fbpx

Regional Funds Online Magazine – nowy numer magazynu jest już dostępny!

Nadeszła pora, aby powitać jesień. Kolejne lato mamy już za sobą i z radością możemy zaprezentować  kolejny numer Regional Funds Online Magazine!

 

Obserwując letnią, wrześniową aurę za oknem, nasuwa się myśl – jak ten nasz świat się zmienia….o tej porze roku nigdy nie było tak ciepło a zmiana klimatu to nasza (nieunikniona) rzeczywistość. Dodajmy do tego ogólnoświatowy postęp cyfryzacji, transformację ekologiczną i cyfrową, rozwój sztucznej inteligencji…Świat bardzo szybko się zmienia i nie wiemy tak naprawdę co przyniesie najbliższa przyszłość.

 

39 wydanie Regional Funds Online Magazine porusza wiele aktualnych i ważnych tematów z obszaru technologii oraz ekologii. Przeglądając tę publikację można dowiedzieć się m.in. o : istocie problemu jakim jest dostęp do technologii młodzieży NEET, ekologii w pszczelarstwie jako czymś więcej niż tylko technologia cyfrowa; cyfrowych przemianach w produkcji wina jako niezbędnym kroku w stronę nowoczesnego rolnictwa i in.

 

Na uwagę zasługuje artykuł “Era cyfrowa, umiejętności cyfrowe, inteligentne narzędzia: co zrobić z lukami? A dla grup nieuprzywilejowanych, takich jak młodzież NEET?”. Porusza on temat ery cyfryzacji oraz luk w kompetencjach przyszłości u pracowników wielu firm. Wskazuje, w jakim kierunku powinniśmy się dokształcać, aby zdobyć pracę i być cenionym oraz potrzebnym  pracownikiem. Ponadto porusza zagadnienie młodzieży NEET – jej aktualnych problemów edukacyjnych  i wskazuje na możliwe i dostępne formy pomocy tej grupie społecznej.

 

Ciekawą pozycją jest również historia sukcesu Ani Gwiazdy, zajmującej się rzemieślniczą produkcją szkła, prowadzącą własną firmę GWIAZDA GLASS. Ania jest osobą, która sukcesywnie realizuje swój cel bycia spełnioną przedsiębiorczynią. Opowieść o niej może być inspiracją dla młodych przedsiębiorców, którzy planując założenie swojej działalności, zastanawiają się “ czy odniosę sukces we własnym biznesie?”, “czy otworzyć swoją firmę?”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi tematami magazynu!

Podajemy link do 39 magazynu Regional Funds Online Magazine:

https://issuu.com/youthemploymentmagazine/docs/regional_funds_online_magazine_issue_39?fr=xKAE9_zU1NQ

 

Archiwalne wydania magazynu: https://youthemploymentmag.net/archive/

———————————————————————————————————————-

REGIONAL FUNDS ONLINE MAGAZINE

Jest to wspólna praca blisko 200 instytucji z 26 krajów europejskich realizujących projekty finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, które dzielą się wynikami swoich inicjatyw mających na celu walkę z bezrobociem młodzieży w Europie. Platforma jest tworzona przez Operatora Funduszu, konsorcjum firm JCP Italy i Ecorys Polska 

Zespół redakcyjny składa się z ekspertów realizujących projekty, którzy na bieżąco opracowują materiały o postępach i rezultatach każdego z nich, przygotowują dłuższe artykuły merytoryczne i różne multimedia. Częścią tej grupy jest Youth Business Poland wraz z naszymi Partnerami projektowymi z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec, z którymi realizujemy program YES – Young Entrepreneurs Succeed!

———————————————————————————————————————–

Program YES – Young Entrepreneurs Succeed! jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu The Scaling trust-based partnership models to recharge youth entrepreneurship: Supporting underserved communities with innovative entrepreneurship support instruments (TPM-RYE) project, benefits from €3,3M grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. The aim of the programme is to activate unemployed youth to access the labour market and promote entrepreneurship.

———————————————————————————————————————–

FUNDUSZE EOG I NORWESKIE

Fundusze norweskie i EOG stanowią wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych z 15 krajami UE w Europie Środkowej i Południowej oraz w krajach bałtyckich.

Zgodnie z Porozumieniem EOG Islandia, Liechtenstein i Norwegia są częścią europejskiego rynku wewnętrznego. Porozumienie EOG określa wspólny cel, jakim jest wspólna praca na rzecz zmniejszenia różnic społecznych i gospodarczych.