcej osób zaangażowanych. W zależności od powyższych czynników wybieram różne role. Czasami skupiam się na pracy zespołowej oraz komunikacji z klientem. Kiedy indziej zagłębiam się w pracę nad samą animacją.

To, co staram się robić cały czas, to szukanie kolejnych klientów – tego w zasadzie nigdy nie jest za mało.

 

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z biznesem?

 

Chciałabym znaleźć osobę, z którą mogę rozwinąć biznes oraz zatrudnić sprzedawcę. Kiedyś usłyszałam, że samemu można tylko przetrwać – całkowita prawda. Budowanie relacji, rozbudowywanie zespołu, współtworzenie – to zdecydowanie kierunek dla mnie.

 

Firmę Marty znajdziecie tutaj: https://hellomootion.com/cases

 

A jeśli chcecie przeczytać całą rozmowę z Martą, zapraszamy TUTAJ!