fbpx

Dworak Marek

Marek ma ponad 30 letnie doświadczenie w zarządzaniu, finansach i consultingu. Posiada doświadczenie dydaktyczne, w latach 1987 – 1994 wykładał na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jest ekspertem od mediów zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych. Przez ponad 16 lat był w zarządzie największej grupy radiowej w Polsce – Grupy RMF FM, a w latach 2001-2004 jej Prezesem. Współtworzył portal Interia.PL i był członkiem RN tej spółki.  Obecnie jest członkiem RN Gremi Media S.A. wydawcy dzienników Rzeczpospolita i Parkiet,  oraz Przewodniczącym RN „E-Kiosk” S.A. – cyfrowego dystrybutora prasy i książek. W latach 2007- 2015 doradzał i był członkiem RN notowanej na GPW „CI Game” S.A. jednego z największych w Polsce producentów i dystrybutorów gier komputerowych.

Poza doświadczeniami typowo biznesowymi Marek jest aktywny w działalności społecznej. W latach 2008 – 2015 był członkiem Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Od 2009 jest członkiem Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w latach 2011-2015 był jej Prezesem. W tym okresie organizował największy na południu polski konkurs dla przedsiębiorców – Lury Magellana. Od 2013 roku jest członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

 

Jako Mentor

W grudniu 2011 roku otrzymał certyfikat mentora Youth Business Poland.  W ramach programu był mentorem kilku podmiotów z których jeden BRAINSHARE IT Sp. z o.o., odniósł duży sukces. Wprowadzone  zmiany w funkcjonowaniu firmy i swoich produktów doprowadziły do tego, że po trzech latach spółka pozyskała inwestora strategicznego Visma International Holding S.A., a w konsekwencji założyciele sprzedali firmę z dużym zyskiem.

Był także mentorem w firmie Autenti sp. z o.o. – startupu, który wprowadza na polski i zagraniczne rynki podpis elektroniczny. Aktualnie jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Autenti.

Wspomaganie młodych przedsiębiorców daje mu nie tylko satysfakcję, ale również możliwość uczenia się od młodych ludzi innego spojrzenia na szybko zmieniający się świat.

 

Prywatnie

Pasjonują go procesy społeczno – ekonomiczne i ich wpływ na sytuację polityczną zarówno w Polsce jak i na świecie, a w szczególności rola mediów w komunikacji pomiędzy rządzącymi a społeczeństwem.

Jego hobby to tenis i podróże. Był na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. W Australii oglądał  z trybun przegrany mecz Agnieszki Radwańskiej w półfinale Australia Open oraz wygrany finał Łukasza Kubota w deblu w 2014 roku. W 2015 roku wszedł z żoną Dagmarą na najwyższy szczyt Afryki –  Kilimandżaro – 5895 m.n.p.m.

Obecnie zaczyna go fascynować produkcja wina ( ze zbioru 2018 r. wyprodukował 140 butelek wina) i zastanawia się nad założeniem własnej winnicy.