fbpx

Borkowski Radosław

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, z firmą Somfy związany od 20 lat. Karierę rozpoczynał w niej jako kierownik sprzedaży regionu północnej Polski. W kolejnych latach był menadżerem ds. kluczowych klientów, kierownikiem sprzedaży B2B i dyrektorem handlowym. Odpowiadał również za rozwój marki Somfy oraz marek Simu, ASA i Mingardi Magnetic na terenie krajów bałtyckich i na Ukrainie, doprowadzając w 2018 r. do wydzielenia osobnego oddziału Somfy obejmującego ten obszar Europy.

Od 2014 r., jako dyrektor zarządzający i członek zarządu, kieruje polskim oddziałem tej globalnej marki, konsekwentnie realizując spójną strategię rozwoju spółki w segmencie automatyki domowej, budynkowej i smart home. Rolę lidera w dynamicznie zmieniającej się organizacji buduje w oparciu o całkowitą orientację na relacje z klientami biznesowymi, instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Efektem takiego podejścia jest uzyskiwany rok do roku dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz wysoka pozycja w ścisłej czołówce europejskich oddziałów Grupy Somfy.

Ma wykształcenie humanistyczno-ekonomiczne, posiada m.in. MBA Rotterdam School of Management, Erasmus University oraz GFKM, University of Gdansk. Z pasją oddaje się misji popularyzacji smart urządzeń w domach i apartamentach. Zwolennik innowacji, digitalizacji i ekologicznych rozwiązań, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo, z jednoczesnym poszanowaniem zasobów naturalnych. Ekspert branży budowlanej, współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, interdyscyplinarnej platformy współpracy na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania prawa w obszarze budownictwa.

Jako mentor:

Potrafi dzielić się swoim bogatym doświadczeniem, czerpie wielką radość z obserwowania, jak pracownicy pod jego skrzydłami rozwijają się biznesowo i osiągają założony cel. Lubi uczestniczyć w projektach, które powstają od zera oraz to, że może wspierać ludzi w modelowaniu ich działań. Lider, który wierzy w siebie i innych. Z sukcesami łączy ludzi i pomysły w biznesie, czego jednym z ostatnich przykładów jest choćby współpraca Somfy z Saule Technologies przy projekcie sunbreakerów z ogniwami perowskitowymi.

Prywatnie lubi podróżować, gotować i jeździć na nartach. Podczas gotowania najlepiej odpoczywa, a w jeździe na nartach najbardziej ceni poczucie wolności.