fbpx

Berendt Joanna

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami w międzynarodowych instytucjach finansowych m.in. uczestniczyła w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Odpowiadała za procesy związane z oceną ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.
Przez kilka lat współprowadziła akademie zabawy i rozwoju dla dzieci, gdzie odpowiedzialna była za zarządzanie siecią placówek i produktami, procesy szkoleniowe i rekrutacyjne, rozwój pracowników oraz standaryzację procesów jakościowych spółki.
Jest akredytowany coachem ICF, certyfikowanym przez Global Center for Nonviolence Communication trenerem Porozumienia bez przemocy, trenerem rozwoju osobistego, mediatorem w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy. Od 2013 jest również członkiem zarządu fundacji EQUANTE Fundacja Nowych Możliwości. Jako współautorka wydała m.in. dwie książki inspirowane podejściem coachingowym oraz porozumieniem bez przemocy.
Towarzyszy indywidualnym jednostkom jak i organizacjom w rozwoju, wspiera ich w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu swojego wewnętrznego potencjału. Specjalizuje się w pracy z osobami stojącymi u progu ważnych decyzji życiowych, takich jak zmiana kariery zawodowej, pracy, zmiana w życiu osobistym, poprawa relacji, poszukiwanie sposobu równowagi i balansu pomiędzy ważnymi obszarami życia.

Jako Mentor
Jestem mentorem YBP od roku 2009. Praca z przedsiębiorcami to dla mnie źródło nieustającej inspiracji i satysfakcji. Uwielbiam ten moment, gdy pomysł (czasem rozpisany na kartce) nabiera realnych biznesowych kształtów a wskaźniki ekonomiczne firmy i satysfakcja przedsiębiorców rośnie.
Od roku 2008 pracuję aktywnie jako coach i przeprowadziłam ponad 950 godzin płatnego coaching dla klientów indywidualnych, kadry menadżerskiej dużych firm oraz organizacji non-profit. Moje obszary specjalizacji to m.in.: komunikacja; coaching menedżerski; budowanie zespołów, mediacje i rozwiązywanie konfliktów, rozwój osobisty i zwiększanie skuteczności osobistych działań (w życiu osobistym i w biznesie)
W życiu zawodowym jak i osobistym stawiam na profesjonalizm, zaangażowanie i kreatywność. Spotykając drugą osobę staram się współtworzyć przestrzeń do rozwoju i wzrastania opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i współpracy. Oferuję nieoceniające bycie, pytania pobudzające myślenie, wychodzące poza utarte schematy i sięgające do sedna motywacji czy wartości, ciekawość drugą osobą połączoną z kreatywnością w poszukiwaniu możliwych rozwiązań.
Jako coach i mentor mogę wesprzeć przedsiębiorcę m.in. w wnikliwej analizie sytuacji wyjściowej i posiadanych zasobów osobistych i biznesowych, określaniu wizji oraz stanu docelowego i mniejszych strategicznych celów, dopracowywaniu planów działań i skutecznym ich wdrażaniu, pokonywaniu obiekcji i barier, wyciąganiu wniosków i uczeniu się z działania oraz planowaniu kolejnych działań w oparciu o zdobytą wiedze. Ważnym obszarem pracy jest dla mnie skuteczna komunikacja: zarówno z klientami, pracownikami, kontrahentami jak i osobami z najbliższego otoczenia firmy i życia osobistego. Swoją wiedzę, doświadczenie i posiadane kompetencje staram się wykorzystywać optymalnie i maksymalnie by klienci osiągali swoje cele i działali w zgodzie ze sobą.

Prywatnie
W życiu inspirację czerpię z Porozumienia bez Przemocy (NVC) i podejścia coachingowego, które są dla mnie swoistym drogowskazem w codziennym życiu. Jednocześnie bardzo ważne jest dla mnie spędzanie czasu z najbliższymi, wypoczynek i aktywność fizyczna. Moje hobby to: sport (tenis, narciarstwo, joga, jazda konna, fitness oraz bieganie), biżuteria artystyczna, malarstwo intuicyjne Vedic Art i pisanie.