fbpx

Barańska Zofia

Przez 8 lat współpracowała z kadrą menedżerską międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji w języku angielskim. Od 2012 jako coach i trener projektuje i prowadzi procesy szkoleniowe i coachingowe, programy rozwojowe dla małych firm, przedsiębiorców start-up oraz dużych, międzynarodowych korporacji. Występuje także na konferencjach jako mówca i dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży, zarządzania sobą czy obszaru szeroko pojętej społecznej przedsiębiorczości. Jako manager w firmie Angloville jest odpowiedzialna za projektowanie i koordynację szkoleń językowych, pozyskiwanie klientów B2B i B2C.

Jako Mentor
Cała moja kariera zawodowa jest związana z rozwijaniem innych. Pracowałam jako lektor, trener, coach oraz terapeuta. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców. Wspieram ich również coachingowo i mentoringowo w ramach działalności coaching4results oraz programu YBP. Jako manager pomagam moim klientom projektować skuteczne programy szkoleniowe a w ramach konferencji np. Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Gdańsku czy cyklu konferencji Infomeet inspiruje ludzi do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu(zarzadzanie sobą) i biznesie(społeczna odpowiedzialność biznesu). We współpracy z Progressive Partners projektuję i prowadzę procesy szkoleniowe, teambuilding, facylitację.
Tematy i dziedziny, w których mogę wesprzeć przedsiębiorcę: Budowanie i weryfikacja modeli biznesowych, planowanie strategiczne, zarządzanie sobą, skuteczność w działaniu, tworzenie wizji i strategii, przywództwo, komunikacja z klientem(badanie potrzeb, budowanie długofalowej relacji, tworzenie oferty opartej na korzyściach etc) prezentacje biznesowe/ wystąpienia publiczne, skuteczna komunikacja z zespołem, zarządzanie energią, zdrowie, rozwój umiejętności miękkich; motywacja; rozwój własny.
Od lat pracuję w środowisku korporacyjnym, świecie dużych pieniędzy i dużych ograniczeń które w dodatku znajduje się w trudnym momencie(kryzys/cięcie kosztów/ zwolnienia). Środowisko młodych przedsiębiorców to inna energia, o czym przekonałam się prowadząc szkolenia dla AIP. Praca z młodymi ludźmi, którzy zakładają własne firmy to mój wkład w to jak będzie wyglądała sytuacja na rynku małych i średnich firm za kilka lat.
Mam poczucie, że młodzi przedsiębiorcy mogą skorzystać z moich doświadczeń, które wynikają z pracy w korporacjach, podróży i staży odbytych za granicą w instytucjach promujących przedsiębiorczość. Chcę się z nimi podzielić tą wiedzą.

Prywatnie
Góry od Gorców po Himalaje dostarczają mi wyzwań, uczą pokory i pozwalają sprawdzić się w trudnych warunkach, w których można liczyć tylko na siebie. Podróże pozwalają mi oderwać się od tego, co znane i znajome i poznać inne punkty widzenia, docenić proste gesty i gościnność. Ajurweda – staroindyjska medycyna jest dla mnie źródłem inspiracji, metafor i przyjemności.
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych.