fbpx

Fiema-Kurek Joanna

Od 2010r. pracuje w departamencie podatkowym kancelarii Hogan Lovells w Warszawie. Koncentruje się na doradztwie podatkowym i posiada duże doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych usług podatkowych i prawnych, zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

Doświadczenie zawodowe Joanny Fiema-Kurek obejmuje świadczenie kompleksowych usług doradztwa w sprawach podatkowych, zwłaszcza dotyczących podatku VAT, podatku dochodowego oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Joanna Fiema-Kurek posiada również doświadczenie w zakresie optymalizacji podatkowych związanych z wdrażaniem struktur międzynarodowych, z wykorzystaniem zagranicznych regulacji podatkowych. Joanna Fiema-Kurek była zaangażowana w wiele postępowań przed organami podatkowymi, jak również przed sądami administracyjnymi. Ponadto, wspiera klientów w kontaktach z organami podatkowymi, reprezentując ich na wszystkich etapach postępowania oraz w sporach przed sądami administracyjnymi. Joanna Fiema-Kurek świadczy także usługi związane z doradztwem w zakresie cen transferowych, przygotowuje wymagane przez przepisy prawa dokumentacje cen transferowych, a także dokumenty służące do obrony zastosowanych warunków w transakcjach z podmiotami powiązanymi (defence file). Przeprowadza również badania typu due diligence i pomaga swoim klientom w trakcie kontroli podatkowych, a także prowadzi szkolenia podatkowe.

W 2008 roku Joanna Fiema-Kurek została absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przed dołączeniem do zespołu podatkowego Hogan Lovells pracowała w Accreo Taxand – firmie specjalizującej się w świadczeniu usług doradztwa podatkowego. Joanna Fiema-Kurek jest radcą prawnym od 2013 r.

Specjalizacje: Prawo korporacyjne, Podatki