fbpx

Olszewski Tymoteusz

Na co dzień jestem właścicielem i konsultantem w firmie Intranove Consulting, która poprzez doradztwo i szkolenia sprawia, że duże firmy mogą wdrażać własne innowacje na rynek szybciej, taniej i tak żeby to przynosiło zysk. Pracuję też z akceleratorami, budując dla nich wewnętrzne programy szkoleniowe, dzięki którym zapewniamy startup-om wszystkie niezbędne kompetencje do komercjalizacji swojego biznesu (https://www.intranove.com/workshops).

Spędziłem wiele lat w polskim oddziale Intela, sprzedając oraz budując procesy sprzedaży i marketingu wokół oprogramowania i sprzętu. Współtworzyłem tam program inkubacji dla inżynierów i działałem jako mentor dla wewnętrznych startupów. Jestem współzałożycielem NEX AI – venture’a Intelowego, który przyczynił się do rozwoju technologii procesorów obsługujących algorytmy AI.

Moją karierę zbudowałem w oparciu o doświadczenie w tworzeniu i sprzedaży technologii IT. Wyspecjalizowałem się w projektowaniu architektur rozwiązań AI (w przemyśle, retail-u, medycynie, sektorze publicznym) i komercjalizacji Deep Tech-u. Wykładam też na Akademii Leona Koźmińskiego, na kierunku: Business AI.