fbpx

Piotrowski Świstak Bartłomiej

Konsultant strategii w biznesie. Pomogłem 600 właścicielom firm. Poprzez konsultacje mentoringowe i szkolenia optymalizuje procesy sprzedażowe i pomaga opracować początkowe metody dotarcia do klientów. Wraz ze swoimi klientami tworzy plan działania mający na celu rozwój ich biznesów (tzw. Cykl Świstaka). Robi to korzystając z innowacyjnych narzędzi typu Business Model Canvas czy Golden Circle.

Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty takie jak: Slow Business Academy (organizacja w trybie slow), Eksperymentalna Agencja Reklamowa, Flying Octopus (turkusowy zespół game dev), Centrum Obywatelskie (inkubator NGO). Mocno zaangażowany w inicjatywy takie jak: Turkusowe Śniadania w Krakowie oraz Linkedin Local Kraków, które skoncentrowane są na dzieleniu się wiedzą. 

Twórca marki szkoleniowej Kraków Miastem Startupów i startupuj.pl. Prowadził szkolenia i konsultacje m.in. z budowania społeczności i sieciowania dla: Fundacja My Pacjenci, Muzeum Śląska Opolskiego (projekt EDUKO w ramach Bardzo Młodej Kultury), Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji i kilkunastu innych organizacji. Stworzył również projekt Startupmind (nauka w praktyce używania BMC i pitchingu dla startupów), który został zamrożony.  Mentor w projektach: KMS, FasterCapital i dla Województwa Małopolskiego.

Założyciel takich inicjatyw networkingowych jak: TEAM Kraków (klub rozwojowo – networkingowy), Startupunity (ogólnopolski projekt dla liderów społeczności startupowych). 

Oprócz tego, że od lat wspiera integrację lokalnych środowisk przedsiębiorców, startupowców, NGO i ruchów nieformalnych jest także zaangażowany w inne inicjatywy, m.in. Free Hugs Kraków, protesty przeciwko ACTA (gdzie w 2012 roku był lokalnym liderem i organizatorem) czy Marszałkowski Ośrodek Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (w którym był animatorem).