fbpx

Międzynarodowy Szczyt Mentoringu w Indiach. Zjazd Członków i Mentorów YBI

5 kwietnia 2017 roku w New Delhi w Indiach odbył się Międzynarodowy Szczyt Mentoringowy zainaugurowany przez Prezydenta Indii „Mentoring Grassroots Entrepreneurs in Smart Grams for Inclusive Growth” podczas okazji 25tego Jubileuszu BYST (Business & Youth Starting Together). Polskę oraz Youth Business Poland reprezentował jeden z Mentorów Romuald Kępa, który miał okazję brać udział w wydarzeniu, a także 4- dniowym programie szkoleniowym dot. rozwoju umiejętności mentoringowych przy współpracy z początkującymi przedsiębiorcami.

Było to uroczyste wydarzenie organizowane przez BYST we współpracy ze Smart Gram, inicjatywą Rashtrapati Bhavan i jest częścią całorocznych międzynarodowych obchodów BYST zbiegających się z obchodami Srebrnego Jubileuszu organizacji.

BYST powstała w 1992 r. pod przewodnictwem założyciela Late JRD Tata  i zajmuje się współpracą z młodzieżą w wieku 18-35 lat, którzy są bezrobotni lub pracują i potrzebują pomocy w rozwoju, wspieraniem osób poszukujących pracy na obszarach wiejskich i miejskich oraz tworzeniem miejsc pracy.

Poprzez swoją działalność BYST pomógł kształtować świadomość przedsiębiorczą i doradził liczbie 500 000 młodych osób. Przyczynił się także do utworzenia 5700 przedsięwzięć oraz ułatwił skorzystanie pożyczek w wysokości 200 rubli za pośrednictwem banków sektora publicznego. Dodatkowo wygenerował zatrudnienie bezpośrednie i pośrednie dla 250 000 osób, przy współczynniku sukcesu 95%. Wielu młodych ludzi z marzeniami i determinacją jako jedynymi aktywami, którzy otrzymali wsparcie BYST stało się milionerami, którzy wygrali nagrody krajowe i międzynarodowe.

Szczyt stanowi platformę dla zainteresowanych stron, aby debatować nad ewolucją i wykorzystaniem mentoringu we wspieraniu młodzieży w Indiach i na całym świecie. Z tej okazji zebrali się przedstawiciele organizacji, zajmujących się mentoringiem z ponad 15 krajów, dyplomaci, szefowie agencji, ministrowie Unii i urzędnicy wysokiego szczebla.

2

3

1