fbpx

Grys Agnieszka

Od 2000 roku posiada doświadczenie jako trener, doradca biznesowy, od 2006 roku Coach. Z wykształcenia ekonomista, ukończyła podyplomowe studia z menedżeryzmu. Od 2006 roku  właścicielka firmy szkoleniowej w ramach której prowadzi szkolenia dla menedżerów wyższego i średniego szczebla, dla zespołów handlowych i trenerów wewnętrznych organizacji. Jako menadżer realizuje pasje w obszarach strategicznego zarządzania firmą, marketingu i sprzedaży. Prowadzi doradztwo biznesowe, ocenę pracowniczą, oceny kompetencji i potencjału rozwojowego metodą Development Center, prowadzi rekrutacje w oparciu o metodę Assessment Center. Współtworzy i przeprowadza programy szkoleniowe z zakresu zarządzania kompetencjami, sprzedaży, rozwoju zawodowego, motywacji i coachingu.

Coach metody CoachWiseTM. Skończyła Akademię Coachingu Relacyjnego w Grupie Doradczo-Szkoleniowej TRANSMISJA. Jest absolwentem programu rozwojowego dla coachów akredytowane przez Międzynarodową Federację Coachów (ICF)- CoachWiseTM Essentials oraz rozszerzonego procesu rozwojowy dla profesjonalnych coachów – CoachWise EquippedTM. Członek International Coach Federation (ICF Global i Polska), Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej.

Specjalizuje się w pracy nad rozwojem i efektywnością. Pracuje z klientami w oparciu o zróżnicowane modele coachingowe Standardowym postępowaniem jest model GROW i mapa CoachWise. Pracuje metodą coachingu co-active i co-creative. Obie te metody są oparte na przekonaniu, że klient jest z natury kreatywny, zdolny, mądry, dobry i nie potrzebuje naprawiania czy pouczania oraz że może „zdobyć to czego pragnie w realizacji swoich celów i dążeń, bez mówienia co i jak ma robić i bez robienia tego za niego”- (def. za CoachWise) Wykorzystuje w pracy również elementy coachingu prowokatywnego.

Jako Mentor
Mentoring jest dla mnie przynoszącym znaczące efekty sposobem na rozwijanie Mentee pod kątem jego własnych oczekiwań, planów kariery i wymagań stawianych sobie czy przez organizację w której Mentee pracuje, lub którą chce stworzyć. W swojej pracy chcę przekazywać wiedzę, dzielić się doświadczeniem, wspomagać Mentee w rozwoju. Doświadczenie pozwala mi kierować tym procesem w sposób elastyczny, uwzględniający wszelkie zmiany i przy wykorzystaniu technik szkoleniowych oraz coachingowych.

Mentoring jest dla mnie relacją pomiędzy Mentee i jego mentorem, nastawioną na odkrywanie i wykorzystanie potencjału intelektualnego. Relacja ta pozwala na odkrywanie mocnych oraz słabych stron, wskazanie kierunków rozwoju, co w efekcie pozwala Mentee zmierzać do zwiększenia identyfikacji siebie, określania indywidualnych celów i bezpośredniej oceny stopnia ich realizacji.