fbpx

Grebieszkow Wiesław

Posiada ponad 24 letnie doświadczenie w branży IT na stanowiskach administratora systemów operacyjnych i relacyjnych baz danych, wdrożeniowca, konsultanta IT, programisty (6 lat doświadczenia), przedsiębiorcy, architekta rozwiązań IT, pre-sales’a rozwiązań informatycznych, kierownika projektu oraz 8 lat doświadczenia jako menedżer działu IT.
Jest pasjonatem tworzenia wartości dla biznesu i klienta przy użyciu technologii i narzędzi informatycznych.
W 2004 założył startup, który przez około 1.5 roku działał na rynku tworzenia aplikacji na smartphony S60 w technologii Symbian i J2ME.
Od początku 2014 jest współzałożycielem startupu technologicznego zajmującego się tworzeniem dedykowanych rozwiązań IT dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Jego największym kapitałem jest wiedza w obszarach IT pochodząca z projektów i współpracy z klientami różnych branż i sektorów.

Jako Mentor
8 lat doświadczenia jako menedżer IT kilkunastoosobowego zespołu, ponad 2 lata jako przedsiębiorca dwóch startupów technologicznych, wdrożenie i zarządzanie ponad 100 projektów informatycznych.

Tematy i dziedziny, w których mogę wesprzeć przedsiębiorę:
• Tworzenie i rozwój firmy w branży technologicznej
• Rozwój i tworzenie oprogramowania ( usługi internetowe, portale biznesowych, integracja usług,
• Tworzenie oprogramowania w językach obiektowych,
• Rozwój i tworzenie oprogramowania w systemach iOS i Android
• Infrastruktura IT (Serwery, Systemy Operacyjne, SAN, Wirtualizacja, Chmury publiczne i prywatne, Wysokodostępne systemy informatyczne, archiwizacja/backup danych, redundancja usług IT)
• Tworzenie oprogramowania dla biznesu.
• Integracja oprogramowania z systemami biznesowymi (SAP, ORACLE).
• Integracja oprogramowania z systemami wirtualizacji (VMWare)
• Bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych
• Budowanie modeli biznesowych w oparciu o nowe technologie i narzędzia IT

Dlaczego jest Mentorem? Kiedy 9 lat temu po połączeniu dwóch spółek zostałem menedżerem postawiono przede mną cel zbudowania zgranego i efektywnego zespołu z grupy nieznających się sobie ludzi. Rozpocząłem współpracę z młodymi ludźmi, mając wieloletnią praktykę w obszarach IT zdobytą na wielu stanowiskach, stałem się dla nich drogowskazem rozwoju, ale od początku chciałem, aby to oni odkryli swoją własną mapę kariery. Ja starałem się im „tylko” organizować odpowiednie zasoby w środowisku korporacyjnym oraz monitorować ich postępy. Wtedy nie wiedziałem czym jest mentoring ani coaching. Podszedłem do realizacji celu „bez przygotowania” stawiając głównie na relacje i komunikację międzyludzką.
Moim zdaniem najważniejsze w mentoringu/coachingu jest nawiązanie odpowiedniej relacji i ustalenie jasnych zasad współpracy. Odkrycie wśród indywidualności motywacji do działania, zrozumienie i odpowiednia ich interpretacja. Naprowadzenie osoby na jej wymarzoną trajektorię rozwoju. Monitorowanie postępów, wprowadzanie korekt poprzez otwartą komunikacje.
Po latach mogę stwierdzić, że grupa nieznających się sobie indywidualności, stała się zespołem zgranych, utalentowanych osób, zadowolonych z obranych przez siebie ścieżek kariery.
Dla mnie to największa nobilitacja bycia menedżerem, a jednocześnie mentorem/coachem.

Prywatnie
Prywatnie jestem fanem sportu i aktywnego wypoczynku. Regularnie gram w piłkę nożną i chodzę na basen. W dni letnie dodatkowo pojawia się żeglarstwo, jazda na rowerze, jazda na rolkach. Zimą zamieniam się w fana snowboardu. Kiedy jestem wyczerpany sportem czytam tony książek i gram na elektrycznej gitarze.