fbpx

Za nami Tydzień Funduszy Regionalnych, który odbył się 6 -10 grudnia 2021r.

Mieliśmy okazję zobaczyć Projekty i rezultaty, jakie udało się osiągnąć w ramach konferencji EEA & Norway Grants Youth Employment & Regiolan Cooperation Funds Week, którą wspólnie zorganizowaliśmy!

Tydzień Funduszy Regionalnych organizowany wspólnymi siłami przez Operatora Funduszu na rzecz Zatrudnienia Młodzieży oraz Funduszu Współpracy Regionalnej. Wydarzenie odbyło się w formule online, gdzie przy wirtualnych stoiskach można było porozmawiać z reprezentantami wszystkich Projektów, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć korzyści jakie oferują.

Organizatorzy przygotowali wiele konferencji i wydarzeń, m.in: 9 grudnia o godz. 10.00, odbył się panel Managing impact: the story of a success.

Dyskusja przy okrągłym stole – moderowana przez Giulię Parola, która skupiła się na zdefiniowaniu obszaru zarządzania wpływem, omówieniu wyzwań związanych z relacjami naukowiec-praktyk, jak również zaangażowaniu beneficjentów w procesy zarządzania wpływem oraz omówieniu kwestii związanych z trwałością i upowszechnianiem projektów.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać prelegentów, m.in.: prof. dr Barbarę Scheck (Monachijska Szkoła Biznesu YES! / Europejskie Centrum Finansów Społecznych, Stay-on), Guillem Aris (Autoocupació, YES!), Jorge Gimeno Pawlowski (Centrum Innowacyjnej Edukacji, FOLM ), dr Jule Hildmann (Outdoor & Environmental Education Moray House School of Education University of Edinburgh, FOLM) i Stephanie Kirwan (Meath Partnership, Stay-on).

Wyjątkowa atmosfera wydarzenia umożliwiła interakcję pomiędzy zaproszonymi prelegentami a publicznością.

Spotkanie zorganizowane zostało przez przedstawicieli takich projektów jak: YES!, Stay-on i FOLM.

Wspólna inicjatywa – nasze doroczne seminarium: Tydzień Funduszy Regionalnych, ma na celu połączenie dwóch naszych Funduszy, aby nie tylko zaprezentować osiągnięte rezultaty, ale także przedstawić możliwe sposoby współpracy.

 

Międzynarodowy projekt YES! – Young Entrepreneurs Succeed!, który organizowany jest nie tylko w Polsce, ale także w Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii ma na celu wsparcie i promocję przedsiębiorczości młodych ludzi.

 

Dowiedz się więcej o wszystkich 25 projektach w ramach wsparcia za pośrednictwem The EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment (EOG i funduszu funduszy norweskich na zatrudnienie młodzieży).

Celem programu jest aktywizacja osób bezrobotnych w celu uzyskania dostępu do rynku pracy i promowania przedsiębiorczości.

Więcej informacji – czytaj tutaj