fbpx

Brzeziński Zbigniew

Od końca lat ’90 doradza menedżerom wyższego i średniego szczebla, koncentrując się głównie na obszarach związanych z przywództwem i efektywnością menedżerską oraz zarządzaniu zmianą. Posiada blisko 21-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w dużych ponadnarodowych organizacjach o różnym profilu działalności. Prowadził działalność dydaktyczną na kilku wyższych uczelniach w zakresie zarządzania. Współtwórca jednej ze szkół wyższych w Warszawie. Autor blisko 70 publikacji z zakresu szeroko rozumianego zarządzania oraz współautor 4 książek na temat zarządzania projektami, coachingu oraz Interim Management.
Członek wielu zespołów projektowych (m.in. antykryzysowego oraz zajmującego się podnoszeniem produktywności w organizacji). Członek kilku profesjonalnych organizacji i stowarzyszeń branżowych w kraju i zagranicą. Umiejętności coacha zdobywał w The Coca-Cola Company w połowie lat ’90. Certyfikowany trener/coach amerykańskiej Leadership Management International (LMI). Przez ostatnie lata związany jako Interim Manager i konsultant z największymi światowymi koncernami i polskimi firmami z różnych branż. Doradza zarządom firm i zajmuje się procesami M&A oraz zarządzaniem wyczynowym (restrukturyzacje/zmiany). Za swoją działalność, w styczniu 2009 roku w Londynie, otrzymał prestiżową nagrodę Interim Management Awards 2009 w kategorii „Szczególnie polecany z osiągnięciami”, za przeprowadzenie na poziomie europejskim połączenia i reorganizacji dwóch globalnych korporacji farmaceutycznych.
Obecnie odpowiedzialny za zarządzanie (jako Prezes Zarządu) dużą spółką z branży kurierskiej oraz za połączenie z liderem rynku KEP. Prezes Zarządu spółki doradztwa strategicznego – Simple Solution. Partner na Europę Środkową i Wschodnią w Malik (Szwajcaria) – globalnym liderze rozwiązań z zakresu zarządzania i przywództwa. Mentor w globalnej firmie z branży automotive, gdzie uczestniczy w programie globalnym.

Jako Mentor
Mogę wesprzeć przedsiębiorcę we wszystkich obszarach związanych z kompleksowym zarządzaniem przedsiębiorstwem/organizacją, niezależnie od branży. Zarówno rozwojowo, jak i w momentach przełomowych.
W mentoringu ważna dla mnie jest elastyczność i otwartość; reagowanie na realne potrzeby osoby, z którą się pracuje.

Prywatnie
Wolny czas spędzam aktywnie, uprawiając różne dyscypliny sportowe, czytając dużo książek historycznych, biografii, beletrystyki i literatury faktu. W wolnych chwilach gram na wiolonczeli i oddaję się gotowaniu (szczególnie kuchnia śródziemnomorska i eksperymentalna/fusion). Jestem pasjonatem czasomierzy. Cały czas doskonale też swoje umiejętności zarządzania.
W życiu staram się nie chodzić na kompromisy. W dłuższej perspektywie nie warto, bo prowadzi to do utraty własnej tożsamości.