fbpx

Król Leszek

Przedsiębiorca, mentor, działacz społeczny, absolwent prawa i czynny mediator sądowy. Posiada obszerne doświadczenie w kreowaniu produktów cyfrowych i zarządzaniu zespołami multidyscyplinarnymi, szczególnie rozumie i wykorzystuje potęgę kreatywności i innowacji na terenie zróżnicowanego środowiska startupowego, angażując się z powodzeniem w projektowanie, realizację i implementację innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Jego portfolio obejmuje ponad 500 z powodzeniem wdrożonych projektów informatycznych. Uhonorowany tytułem laureata konkursu Microsoft Polska za nowatorski projekt wykorzystania grywalizacji na konsoli Xbox 360. Laureat I Warmińsko-Mazurskich zawodów programistycznych organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Prekursor wykorzystania technologii rozszerzonej rzeczywistości w edukacji i branży retail. Jego pomysły i rozwiązania zostały wykorzystane przez: McDonalds, Nestle, Mattle, Nadec, Trefl czy Toyota.

Wyróżniony prestiżową nagrodę im. Marka Drapińskiego za projekt automatyzacji procesów w nauczaniu zdalnym, który przyczynił się do innowacyjnych i pozytywnych zmian w polskim środowisku akademickim.

Aktywny uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych konferencji i seminariów naukowych dotyczących nowych technologii (AR, VR, FinTech) oraz LegalTech, jest również autorem licznych publikacji i cenionym mówcą.

Prywatnie pasjonat golfa, a od niedawna crossfit-u.