fbpx

Inauguracja 8 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 

Myślą przewodnią tegorocznej konferencji były dobre praktyki w nauczaniu przedsiębiorczości i budowaniu przedsiębiorczych ekosystemów. Od stycznia w ramach programu Erasmus+ wraz z Youth Business Poland, brytyjską organizacją Peace Child International i Instytutem Edwarda de Bono przy Uniwersytecie Maltańskim, Fundacja ŚTP realizowała projekt, którego efektem końcowym była wydana w 6 językach publikacja.

Raport o tym, jak uczyć przedsiębiorczości i wspierać jej rozwój, powstał w oparciu o doświadczenia Polski, Malty i Wielkiej Brytanii. Kluczowe wnioski raportu przedstawiły podczas inauguracji Janne Geurts z Peace Child International, Shirley Pulis – Xerxen z Uniwersytetu Maltańskiego, Marta Migoń z Youth Busienss Poland oraz Prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Justyna Politańska.
Swoją obecnością konferencję uświetnili: Jego Ekscelencja Robin Barnett, Ambasador Wielkiej Brytanii, Pani Kathleen Morenski – Radca ds. Polityczno – Ekonomicznych w Ambasadzie USA oraz Wiceprezydent m.st. Warszawy Pan Michał Olszewski, który oficjalnie rozpoczął konferencję.
W drugiej części goście konferencji wzięli udział w 3 sesjach warsztatowych. O współpracy NGOsów ze światem biznesu rozmawiali Magdalena Sawicka z Accenture, Olena Kolikhova z Microsoft, Ewa Konczał z European Venture Philantropy Association oraz Adrian Migoń z Youth Business Poland, który mówił o kontrowersjach wokół sektora pozarządowego, współpracy między organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami oraz o rozwoju wspólnych celów i założeń.
Cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w Inauguracji ŚTP jak również współuczestnictwa w realizacji tej inicjatywy.
Relacja zdjęciowa TUTAJ.