fbpx

Udział w programie YES pozwolił mi doświadczyć, co to znaczy być przedsiębiorcą!

„Udział w kursie rozwoju przedsiębiorczości YES! – Young Entrepreneurs Succeed! przerósł moje oczekiwania!  Otrzymałam mnóstwo praktycznej wiedzy i wsparcia, które mogłam wykorzystać, aby jak najefektywniej podejść do tematu otwierania firmy” – tak o udziale w programie mówi uczestniczka IV edycji programu.

 

 

Największą zaletą są ludzie – uczestnicy, prowadzący i organizatorzy. Każdy dzielił się wiedzą, wskazówkami, pomysłami i dostaliśmy szansę być w kontakcie również po programie.
A co jeszcze zyskała Magda? – zapraszamy do inspirującego wywiadu!

 

Opisz krótko, na czym polega Twój pomysł biznesowy. Czym się zajmujesz?


Zajmuję się rekrutacją i rozwojem osobistym. Zawodowo łączę właśnie te dwa elementy. Mój pomysł dotyczy budowania nowego podejścia do rekrutacji, w taki sposób był to proces zarówno odpowiadający na potrzeby biznesu, jak i był momentem rozwojowym dla osób szukających pracy, bądź zmieniających swoją ścieżkę zawodową. 

 

Jaka była Twoja sytuacja przed przystąpieniem do programu? 


Wiedziałam absolutne minimum. Wsparcie mentorów pozwoliło mi ułożyć sobie spokojnie proces otwierania firmy. Dostałam również dofinansowanie, a to udział w programie przekonał mnie, że w ogóle warto składać wniosek i dowiedziałam się jak taki wniosek prawidłowo wypełnić.

W trakcie programu dowiedziałam się, że niewiele wiem o tworzeniu usług, produktów oraz o działaniach online, choć był to moment, który wymusił na mnie zmianę myślenia o swoim pomyśle. Założyłam firmę z większą pewnością stabilności finansowej i zrozumiałam, że nie muszę mieć wszystkiego gotowego na 100% by rozpocząć działania.

 

Jakie są według Ciebie główne korzyści z przystąpienia do programu? Co wyniosłaś?
Czy poleciłabyś program innym osobom?


Wyniosłam większą świadomość biznesową, taką rzeczywistą, opartą bardziej o dane, niż marzenia i myślenie życzeniowe. Zyskałam mnóstwo kontaktów oraz nauczyłam się samodzielnie poszerzać swoją sieć kontaktów. 
Czy poleciłabym program? Oczywiście! Każdemu, kto zaczyna myśleć o własnym biznesie.

 

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z biznesem?

Bardzo proste – krok po kroku realizować nowe współprace, nabierać doświadczenia, budować markę i zespół.

 

Czy wydarzyło się coś podczas warsztatów, co było dla Ciebie i Twojej działalności przełomowe? 

Tak – w dużym uproszczeniu, miałam okazję doświadczyć, co to znaczy być przedsiębiorcą, co pozwoliło mi na lepsze przygotowanie się do tej roli. W trakcie warsztatów ważnym punktem było zdefiniowanie mojego segmentu klientów i usług.

 

 

Czy uczestnicy pozostałych edycji także zyskali tak wiele, dzięki udziałowi w programie YES?
Wejdź na międzynarodową stronę programu i poznaj ich historie.