fbpx

Bluma Karolina

KAROLINA BLUMA

Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny w Grantera sp. z o.o., specjalistka ds. pozyskiwania dofinansowań, specjalistka ds. sztucznej inteligencji, certyfikowany moderator Design Thinking, a z wykształcenia fizyk medyczny. 

Funduszami unijnymi zajmuję się od początku swojej kariery zawodowej. Pomagam w pozyskaniu finansowania dopasowanego do potrzeb przedsiębiorców oraz czynnie wspieram w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań. Pomogłam wielu przedsiębiorcom z różnych branż w uzyskaniu dofinansowania, wśród zadowolonych klientów są m.in. Wirtualna Polska (polskojęzyczny serwis internetowy), Dental Sense (medycyna), Bracia Bertrand (budownictwo), BW  Nutrition (produkcja urządzenia vendingowego), Cukiernia „Jędruś” (piekarnictwo), Konsorcjum stoczniowe Alkor i safe (branża morska). 

Kolejnym aspektem, w którym się spełniam jest zarządzanie zespołem. Bliska mojemu sercu jest misja firmy mówiąca o tym, że dbamy, aby każdy czuł się z nami dobrze – u mnie na pierwszym miejscu jest zespół, a w zasadzie mój dream team. Już podczas rekrutacji kładziemy duży nacisk nie tylko na kompetencje, ale przede wszystkim umiejętności miękkie. Zawsze dobieram stanowisko do osoby, biorąc pod uwagę jej mocne strony, jaki rodzaj zadań lubi, a jakie nie i staram się ułożyć jej zakres obowiązków tak, aby tych lubianych zadań miała jak najwięcej. Również ścieżki kariery buduję indywidualnie dla każdego pracownika i choć wydaje się to mozolną pracą to w dłuższej perspektywie skutkuje zmotywowanym i zadowolonym zespołem. Większość z nas spędza w pracy sporą część swojego życia. Dlaczego, więc mamy się męczyć skoro możemy robić to co lubimy i w czym czujemy się dobrze?

Na co dzień zajmuję się także planowaniem strategicznym oraz działaniami rekrutacyjnymi i marketingowymi.

Jestem członkinią Lady Business Club i wspieram Fundację Liderek Biznesu. Chętnie udzielam się także na licznych forach biznesowych m.in. polskim mambiznes.pl, jak również światowym warriorforum.com, czy brytyjskim businessforum.co.uk.

Jedną z moich pasji jest technologia. Z powodzeniem wypracowuję innowacje oraz pozyskuję dofinansowanie dla różnych firm produkcyjnych m.in. z branży meblarskiej, jachtowej, piekarniczej. Pomagam pozyskać finansowanie nie tylko na zakup maszyn, budowę hali, ale również na wynagrodzenia czy udział w targach branżowych. Jako fizyk medyczny posiadam wiedzę specjalistyczną, która jest szczególnie przydatna w projektach badawczo-rozwojowych z zakresu nauk medycznych, IT oraz szeroko rozumianej fizyki.

Moją misją jest skuteczne wspieranie przedsiębiorców w rozwijaniu ich firm. Pomagam zrozumieć, że innowacja, która jest często niezbędna do uzyskania dofinansowania to nie zło konieczne, a szansa na zyskanie przewagi na rynku. Moje ulubione stwierdzenie w pracy brzmi „innowacja to nie budowanie rakiety, więc na pewno zaraz coś wspólnie wykreujemy”.