fbpx

W Youth Business Poland każdego dnia poznajemy silne, kreatywne i mądre kobiety. Nasz zespół to także w znacznej większości kobiety – 6/7 zespołu! 🙂 Na Dzień Kobiet chcemy się z Wami podzielić inspirującymi historiami absolwentek naszych programów. Sprawdźcie, co zainspirowało ich do założenia własnej działalności i jaką mają misję w swojej pracy.Mamy nadzieję, że zmotywują Was do działania! :)

Ewelina Radzewicz oraz Żaneta Reszka razem prowadzą markę i sklep internetowy Desusy.pl. Desusy to bawełniana bielizna artystyczna, która jest owocem kilku miesięcy kreatywnej pracy, jak również kilku lat rozczarowań po każdych zakupach w tradycyjnych sklepach. Ewelina i Żaneta prężnie rozwijają swoją firmę od 2020 roku, współpracują również z kilkoma lokalnymi podwykonawcami. Marka powstała z połączenia planów Eweliny, energii Żanety i wspólnego marzenia o bieliźnie, łączącej w sobie niebanalne inspiracje, z wygodą i najwyższą jakością. Ich główne motywacje do rozwijania własnej marki to chęć pracy na własny rachunek oraz chęć rozwoju i robienia czegoś dobrego dla innych kobiet.

Największe wyzwania przed jakimi musiały stanąć założycielki marki to pandemia covid, brak wiedzy i doświadczenia, brak inwestora, dotacji i dużych funduszy na rozwój.
Dziewczyny korzystały ze wsparcia YBP w postaci szkoleń oraz spotkań z innymi przedsiębiorcami, półrocznego programu mentoringowego oraz specjalistycznego doradztwa.

 

Aktualnie ich sklep internetowy obchodził w zeszłym roku (2022) pierwsze urodziny. Stacjonarnie markę można spotkać w dwóch sklepach w Warszawie lub na targach sprzedażowych, a dziewczyny ciągle się rozwijają. Najbliższy plan to projekt edukacyjny dla kobiet dotyczący fizjoterapii uroginekologicznej połączony ze sprzedażą specjalnie zaprojektowanych, personalizowanych majtek – projekt realizowany wspólnie z dziewczynami z profilu na ig @Babki z piersiami 🙂 

Dziewczyny przesyłają dla innych dziewczyn cudowną motywację:

 “Odwagi! Nie bój się zadawać pytań – wiedzę można zdobyć. Budowanie biznesu od podstaw może być przyjemne – my uwielbiamy prace nad własną marką” – Desusy.pl 

Czujecie się nieco bardziej zmotywowani do działania? 🙂

Kolejnym biznesem, za którym stoi kobieca energia i siła, jest PhiLabs. Dorota Matczak, założycielka połączyła swój zawód fizjoterapeutki ze światem programistów. Tak oto powstało urządzenie PHIBOX do fizjoterapii zdalnej dla dzieci. Dorota stale się rozwija, prowadząc badania kończyn dolnych i kręgosłupa oraz rozwijając dwa biznesy. W pracy najważniejsi są dla niej ludzie, którymi się otacza, wzajemna inspiracja do działania oraz przekazywanie sobie pozytywnej energii. Planów na przyszłość ma mnóstwo, a do tego wsparcie męża, syna i córki. Wzięła udział w akceleracji Mazovian Startup, a do tego wygrała konkurs Startuj z Mazowsza (2022) w kategorii Social impact. Jednym z czynników jej sukcesów jest mądrość i siła płynąca z jej maksymy – Per aspera ad astra- przez ciernie do gwiazd.

Wszystkie porażki, przeciwności, problemy traktuje jako lekcję życia, która mnie rozwija. Właśnie dzięki przejściu przez „ciernie” naprawdę czuje, że staje się silniejsza i dostaję skrzydeł, dzięki którym sięgam coraz wyżej, a za sobą zostawiam coś więcej niż tylko wspomnienia.”

Dla innych kobiet (i nie tylko:) ma inspirację:

Nie bój się wyjść ze strefy komfortu, bo wtedy zaczynają się dziać rzeczy niesamowite. Poznajesz wspaniałych ludzi i tworzysz z nimi coś co zmienia świat na lepsze”.

Czujecie się zainspirowani?  Mam dla Was jeszcze więcej motywacji!

Kolejna inspirująca kobieta to Polina z Ukrainy, która założyła trzyjęzyczne przedszkole. Polina przez ponad 8 lat prowadziła angielskojęzyczne przedszkole w Kijowie. Niestety ze względów bezpieczeństwa, na skutek wojny musiała opuścić Ukrainę ze swoim synem. Od razu zaczęła poszukiwać możliwości otwarcia przedszkola w Warszawie i tak trafiła na nasz projekt BEST by Futuremakers, który połączył ją z ekspertami w jej branży. Otrzymała również doradztwo dotyczące prawa, podatków i księgowości, co pomogło jej zrozumieć polski rynek. Tak oto w grudniu 2022 powstało Smart Kindergarten Warsaw – 3 języczne przedszkole, gdzie nauczyciele mówią po polsku, angielsku i ukraińsku. Przedszkole poza edukacją i opieką dzienną, oferuje szeroką gamę dodatkowych zajęć rozwojowych dla dzieci, jak również pokój sensoryczny. Celem Poliny jest połączenie dzieci z Polski i z Ukrainy, aby mogły uczyć się od siebie nawzajem, nawiązywać przyjaźnie i integrować siebie, a dzięki czemu oba społeczeństwa.

Mimo wielu przeciwności Polina nie ustaje w działaniu. Jest przedsiębiorcą, który stawia cele i konsekwentnie je realizuje. Jej pozytywne nastawienie inspiruje innych do działania! 

Polina ma do przekazania następujące motto:

“Stwórz plan biznesowy z wyliczeniami, ale realizuj go z sercem. To jedyny sposób, aby przyciągnąć i usatysfakcjonować klientów, jak również zmieniać świat na lepsze”.

Ewelina, Żaneta i Dorota oraz Polina to cudowne przykłady wielu kobiet, które brały udział w naszych programach. Każdą z nich łączy wychodzenie naprzeciw przeciwnościom, stawianie czoła wyzwaniom oraz wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Wszystkim kobietom przesyłamy dużo siły do realizacji własnej ścieżki i cudownych, wartościowych wizji i pomysłów, które w nich drzemią.